Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 50%-ot tiltanak. Ha Élettársam...

50%-ot tiltanak. Ha Élettársam folyószámlát nyit, semmilyen formában nem szerepelek rajta, és a nevemre érkezik az Ő számlájára nekem pénz, ahhoz végrehajtó, bíróság hozzá nyúlhat e, vagy az Ő számláját miattam inkasszózhatja e?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 13:41
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
A számlájához nem nyúlhatnak hozzá (ha nem adóstárs vagy kezes), viszont ha megszűnik a behajtónak ez a pénzforrása, akkor a munkahelyedet fogja megkeresni a következő lépésben, aki nem az általad megadott számlaszámra, hanem közvetlen a behajtónak fogja utalni utána a fizetésed 50%-át. Ez persze nem lesz azonnal, lehet, hogy 1-2 hónap lesz. Viszont ez alatt a tartozásod csak emelkedni fog, és nem 1-2 hónappal később fog lejárni.
2017. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írta a letiltást nem lehet így megkerülni, csak az inkasszót, azt is csak akkor nem vagytok vagyonközösségben.
2017. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Munkáltatónál fog tiltani, ne szórakozz ilyennel, ha fizetsz, kevesebbe fog kerűlni és előbb megszabadulsz az adósságtól!
2017. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

"és a nevemre érkezik az Ő számlájára nekem pénz"


Na ez az ami nem megy.

Ha az ő számlája.

Ha érkezik rá pénz, az az ő pénze!

Neki utalták.

2017. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!