Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbízási szerződést hogyan...

Megbízási szerződést hogyan kell felmondani illetve egyáltalán érvényes-e a szerződés?

Figyelt kérdés

Én, mint megbízott szeretném határozatlan idejű megbízási szerződésem felmondani. A szerződésben az áll, hogy írásban vagyok köteles felmondani, egyelőre Facebookon értesítettem a megbízóm, hogy fel szeretnék mondani. Az mennyire minősül írásbeli formának, mennyire hivatalos? A másik kérdés az, hogy érvényes-e egyáltalán a szerződésem. Mivel nekem nincs példányom róla, csakis annyi, amikor még a szerződést, átolvasás alatt, a kitöltés előtt, magamnak csak úgy lefotóztam. A megbízás végén az áll, hogy a szerződést a felek 2 példányban, mindenben megegyezőleg írtak alá. Ez nem történt meg, csak egy példany létezik, az pedig a munkáltatónál van, két tanúnak is alá kellett volna írni, de ez nem történt meg, csak én, és a két cégvezető voltunk jelen a teremben. A következő mezőket kellett volna aláírni:

Megbízó (cégtulajdonos aláírta); Megbízott (én írtam alá);

Megbízó alaírásának mezője alatt (tehát nyilván hozzátartozik): Tanú 1; Tanú 2 - ezek nem lettek aláírva. Érvényes-e a szerződés, ha igen, hogyan kell felmondani? Köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 10. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eleve nem volt másodpéldány, akkor miért írtad alá, hogy 2 példányban, mindenben megegyezően...? Nem értem...


Az, hogy a szerződés érvényes-e, többek közt a tartalmától is függ. Arról nem tudok, hogy tanú kellene a megbízási szerződéshez, tehát emiatt nem gondolom, hogy érvénytelen.


Facebookon nem szokás felmondani - nem rendes, hivatalos felmondás... Veled sem a Facebookon kötötték a szerződést :-)


Hogyan kell felmondani? Rendesen, ahogy egy másik munkaviszonyt felmondanál, de javaslom, előbb egyeztess a főnököddel, hogy közös megegyezéssel mondasz-e fel meg amúgy is meg kell egyeznetek egy távozási időben - hacsak nincs benne eleve a szerződésedben a felmondási idő...

2017. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kimaradt egy szó: "Rendesen, írásban (papírra írva, ahogy te is aláírtad), ahogy egy másik munkaviszonyt felmondanál,..."
2017. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam alá mert naív voltam, nagyon akartam a dolgot, de már nem akarom. A közös megegyezésbe nem tudom mennyire fognak beleegyezni, mert, ahogy ismerem őket nem szívesen mennének bele ilyenbe. Amúgy félév a felmondási idő :(
2017. máj. 10. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked (első vagyok):


"A megbízottat is megilleti az azonnali hatályú felmondás joga, de csak abban az esetben, ha a megbízó súlyos szerződésszegést követ el. Ha utóbb az állapítható meg, hogy az azonnali hatályú felmondás jogával a megbízott jogszerűtlenül élt, a felmondás csak a rendes felmondás szabályai szerint szűnhet meg, s ilyenkor a megbízott is felelősséggel tartozik.


A rendes felmondás joga mindkét felet megilleti. A felmondási idő tartama a törvényben nincs meghatározva: e vonatkozásban is a diszpozitivitás érvényesül. Ha azonban az időtartamot a felek nem határozzák meg a szerződésben, a megbízott felmondása esetén a felmondási időnek elegendőnek kell lennie ahhoz, hogy a megbízó az ügy intézéséről gondoskodhasson. Ha a megbízott által meghatározott felmondási idő túl rövid, a szerződés csak az adott helyzetben indokolt és reális felmondási idő elteltével szűnik meg."

2017. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. máj. 10. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!