Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunka Budapesten 15-16...

Diákmunka Budapesten 15-16 évesnek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagyon kellene diákmunka.
2010. máj. 12. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
sajna várnod kell amíg 16 leszel h legálisan kaphass diákmelót. addig is nézz körbe az ismerőseidnél (fűnyírás, kerítésfestés, gyerekre vigyázás)
2010. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen.
2010. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

első komentelő:

már lejjebb vitték 15 és fél éves korra

2013. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia. Van egy szabály hogy 15 éves diákok szülői beleegyezéssel vállalhatnának munkát. Az más kérdés hogy adnának e. Én is 15 leszek és nekem is kéne munka de nem találok.
2013. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a gyerekek érdekében nagyon megszigorították a munkavállalást, s emiatt a munkaadók nem alkalmazzák őket. Én még a '80-as években 14 éves koromtól dolgoztam minden nyáron Csemege áruházban, s nagyon szép emlékeim vannak. Rendesek voltak és pár ezer forint zsebpénzem lett mindig becsülettel. Én is keresek a fiamnak, aki 15, de az összes munkaadó a szigorú szabályokra hivatkozik, pl: hétvégén nem dolgozhat a gyerek (holott épp akkor kellenének), a napi max. 6 óra maradt, de utána kötelező pihenőidőt (szabadnap) kell kiadni. Az a baj, hogy aki hozta ezt a törvényt, az teljesen gallyravágta a 15 éveseknek a nyári munkavállalás lehetőségét. Holott jó volt az én gyerekkoromban minden feltétel. Aki nem szeretett volna dolgozni, az nem ment, de a lehetőség legalább adott volt.
2014. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!