Mit gondoltok a bitcoinról és a többi cryptocurrency-ről? Tulipánhoz hasonló buborék vagy egy a pénzügyi szektort megreformáló eszköz? Milyen hatásai lehetnek a devizákra és a devizakereskedésre?
BTC-ből veszel FIAT-ot és ott a házad. Mi ezen a bonyolult?
Egy ilyen esetről sem hallottál/olvastál? Talán ha kimozdulnál néha a barlangból.
Remélem azért angolul tudsz. :)
A blokklánc egy meglehetősen új technológia. Az már világosan látszik, hogy óriási lehetőségek vannak benne, de hogy pontosan mire fogjuk használni 10 év múlva, azt még senki nem igazán tudja. Sokan hasonlítják ezt a helyzetet az internet korai szakaszához. Tudni lehetett, hogy alapjaiban változtatja majd meg az életünket, de azt senki nem tudta hogy pontosan, hogyan. Azóta pedig tudjuk mi történt: Google, Facebbok, Youtube, Waze, Amazon, Netflix, Spotify stb. És mindez ott van a zsebünkben, és a sebessége tízezerszerese a 20 évvel ezelőttinek.
Hasonló a helyzet most a blokklánccal. Borzasztó lassú, korlátozottak az alkalmazási lehetőségei, jobbára kíváncsi geek-ek használják és spekulánsok kereskedik. Hogy merre halad ez az egész, mi mindenre lesz használható az látszik, ha kinyitod az coinmarketcap-et és átnézed, milyen projektek vannak - jobbára fejlesztési szakaszban.
Ezekből az irányokból néhány:
- elektronikus pénz (Magyarországról nézve talán ez nem hangzik olyan nagy számnak, de arról van szó, hogy (1) bárkinek a világon, (2) percek alatt, (3) olcsón, (4) engedély vagy hatósági felügyelet nélkül tudsz pénzt küldeni. Mondjuk az a venezuelai vett pár éve, vagy akár csak van külföldön élő rokona, az most biztos örül) (Bitcoin, Litecoin, Monero, Dash)
- okos szerződés platform (Ethereum, NEO, Cardano)
- decentralizált alkalmazás platform (Aragon, Qtum, EOS, Waves)
- bankkártyás fizetési megoldások (hogy a bitcoinjaidat a boltban egy egyszerű bankkártyával is el tudd költeni) (TenX, Metal)
- reklám (BAT)
- szerencsejáték
- szociális média (Steem)
- cloud computing (Golem)
- cloud storage (Stroj)
- decentralizált VPN (mysterium)
- P2P lending (SALT)
- prediction market (Augur, Gnosis)
- kereskedés MMORPG játékokban használható virtuális tárgyakkal
- befektetések token alapon (Iconomi, Melon, Blackmoon)
Az első kettőn kívül igazából semmi olyan, ami eddig ne lett volna elérhető. A lényeg az ezekben a fejlesztésekben, hogy decentralizáltan működnek. Nem egy központi szerveren fut, hanem a világban szétszórva egyszerre. És sok a sharing economy alkalmazás, ahol megoszthatod a szabad tárolókapacitásodat, sávszélességedet, CPU idődet másokkal, amiért persze pénzt (elektronikus tokent) kapsz.
Az árak természetesen túlzóak, de így van ez minden új, és agyonhype-olt dologgal. (Lásd a Tesla vagy az Amazon esetét. Róluk is folyton csak azt beszélik, hogy mennyire túlértéket, és nem is termel profitot) Óriásiak a lehetőségek. Ezek között a cégek között van egy pár, amelyik akkora lesz mint most a Google és a FB, de persze nagyok a kockázatok is. Sok közülük be fog dőlni, és nem lesz belőle semmi. Magas hozamot csak magas kockázatvállalással lehet elérni. Nincs ebben semmi új.
Az első ház, amit bitcoinért vásároltak: (gondoljátok ez az utolsó?)
Nesze neked játékpénz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!