Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon miért tüntetik fel a...

Kasz gyu kérdése:

Vajon miért tüntetik fel a bankkártyákon a "titkos kód"-ot (CVV), ha ez egy internetes vásárláshoz untig elég, a nem becsületes megtalálónak? Jól van ez így!

Figyelt kérdés

2017. dec. 20. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!


Nem válasz a kérdésedre, de ha megjegyzed a CVV-t (vagy tárolod valahol), akkor nyugodtan lekaparhatod a kártyáról.

2017. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Azért, amiért a száma és a lejárati ideje is rajta van. Ugyanis ezek is szükségesek a váasárláshoz, sőt bizonyos helyeken, pl. az Amazonon NEM IS KELL CVV kódot megadni a vásárláshoz.
2017. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk a PIN kód meg ahhoz szükséges, hogy vásároljak vele az abc-ben és azt mégsem írják rá, szóval ez a válasz elég értelmetlen.
2017. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érted, hogy mit írtam...

Az volt a lényege, hogy ennyi erővel SEMMI SE LEGYEN A KÁRTYÁN. De az egyszerűség kedvéért rajta van, mert így csak a PIN kódot kell megjegyezned.

2017. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Plusz a PIN kód ismeretével közvetlen pénzt vehetne ki a bankkártyáról az automatánál.

Míg netes vásárlás esetén, ha tényleges fizikai tárgyat akar, akkor még a címét is meg kellene adnia.

2017. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert elavult rendszer.
2017. dec. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert a készpénzzel szemben előnyösebbnek kell bemutatni a kártyát, azért, hogy az emberek a bankban tartsák a pénzüket és ne vegyék ki. A bankot soha nem fogja érdekelni a te pénzed védelme, maximum csak azon a szinten, ahol még érdeke fűződik hozzá, vagy azon a szinten, ahol még el kell, hogy hintse "biztonságos".


A bankkártya nem biztonságos, ma már egy olcsó (10.000 Ft-os) "okostelefon" is rendelkezik akkora kapacitással, hogy egy 4 jegyű pin kódot kb. 1-2 perc alatt kipörget.


---


Oké, de akkor minek ez a sok adat? Nos azért, mert a bankkártyád elejét néha elkérik ilyen - olyan oldalon, viszont a bankkártyák hátuljáról törvény tiltja, hogy bárki információt kérjen. Akár webshop, akár valamilyen kormány hivatal. Így aztán, ha valaki jogosulatlanul meg is szerzi a kártyád dombornyomott feléről az információkat, akkor is a hátulján szereplő CVV nehezíti a "tolvaj" dolgát.


Ugyan ez igaz úgy komplette az egész bankkártyára. A bank neve, a kártya száma, a lejárati dátum, a kártyára írt név, és a CVV annyi adat, amit nagyon nehéz begyűjteni. (Ráadásul ezek főleg személyes adatok, és olyanok amik egyediek, így elvileg csak a kártya tulajdonosa rendelkezik vele).


---


Mi a teendő, ha ellopták/elvesztetted a kártyádat? Természetesen illetéktelen vásárolhat vele, ám, ha bejelented 24 órán belül a kártya eltűnését és kéred a letiltását, akkor 24 órán belül bármilyen vásárlást visszavonásra kérhetsz. Ha pedig úgy véled, hogy olyan vásárlás is történt, amit nem te intéztél a 24 órán belül, akkor a "becsületes megtaláló" által adott címre nem a csomag, hanem a rendőrség fog kimenni.


---


Ezek ismeretében a nagy számok törvénye alapján a kártya eléggé biztonságosnak ítélhető, és a tulajdonosnak kell gondoskodnia annak biztonságáról.


Egyébként, minden bankban kérhető extra védelem a kártyára. Ilyen például már eleve az értesítés kérése. Minden pénzmozgásról sms-t küldenek, vagy e-mailt. Aztán van lehetőség kettős lépésű online fizetésre, vagyis ha fizetsz online küldenek sms-t, amivel jóvá kell hagynod, és így tovább.


Persze van ahol ezek fizetős szolgáltatások, és persze pénzért még egyéb extra biztonsági dolgokat is kérhetsz.


---


Én azt javaslom, hogy a legjobban úgy védheted a pénzedet, hogy kérsz egy belső úgynevezett 'saving' számlát. Erről a számláról egyetlen banknál sem lehet utalni vagy vásárolni. Ezzel 2 dolgot tehetsz. Ráutalsz pénzt vagy visszautalsz pénzt a fő számládra. Így a fő számládon mindig annyi pénzt tartasz, amennyiről tudod, hogy adott napon / héten el fogsz költeni. Így ha a kártyádat el is lopják, akkor sem érhet az a szerencsétlenség, hogy minden pénzedtől megszabadítanak.


Saving számláról főszámlára utalás ugyan úgy működik, mint egy bármilyen átutalás. Tehát tokenes (2 szintű azonosításos) digitális aláírás kell hozzá. De mivel a főszámláddal össze van kötve, az utalás azonnali 2-3 másodperces művelet, szóval még csak kényelmetlenséget sem okoz (már, ha a biztonság eme formája nem okoz kényelmetlenséget valakinek). Ezen kívül a legtöbb banknál ez ingyenes szolgáltatás, max annyihoz kötik, hogy havonta x összeget rá kell utalni minimum a saving számlára.


---


Én úgy gondolom (Webfejlesztőként), hogy az online (digitális) biztonságot az emberek 98%-a nem veszi komolyan, és nem is érdekli. Akit pedig érdekel, az általában panaszkodik ugyan, de nem hajlandó semmilyen apró "macerát" elviselni a biztonság kedvéért. Az ilyenre én azt mondom, hogy akkor így járt. Ha ellopják a kártyáját megszívta. Aki nem hajlandó a XXII.-ik században digitális biztonságra adni, az így járt.

2017. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pénzen pedig egyáltalán nincs semmilyen jelszó, aki ellopja szabadon elköltheti, letiltani se lehet.


Amúgy sok bankkártyán alacsonyra vagy akár nullára is állíthatod a limitet.

2018. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!