Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit vihet el a végrehajtó?

Mit vihet el a végrehajtó?

Figyelt kérdés
A végrehajtó ármit elvihet a házból? Úgy értem hogy nem én vagyok az adós hanem a nővérem élettársa. Akkor a végrehajtó elviheti az én cuccomat is ő miatta? Vagy csak azt ami az övé?

2017. júl. 3. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Végrehajtási Törvény 86. § (1) alapján a végrehajtó lefoglalhat minden olyan vagyontárgyat, amely feltételezhetően a tulajdonos birtokában van, és nem foglalhat le olyasmit, ami minden kétséget kizáróan nem képezi az adós tulajdonát.


Így aztán, hogy a végrehajtó mit vihet el, egy végtelen hosszú listán lehetne összeírni. Az a lista azonban, hogy mit nem vihet el a végrehajtó, sokkal egyszerűbben összeállítható. Nem viheti el az adós munkavégzéséhez nélkülözhetetlen tárgyakat - például szerszámok -, a rendszeres tanulmányokhoz folytatásához szükséges eszközöket - például tanszerek -, a szükséges ruházati cikkeket - konkrétan három felsőruha, egy télikabát, egy felöltő, három pár lábbeli -, az ingatlanban élő személyenként egy készlet ágyneműt két huzattal, számuknak megfelelően szükséges bútort - legfeljebb három asztal és három szekrény, személyenként egy ágy vagy más fekvőhely és egy szék vagy más ülőbútor -, a szükséges fűtő- és világítóeszközt, a szükséges konyhai eszközöket, egy hűtőt, egy mosógépet, bármely bizonyíthatóan saját kitüntetést, a szükséges gyógyszereket, a mozgást segítő eszközöket, kiskorúak tárgyait, a be nem takarított terményt, egy havi élelmiszert és háromhavi tüzelőanyagot.


A végrehajtás része lehet a gépjárművek lefoglalása is. A gépjármű-lefoglalás együtt jár a forgalomból való kivonással. Az adóst felszólítják, hogy adja le a gépjármű forgalmi engedélyét az illetékes hivatalban.

2017. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ami az ennyém azt nem viheti el csak azt ami az adóssé ha jól értem.
2017. júl. 3. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer:



A Végrehajtási Törvény 86. § (1) alapján a végrehajtó lefoglalhat minden olyan vagyontárgyat, amely _feltételezhetően_ a tulajdonos birtokában van, és nem foglalhat le olyasmit, ami _minden kétséget kizáróan nem_ képezi az adós tulajdonát.

2017. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy van ahogy írtam.
2017. júl. 3. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:

ha van egy vagyontárgy, ami a fentiek szerint nem tartozik a nem lefoglalható dolgok közé, viszont te nem tudod mondjuk egy nevedre szóló számlával vagy egyéb dologgal igazolni, hogy tiéd, akkor azt elvihetik.


van mondjuk egy tv a házban, amit te vettél, de nincs róla számla, akkor azt elviheti simán.

2017. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyat foglalna a végrehajtó, ami nem au adós tulajdona, akkor igénypert kell indítani és ott nem csak számlákkal lehet igazolni. Egy bukott per helyett el szokta fogadni a végrehajtó ha valaki nyilatkozik, hogy az adott dolog au övé és nem adósé.
2017. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt semmi se az övé csal ide van bejelentve. Innen nem fog elvinni semmit be se engedem a végrehajtót. Nem majd azt fogják elvinni ami nem is az övé. Rajtam fog ez csattani kidobom a házból is.
2017. júl. 3. 21:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Ami az övé az egy kocsi annyi.
2017. júl. 3. 21:35
 9/9 anonim ***** válasza:

"Innen nem fog elvinni semmit be se engedem a végrehajtót."


Ezt nem ajánlom. Sokkal kellemetlenebb helyzetbe kerülhetsz, ha nem engeded be, és felnyittatja az ingatlant akár még akkor is, amikor éppen nem vagy otthon...

2017. júl. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!