Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Áram túlfogyasztás (EMLÜ)...

Áram túlfogyasztás (EMLÜ) mikor kerül kifizetésre?

Figyelt kérdés

Éves átalányt fizetünk. Eddig kb. 10 ezer forintot havonta.

Tavaly azonban átálltunk elektromos fűtésre, így a fogyasztásunk is megnőtt, kb. havi 10 ezer forinttal. Most lesz az éves leolvasás, amely mutatni fogja a túlfogyasztást. Az volna a kérdésem, hogy az átalányon túli plusz fogyasztást (éves szinten kb. 80 rugó) most kell majd befizetni, vagy a jövő évi átalányhoz adódik majd hozzá?


A válaszokat előre is köszönöm.



#ELMŰ #túlfogyasztás #arámszámla
2017. nov. 13. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kétfelé, de nem úgy. Egyrészt elszámoló számla érkezik, (ezek szerint egy) 80 ezres csekkel. Másrészt a jövő évi átalányt megemelik.
2017. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nagyon sok az elszámoló és gondot jelent, szoktak adni részletfizetési lehetőséget. Legalábbis E-on-ék adnak.
2017. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem jelent gondot, csak tudni szerettem volna.


Egyébként én is erre számítottam, csak azért kérdeztem meg, mert az elején, nyolc éve 4000 HUF-fal startoltunk, ennyit jelöltünk meg fogyasztási átlagként havonta. Ebből lett az évek során 10 ezer HUF, de elszámoló számlát soha nem kaptunk. Amikor rákérdeztem, akkor azt válaszolták az ügyfélszolgálaton, hogy nincs fizetnivaló. Az első évben viszont rendszertelenül fizettük a számlákat, általában csekken fizettem nagyobb összegeket (15-20 ezer) és az év végére összejött 60 ezer túlfizetés, amit vissza akartak utalni.

Szóval, nem tudom, eddig, hogy volt..

Hogy érhettük el a 10 ezret havonta, ha plusz fizetnivaló soha nem keletkezett?

2017. nov. 13. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!