Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek gazdag,15 évesen?

Hogyan legyek gazdag,15 évesen?

Figyelt kérdés

Csak a jövőre tudok gondolni, igazából.

Az a probléma, hogy nagyon biztos vagyok abban, hogy a jövőben tényleg baromi sok pénzem lesz, és minden nappal egyre közelebb kerülök ahhoz a bizonyos "jövő"höz, amikor gazdagnak KÉNE lennem. Azonban mindig csak halogatom, hogy még ráérek tenni érte, meg most nincs lehetőségem, stb.

Tippeket szeretnék kérni tőletek, hogy hogyan lehetne ezt a célt tanuláson kívül fokozni?

Rengeteget agyalok, hogy spórolnom kellene, és minden egyes forintot, amit megkapok, elrakni későbbre, és amikor betöltöm a 18-at, nyitni a saját nevemen egy tuti vállalkozást.

Ez azonban azért megy a kukába, mert MO-n, ha alapítasz egy ténylegesen jó céget, megadóztatnak, mint a huzat.

Valami jó, és legális módot szeretnék a pénzkeresésre, de egyszerűen ötletem sincsen, hogy hogyan lehetne ezt megoldani.

A hatékony és a legális szó kb. nem is fér meg egymás mellett.

Jelenleg 10.-es vagyok, abba a gimibe járok, ahova Hosszú Katinka is járt. 3-4-es tanuló vagyok, és orvos szeretnék lenni, de, ha ilyen jegyeim vannak, akkor szinte biztos, hogy elfelejthetem ezt az ötletet, de a tanulásra ténylegesen nincsen kellő motivációm.

Tudnátok valamit mondani erre?

Mit lenne érdemes csinálnom? Vagy egy olyan motivációt a tanulásra, hogy ténylegesen rá tudjam magamat venni?

Nagyon durva szinten érzem magamat kényszerben, és minél jobban kényszerítenek valamire, annál kevésbé van kedvem a dologhoz.


2017. szept. 20. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd sok év munka után! Gazdagság ingyen nincs!
2017. szept. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-》Fideszbe belépni -》minden kuli munkát/plakátragasztást megcsinálni nekik -》gyűléseken folyamatosan szót kérni, dumálni, mintha fogalmad lenne arról, hogy miről van szó -》magánbeszélgetéseken sírni a nagykutyáiknak, hogy milyen rosszul megy a sorod, nincs-e valami ötletük esetleg ennek a javítására


Néhány év múlva pedig


gondolni arra a rejtélyes jótevődre (vagyis rám), aki ezt a remek ötletet adta neked, amitől megváltozott az életed -》küldeni neki privátot -》felajánlani neki egy kisebb, ámde zsíros állami cég vezérigazgatói pozícióját


:P

2017. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással sosem leszel sikeres.

A 10.es jegy pedig még semmit nem jelent. Utolsó két évre összeszeded magad és tanulsz. Egy jó érettségivel és évvégi jegyekkel, simán bekerülhetsz orvosira. Két év alatt bőven fel lehet erre készülni, sőt!


Milyen motiváció kéne? Ha pénzt akarsz akkor tanulj. Ha nem akkor keresd a kifogást.



"Rengeteget agyalok, hogy spórolnom kellene, és minden egyes forintot, amit megkapok, elrakni későbbre, és amikor betöltöm a 18-at, nyitni a saját nevemen egy tuti vállalkozást.

Ez azonban azért megy a kukába, mert MO-n, ha alapítasz egy ténylegesen jó céget, megadóztatnak, mint a huzat. "

Ez pedig abszolút hülyeség. Máshol is ugyan úgy fizeted az adót, sőt ha a skandináv országokat vesszük példának vagy akár hollandiát akkor ott jövedelem alapján adózól, nem pedig fix %-ot.



Ha nem tanulsz akkor pedig marad az MLM és társai. Az ilyen hozzáállású emberek kedvelni szokták azokat.

2017. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De buta vagy, istenem.

"Ez azonban azért megy a kukába, mert MO-n, ha alapítasz egy ténylegesen jó céget, megadóztatnak, mint a huzat."

Ekkora hülyeséget, komolyan lemegyek hídba. MINDEN cég adózik, de az a cég, ami az adó befizetése miatt csődbe megy, az tényleg a kukába való. A kis bevételű cégeknek ott a KATA adózás, ami havi 50 ezer forint, hát tényleg bele kell pusztulni. A nagyobb cégek meg a nyereség után fizetnek, de arra is van megoldás, külföldön kell céget alapíteni, ahol kisebb az adó. pfff

2017. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A kis bevételű cégeknek ott a KATA adózás, ami havi 50 ezer forint, hát tényleg bele kell pusztulni."


- ez egyébként ténylegesen visszatartó erő.

No nem azoknak, akik csak a vállalkozásukból élnek meg. Jó, én mondjuk azt, hogy kőműves vagyok, van egy vállalkozásom, a kőműves munkáimmal pedig minden hónapban termelek 250-700 ezer forintig terjedő bevételt. Ez eddig tiszta sor. Tőlem levonhatják az 50 ezret minden hönapban, hát istenem, egyszer jobban ment a szekér, másszor rosszabbul, dehát nem halok bele soha abba az 50 ezres minuszba.


Oké. De mi van, ha nekem van egy főállásom, tehát egy cégnél dolgozom. De nem valamilyen gombnyomogató munkát, hanem egy területnek a szakértője vagyok. Egyébként tényleg az vagyok így vagy úgy, ráadásul olyannak, amihez azért olyan sokan nem értenek :)


Namost, többször gondolkoztam már azon, hogy milyen jó kis fizetéskiegészítés lehetne, hogyha (akkor, mikor a rendes munkám mellett van rá időm) alkalmanként elmennék előadásokat tartani cégeknek, oktatási központoknak, iskoláknak stb és azt nekik leszámlázom, mert ugye anélkül szóba se állnak az emberrel. Ez nem rendszeres bevétel lenne, lehet, hogy évente csak egy, az is lehet, hogy havonta több, aztán meg hónapokig semmi, mikor hogy van időm/lehetősèg.


De eddig mindig ez a hülyeség tartott vissza attól, hogy ebbe beleássam magam, hogy akkor nekem akár van bevételem ebből, akár nincs, folyamatosan perkálni kell a több tízezres sápot.


Lehet, hogy nem is keresnék annyit vele egy hónapban, mint a sáp. Tudom, hogy lehet szüneteltetni, de aztán meg bizonyos ideig nem lehet feléleszteni. Lehet, hogy pont akkor esne be egy munka, mikor előző nap azt mondtam, na akkor szünet...


Na hát ezek miatt ez nekem olyan cigánykodás jellegűnek tűnik, nem éri meg állandóan ezzel kínlódnom, így nem is nagyon ástam bele magam a lehetőségekbe.


Külföldiek, akikkel beszéltem erről, rendre csodálkoztak ezen, mert ők legalábbis úgy tudják, hogy a saját otszágukban nincs ilyen hülyeség, hogy fizeted a sápot akár van bevételed akàr nincs, hanem HA van bevételed, akkor az után kell adóznod. Ha nincs bevételed, akkor meg nem kell..


Szóval azért lehetne ezt máshogy is, és akkor talán több vállalkozó lenne...

2017. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mekkora összeg jelenti a gazdagságot?

mivel szeretnéd elérni?

2017. szept. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azonban mindig csak halogatom, hogy még ráérek tenni érte, meg most nincs lehetőségem, stb. "


Van, aki úgy szerezte a vagyonát, hogy egészen kicsiben kezdte, apránként gyűjtögette, aztán egyre jobban belejött.

Nagy tévedés, hogy ráérsz még tenni érte. TANULJ és gyűjtsd a zsebpénzed, ha van. Ez a legértelmesebb dolog, amit tehetsz.


"és amikor betöltöm a 18-at, nyitni a saját nevemen egy tuti vállalkozást. "


Megbocsáss, de tuti vállalkozás nincs - minden vállalkozásban van kockázat.Pl. az egyik kockázat (s szerintem a legnagyobb) az, hogy nincs minden hónapban fix bevételed - van, aki ezt sosem tudja megszokni.


"mert MO-n, ha alapítasz egy ténylegesen jó céget, megadóztatnak, mint a huzat. "

Ez tényleg nem vall éleslátásra... Ha ugyanis nagyon jó a cég vagy vállalkozás, akkor nem fog zavarni az a havi 50 ezer ft minimum adó.

Tény és való, hogy kezdő vállalkozóknak valóban nagyon sok kinyögni, amíg fel nem fut a vállalkozás. Jó lenne, ha inkább azt a fajta sávos adózást alkalmaznák, ami külföldön több helyen is van: első fél évben kevés adó, mondjuk 20 ezer ft (csak példa, nem kell leordítani a fejemet :D), második félévben 30 ezer, harmadikban 40 ezer, stb.


"Valami jó, és legális módot szeretnék a pénzkeresésre, de egyszerűen ötletem sincsen, hogy hogyan lehetne ezt megoldani."


Vannak így rajtad kívül pár százan... Van, akinek még pénze is van hozzá - csak épp nem ért semmihez, úgy meg hamar elszáll az a pénz...

De pl. hiába adok Neked egy ötletet, hogy nyiss egy gázszerelő vagy lakatos vállalkozást - ha nem értesz hozzá.


"A hatékony és a legális szó kb. nem is fér meg egymás mellett."

Ez megint csak nem igaz: van azért - szerencsére - jó néhány vállalkozás Magyarországon, akik rendesen adóznak - nem lopnak csalnak, mert szeretnek nyugodtan aludni) és mégsem mennek csődbe.


"Jelenleg 10.-es vagyok, abba a gimibe járok, ahova Hosszú Katinka is járt."

Éééés?? Mit akarsz ezzel mondani? Hosszú Katinka sem a tudásával lett híres.


"3-4-es tanuló vagyok, és orvos szeretnék lenni, de, ha ilyen jegyeim vannak, akkor szinte biztos, hogy elfelejthetem ezt az ötletet, de a tanulásra ténylegesen nincsen kellő motivációm."


Orvos általában nem ötletből szokott lenni az ember, hanem azért, mert szeretne segíteni az embereken meg jól keresni. Ha nincs meg ez a motivációd, akkor ne erőltesd - nem ez a Te utad. Amúgy 3-as, 4-essel valóban nem is fogsz bekerülni.


"Nagyon durva szinten érzem magamat kényszerben, és minél jobban kényszerítenek valamire, annál kevésbé van kedvem a dologhoz."

Ki kényszerít? Te magadat vagy a szüleid?


"Vagy egy olyan motivációt a tanulásra, hogy ténylegesen rá tudjam magamat venni?

Ha a jövőben pénzt akarsz "termelni", akkor TANULJ. Mindig, mindenkor. Térképezd fel, mi az, ami érdekel, azzal foglalkozz jó sokat és azon az úton haladj.

Olvass üzleti élettel foglalkozó cikkeket, könyveket, tanulmányozd a sikeres emberek életét.

A "ráérünk arra még" meg "nincs kedvem semmihez" - féle hozzáállással tuti nem leszel sikeres vállalkozó.


Iskolából kiesve, semmihez sem értve meg szintén nem. Azért írtam, hogy nézd meg magadban, mi az, ami érdekel, s azzal foglalkozz.

Remélem, tudtam segíteni.

2017. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy te SOHA nem leszel gazdag.Éretlen,naív vagy.De álmodj csak!! :-)
2017. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!