Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy vállalkozó nem hajlandó...

Egy vállalkozó nem hajlandó megfizetni adósságát, miután visszamondta a megbeszélt munkát. Van munkahelye, írhatok nekik?

Figyelt kérdés

Írnék a munkáltatónak egy levelet, amiben leírom, hogy mi történt köztünk, hátha tudnak segíteni levonni a fizetéséből az előlegként kifizetett összeget, amit nem hajlandó rendezni. Természetesen küldök fizetési felszólítást, de még a jogi lépések előtt szeretném bíróság nélkül érvényesíteni e visszajáró pénzt.

Ezt megtehetem, nem ütközik személyiségi jogokba, vagy jogilag nem gázos a tények leírása? Tisztességesen megfogalmazva, azonban nem lenne pozitív véleményem róla.



2017. dec. 10. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyének ehhez semmi köze, és a letiltásnak feltételei vannak. A te leveled nagyon nem azonos egy jogszabállyal vagy végrehajtható határozattal, ugyanis csak ezek alapján van helye munkabérből való levonásnak.
2017. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

"még a jogi lépések előtt szeretném bíróság nélkül érvényesíteni e visszajáró pénzt. "


Te milyen alapon írsz a munkahelyének levelet, és mégis milyen alapon tiltana a munkahely a fizetéséből - jogi lépések nélkül? A fizetést letiltani csak érvényes bírósági határozatm végrehajtás, egyebek által lehet letiltani.

Szép is lenne, ha úgy működne ez az ország, hogy valaki ír a munkahelyemnek, aztán az meg letiltja a fizetésemet - ha jogos, ha nem... Ha jogos, jogi útra kell terelni.


Van papírotok arról, hogy Ő x összeget átvett, megbíztad xy munkával? Mert ha nincs és nem ismeri el a tartozást, akkor a jogi út is kérdéses, mennyire működne... Pl. számlaképes a vállalkozó vagy feketén csinálta volna? Mert ha feketén, akkor Te is megütheted a bokádat.

2017. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen nincs, csak jogi úton lehetséges.
2017. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Értelmetlen a munkahelynek írni.

Fizetési felszólítást küldj kétszer megjelölve a határidőt.


Szerződés nem csak írásban jöhet létre. Ha nem ismerné el a szerződés alapját, akkor tudsz ráutaló magatartást bizonyítani részéről, hogy ő ezt a szerződést elfogadta?


Ha igen, vagy vannak tanuid / bizonyítékaid erre , akkor hibás teljesítésből eredően adhatsz be fizetési meghagyást, ha 1 millió alatti összegről van szó. Ez esetben beadáskor még bizonyitani sem kell.


Ha efeletti akkor a vállalkozó székhelye szerinti járásbíróság panasznapjan pl. élhetsz felperesként keresettel.Vagy Ànyk-n keresztül ugyfelkapuval.


Ezeknek viszont az illeték költségeit meg kell előlegezned amivel majd növelik a tartozását és ő ellentmondással is élhet és perré alakulva még több költséget igényel a vita rendezése.


A vállalkozó okozott 50.000 ft feletti kárt/ vagyoni hátrányt Neked azzal, hogy nem nyújtott ellenszolgáltatást?


A tartozása, csak az ellenszolgáltatás rész összege ( előleg, foglaló, stb) vagy a teljes szolgáltatás díja? Ha a teljes és kimutatható 50.000 ft feletti kàrod ebből akkor felmerülhet a btk. 373 is.


Az abból előnyösebb Neked, hogy nem kell hozzá előlegezni illetéket hanem rendőrségi feljelentést kell tenned.De az esetben tudni kell jól alátámasztani az indokokat, hogy megtévesztett és tévedésben is tartott a megbízott, valamint kàrt is okozott Neked ezzel a szerződéssel.

2017. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

"előlegként kifizetett összeget, amit nem hajlandó rendezni."


Nos, azért mielőtt bármiféle jogi lépést tennél, azért nem ártana tisztázni - egyáltalán jogos-e ez a követelés?

mert ha felvett előleget, elment anyagot venni és elkezdte a munkát, de nem fejezte be - ezzel szemben az anyag Nálad van, akkor még az sem biztos, hogy jogos a követelés. Attól függ, mennyit fizettél, mit nyújtott "cserébe" érte a vállalkozó.

Bocs, Norbert, bár tudom, hogy nagyon sok a link vállalkozó, de azért nem kellene a dolgok ismerete nélkül rögtön bíróságra meg rendőrségre küldeni a kérdezőt.

2017. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván nem errol van szó ...azért is írtam a teljes összeget! Ebből adódóan 100% alatti előleg esetén ez nem áll fenn. Emellett a fokozatosság elve is érvényesül benne, ahogy látható is, ezek csak elvi lehetőségék, annak ellenére hogy nálam speciel most van egy hasonló ügy, ami pl. szerződésben foglalt munkadijra vonatkozó ptk. alapú jogi úton kívüli rendezésből ( visszatartási jog ) nőtte ki magát elősször ptk -s elszámolás keretében fizetési meghagyásos elszámolássá majd lett belőle btk-s visszaélés és egy hét alatt kis értékű, most pedig nagy értékű csalás. Ebből is látszik, semmi sem lehetetlen, ha minden részlet megvilágosodik.
2017. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

120e Ft volt az előleg, amiért nem csinált nagyjából semmit. Anyag, illetve egyéb költség nem volt, sőt még lehet károm is származik abból, amiért nem csinált semmit (engem jelentenek fel kártérítést követelve).


Elvileg vállalkozó, azonban nem tüntette fel az adószámát a szerződésen, és a számlát is elsumákolta.

Tisztában vagyok, hogy a munkahelyének ehhez semmi köze, azonban hasonló munkakörben dolgozik ott is.


Egyelőre csak az előleleget szeretném visszakapni, ha további károm származik belőle, akkor további lépések is teszek.

Viszont a kérdésem még továbbra is áll, annak tükrében, hogy semmi közük hozzá, de jogilag engedélyezett a történet "elmesélése" a munkáltatójának? (Gondolok itt arra, hogy figyeljenek jobban rá, és esetlegesen ne lepődjenek meg, amennyiben végrehajtás érkezik).

És igen, nagyon haragszom rá.

2017. dec. 10. 15:52
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, az előlegről van szerződés (pontosabban benne van, hogy átvette). Tehát számomra biztosra állíthatom, hogy a bíróság megadja számomra a követelést, de nincs kedvem pereskedni, és ezért mijden csatornán elpróbálom érni.
2017. dec. 10. 15:54
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Szàmlaadàs elmulasztása Art. törvényes ott maximum a Navnàl tehetsz panaszt, de ha az adószámát sem tudod akkor honnan tudod, hogy e.v.?


Ha meg kiderül mégsem az akkor meg tényleg belefutsz amit írtam is.


Megtévesztéssel létrehozott szerződés és btk-s lesz. Továbbra sincs értelme a munkáltatót belevonni ebbe mert érdemben semmit nem tud tenni és nem is érintett a dologban.

2017. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez esetben akkor mi lehet a járható út? Gondolom a fizetési felszólításokat figyelmen kívül hagyja(vagy nem veszi át), ha meghagyást küldök, akkor amennyiben arra nem válaszol, akkor automatikusan végrehajtják (behajtják)?

5000 Ft- ot már nem sajnálok erre kifizetni, azt elvileg úgyis visszakapom.

2017. dec. 10. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!