Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van Budapesten olyan diákmunka...

Van Budapesten olyan diákmunka, amit 15-évesek is csinálhatnak?

Figyelt kérdés

Mivel mindenhova világosan ki van írva hogy * szülői engedéllyel,az iskolai szünetekben 15-év felett,végezhető diákmunka*

de ha egy munkára rámegyek mindenhol az van leírva,hogy 16-év felett,18-év felett...

és sehova sincs az hogy 15-év felett elkezdhető...

szeretnék diákmunkát mert teljesen le vagyok égve,és karácsonyra nem csak verseket és szar ajándékokat akarok adni a családomnak...:S


2010. okt. 23. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy diákszövetkezethez (pl. ilyen a MÜISZ), és megmondják.
2010. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 évesen csak a nyári szünetben melózhatsz, törvény van rá, senki nem fogja megszegni a kedvedért és bírságot fizetni
2010. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az iskolai szünetekben.

nem csak nyáriszünetben,ez mindenhova le van írva.

csak nem vágom még nem ajánlanak munkát akkor 15-éveseknek -.-

mert őszire tuti már nem mehetnék,de télire még talán.

2010. okt. 24. 00:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlanak, mert senki se fog vesződni azzal, hogy betanítson a munkára, aztán egy hónap, vagy még rövidebb idő után lelépj.

Nagyon sokan akkor se találnak munkát, ha 18 évesek elmúltak, és főállásban akarnak dolgozni. Az, hogy dolgozhatsz, még nem jelenti azt, hogy fogsz is kapni munkát.

2010. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért nem mész el egy illetékes szövetkezethez? Szerintem csomagolós, borítékolós munkát te is kapnál a szünetekre, de ezt ők fogják tudni neked megmondani, nem mi. Hol laksz?
2010. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Újpesten lakom... de ilyen szövetkezetek hol vannak?
2010. okt. 31. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a gyerekek érdekében nagyon megszigorították a munkavállalást, s emiatt a munkaadók nem alkalmazzák őket. Én még a '80-as években 14 éves koromtól dolgoztam minden nyáron Csemege áruházban, s nagyon szép emlékeim vannak. Rendesek voltak és pár ezer forint zsebpénzem lett mindig becsülettel. Én is keresek a fiamnak, aki 15, de az összes munkaadó a szigorú szabályokra hivatkozik, pl: hétvégén nem dolgozhat a gyerek (holott épp akkor kellenének), a napi max. 6 óra maradt, de utána kötelező pihenőidőt (szabadnap) kell kiadni. És rettegnek az ellenőröktől, akik brutál módon bírságolnak mindenért. Az a baj, hogy aki hozta ezt a törvényt, az teljesen gallyravágta a 15 éveseknek a nyári munkavállalás lehetőségét. Holott jó volt az én gyerekkoromban minden feltétel. Aki nem szeretett volna dolgozni, az nem ment, de a lehetőség legalább adott volt.
2014. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!