Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe kezdjek bele? Bővebben...

Mibe kezdjek bele? Bővebben lent!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 16 éves vagyok és van 200.000ft-m és szeretném befektetni valamibe, pld arra gondoltam hogy veszek kopott, hibás motorokat, lefujnám megjavítánam es eladnám egy kis haszonnal...szerintetek jó ötlet? Vagy valami másba gondolkozzak?...köszönöm a válaszokat :)
2017. ápr. 5. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, csináld a lopott motorosdit, hátha még rendőrségi ügy is lesz belőle. (véletlenül se valami tanfolyamba fektesd)
2017. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs, félreolvastam :D Megyek ebédelni.
2017. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lopott kopott nem mindegy :D :D menj egyél valamit inkább :D
2017. ápr. 5. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

" arra gondoltam hogy veszek kopott, hibás motorokat, lefujnám megjavítánam es eladnám egy kis haszonnal...szerintetek jó ötlet?"


Nem jó ötlet, ugyanis ezt legálisan csak vállalkozói kiváltásával, adózva lehetne csinálni - viszont vállalkozóit meg 18 év alatt nem lehet kiváltani, meg ráadásul az adó is igen sok.


"Vagy valami másba gondolkozzak?"

Igen. pl. tanulásba fektesd, jól mondja az első... Vagy gyűjtsd tovább, mert nem tudom, hol laksz, de könnyen lehet, hogy a suli elvégzése után (mert remélem, még tanulsz) csak a lakhelyedtől távolabb találsz munkát - akkor pedig jó lesz albérletre, kauciónak, stb.

2017. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne beszélj marhaságokat!vettem már motort 90 ezerért és 2 hét múlva eladtam 120-ért értem én hogy vállalkozói meg stb de nem ipari módon akarom csinálni azt meg h felteszem jófogásra és eladásra kínálom nem zavar senkit... tanulok természetesen de semmi köze nincs a kérdéshez...
2017. ápr. 5. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, akkor csináld.
2017. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ne beszélj marhaságokat!vettem már motort 90 ezerért és 2 hét múlva eladtam 120-ért értem én hogy vállalkozói meg stb de nem ipari módon akarom csinálni azt meg h felteszem jófogásra és eladásra kínálom nem zavar senkit..."


Oké, ezt majd bizonygasd a NAV-os próbavásárlónak - én nem vitatkozom Veled.

Úgy látszik, még nem hallottál arról, amikor decemberben a Mikulást házhoz rendelték agyereknek, lement a műsor, majd amikor számlaadás nélkül távozott volna a Mikulás, akkor felfedték magukat a szülők: NAV-os próbavásárlás volt.

2017. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, tudom is hogy működik, de a NAV ilyen minimális értékű dolgokkal nem foglalkozik, de ha mégis akkor :THUG LIFE: :D
2017. ápr. 6. 01:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!