Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi munka. Hogyan kezdjek...

Külföldi munka. Hogyan kezdjek bele? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Rögtön hátránnyal indulok, nem tudok beszélni. Az angoltudásom kifogástalan, érteni értek mindent, de ha válaszolnom kell, leblokkolok :(

Remélhetőleg kényszerhelyzetben sikerülne megszólalnom. Ment már ki valaki hasonló problémával?

Leginkább a szezonális, "kinti" munka, mint pl. a gyümölcsszedés a szimpatikus. A célország teljesen mindegy, lényeg, hogy megfeleljen nekik az angol.

Mindenképpen olyan helyet keresnék, ahol jár a szállás, a béreket számolgatva viszonylag jó pénzt félre tudnék tenni, legalábbis annál biztosan többet, mint itthon.

Pár hónapnál tovább nem húznám kint, a férjem nem tud velem jönni, és eleve nem örül neki, hogy itt szeretném hagyni :(

Magánakcióban érdemesebb próbálkozni, vagy közvetítővel? Mik a tapasztalataitok?


2016. jún. 28. 04:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Lássuk csak, játszunk el a gondolattal:

- magánakció... azt írod, megértesz mindent, az angolod "kifogástalan", de beszélni nem tudsz:akkor elvileg az adott nyelven tudsz keresni álláshirdetést, de! ha arra kerül a sor, akkor egy angol nyelvű munkaszerződést is megértenél pontosan, vagy azzal és a hivatalos ügyintézéssel már gondok lennének? Mert ha igen (pl. hivatalban nem tudsz megszólalni), akkor nehéz lesz és ott vágnak át, ahol akarnak...


Ha viszont munkaközvetítővel mész, akkor

1- az szinte biztos, hogy leszedi a maga részét a fizetésedből vagy előre kell fizetni x összeget (kiutazás, stb)

2- ha nincs szerencséd, akkor még át is vágnak, s ott állsz külföldön egyedül, szállás nélkül, munka nélkül.


Volt ismerősöm, aki kiment (fiú), átvágták (nem olyan volt a szállás, nem annyi pénzt kaptak) majd a végén a feleségének kellett egy kocsit szerezni és pénzt kölcsön kérni, hogy ki tudjon menni a férjéért és hazahozza.


Magam beszélek spanyolul, néztem már spanyol szállodai munkát közvetítővel, osztottam, szoroztam, a végén kiderült, hogy mire mindent kifzetek, amit a közvetítő kér, kb. 300-400 euro maradna havonta - annyit meg itthon is meg tudok keresni - ezért felesleges kimenni :D


Megértem a férjedet, hogy nem tetszik neki az ötlet - nőként egyedül kimenni... hááát...

2016. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Én is átfogó "kutatást" végeztem a bérekkel kapcsolatban.

A legrosszabb eset, ami eddig kijött, az minden kifizetés, étkezés után 200ezer forintnyi tartalék havonta. Ennyit az életben nem keresnék itthon, a férjem is nagy küzdelmek árán ért el nettó 200ezer fizetést, pedig az egyik legjobb szakember az országban.

A megszólalás azt jelenti nyilván, hogy nem merek válaszolni :) Sajnos pszichés problémáim vannak.

Érteni értem a hivatalos szöveget is. Átvágni nem tudnak sehogy.

5 ismerősünk van különböző országokban, az egyik barátunk skóciában telepedett le, gyári munkásként, házat bérelve, feleségével, kisfiával együtt.

Második hónapban már autót vett a félretett pénzből. Nyilván öregecskét, de nem panaszkodnak.

Van Írországban, Angliában, Németországban, mind jóval többet keresnek, mint idehaza, és egyikük sem akar hazajönni.

Igazából én is szívesen költöznék véglegesen, de a férjemnek magyar viszonylatokban jó állása van itt, innen nyugdíjba mehet, nem akar lépni, csak ha muszáj.

Ha már ő nem jön, kénytelen lesz elengedni, mert elegem van ebből az anyagi helyzetből, lassan a kapcsolatunk rovására megy, hogy annyi hitelt vett fel kéretlenül anno.

Albérletben szorongunk, nem haladunk semerre, itt-ott meg kell szorítani a nadrágszíjat állandóan, ha véletlenül szórakozni mennénk kicsit. Nem élünk, csak várjuk, hogy lejárjanak a hitelek. Fenét, én ezt nem csinálom tovább.

2016. jún. 28. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!