Aranybefektetés hogy működik? Pl. Ha "papíraranyat" veszel, azt mi garantálja, hogy megvan a fedezete? Van ezeknek a cégeknek valamilyen felügyelő szerve? Kell nekik valamilyen engedély ahhoz, hogy ilyen tevékenységet folytassanak?
"Van ezeknek a cégeknek valamilyen felügyelő szerve?"
Mégis milyen cégeknek? Ha nem nevezed meg, körtéről vagy almáról beszélsz, nem tudom, milyen ivólevet lehet csinálni belőle? ha elárulod, mire gondolsz, akkor meg tudom válaszolni.
Csak hogy értsd: pl brókercégek is árulnak tőzsdén aranyat ("papíron", illetve online, azaz inmateriális) és igen, nekik van felügyelőszervük - az más kérdés, hogy mire megy vele az egyszerű magyar ember - lásd Budacash, Quaestor botrányok.
Nos, mivel a privátban írt levélben ugyanúgy nem írtad meg, milyen cégről van szó, így továbbra sem tudom, mégis hogy segíthetnék?
Az sem teljesen tiszta, hogy a rokonod egy személlyel kötött szerződést, aki egy cég nevét használta fel az esetleges csaláshoz vagy valóban egy céggel kötött szerződést.
És nem gondolom "ledorongolásnak" azt, hogy azt írtam ha nem nevezed meg azt a valamit, akkor hogy segítsek?
De ha így érzed, akkor bocs :-)
Annyit leírhatok, hogy általában a PSZÁF a felügyelő szerv (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete), de ezzel nem sokra mész, mert
1.- nem mondhatnám túl hatékonynak a munkájukat
2.- ha magánember csapta be a rokonodat, akkor nem igazán hozzájuk tartozik (inkábbb a rendőrséghez)
Egyébként amikor ez a szerződés köttetett én is jelen voltam a megbeszélésen, ezért is próbálok belefolyni most a megoldásba. Konkrétan emlékszem, hogy valami ilyesmiről volt szó, amit a [link] oldalon találtam:
Azon ügyfeleink, akik élnek a cégünk által ajánlott letétkezelési lehetőséggel, szolgáltatásunk révén többszörös biztonságban tudhatják befektetéseiket:
"megtakarításaikat a nemzetközi piacokon elismert minőségű, ún. LBMA- minősítésű, 999,9 ezrelék tisztaságú rudakba fektetjük
a legszigorúbb biztonsági előírásoknak megfelelő, bankfüggetlen cég, a „Das Safe”bécsi trezorjaiban történik a letétkezelés, tárolás
a betárolt fizikai készleteket egyedülálló számítógépes letétkezelési programunk szigorú nyilvántartása alapján,Mag. Markus Stender ügyvéd és Mag. Gerhard Duchon, a KWU GmbH könyvvizsgáló cég ügyvezetője
negyedévente ellenőrzik, majd aláírásukkal és pecsétjükkel igazolják a széfekben található nemesfémek mennyiségét."
Ezt szeretném kideríteni, hogy lehet-e ellenőrizni ezalapjn a rendőrség segítségével, hogy a fizkai készlet a szerződéskötéskor rendelkezésre állt.
A cég egyébként elismerte a tartozást, de semmilyen módon nem lehet rávenni a fizetésre. Abban gondolkodom, hoyg végrehajtót kellene rájuk küldeni, de a bankszámlájukról bebizonyosodott, hogy üres, és azt szeretném körbejárni, hoyg az aranyfedezethez hozzá lehet-e férni, ha lézetik. Ha nem lézetik, akkor csalás és/vagy sikkasztás, de ezt bizonyítani kellene.
Amit megneveztél privátban céget, az teljesen más nevű, ráadásul zágrábi székhelyű.
Íme, itt a szabályzatuk:
Olvassa el az illető a szerződési feltételeket - bár most már számomra sem világos, melyik cégről van szó - nézesse át ügyvéddel majd szólítsa fel fizetésre - ha erre sem reagálnak, akkor meg fel kell jelenteni őket nagy összegű csalásért. Nyilván akkor nem ti vagytok az egyetlenek.
De csak akkor lehet ezt megtenni, ha semmi olyan nincs a szerződésben, ami jelenleg megakadályozná a kifizetést. Pl. amit belinkeltem, ott az van, hogy 1 év a futamidő - annál hamarabb nem lehet kiszállni - eltelt már az 1 év az illető szerződéskötésétől?
És találtam még egy oldalt, amivel talán tudtok mit kezdeni - bár itt pár ft-ot kell fizetni az infókért:
Különösen felhívom figyelmedet erre a sorra:
"Lezárt negatív információ: Van"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!