Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Masszőrnek kell borravalót adni?

Masszőrnek kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
Most először voltam ebben a masszázs szalonban. Sajnos a masszőr nem tudott magyarul, ez már az időpontkéréskor kiderült, ezért leírtam neki németül egy papírra hogy mi lenne a problémám, hol fáj. Eléggé érdekes volt, mert amikor oda adtam neki, el se olvasta, mutogatott hogy menjek be a masszázshelységbe. Én kérdezgettem mindent (már amennyire az alapszintű német tudásomból tellett), hogy mennyi ruha maradjon rajtam, hogy feküdjek, merre forduljak... A masszázs baromira fájt, még a könnyeim is lejöttek, de érezhetően jobban lettem tőle. Mivel először voltam és a nő finoman szólva is mogorva voltam, nem adtam borravalót, de a nevét elkértem, hogy ha legközelebb mennék tudjam kinél voltam korábban. Ti adtatok volna borravalót? Mert a masszázs jó volt, de a masszőr nem volt túl barátságos...

2017. jún. 7. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy privát masszőrhöz járok, így a borravaló nem téma, hiszen annyit kér amennyit elegendőnek gondol a munkájáért.


Ha máshová járnék, akkor sem adnék. Miért kellene?

2017. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

borravaló adható és nem kötelező adni. Ha megvagy elégedve a szolgáltatással akkor adsz.. ha akarsz.


én masszőrként sosem kértem, sosem húztam a számat utólag a vendég háta mögött se, hogyha nem adott.


aki meg adott, annak megköszöntem.

2017. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyen biztos nem adnék. Kórházban, gyógyfürdőben lehet. A masszőr szakmailag helytelenül járt el, ha nem nézte meg, mi a problémád, és nyilván a kötelező kérdéseket se tette fel, amik nélkül tilos hozzáfogni egy masszázshoz. Ne menj vissza hozzá.
2017. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!