Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik egyhetes próbaidő egy...

Létezik egyhetes próbaidő egy munkánál vagy ez törvényileg szabályozva van?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 10:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

próbaidő alatti felmondást ki kell fizetni --- hogy mit? A letöltött időt fizetik nem, nem a felmondás, értelmetlen.


ha a munkáltató próbaidő alatt felmond akkor neki fizetnie kell --- igen, a ledolgozott időt


ilyen szerződés után nincs kötelezettség de alatta s a fizetés hogy megy -- de, van kötelezettség, neked munkavégzési. A fizetést lásd fent.


szerződik egy hét próbaidőre, de nem megy be csak az utolsó napon délután --- ebben az esetben az első napod lesz az utolsó, mert ha nem mész be, ennyi volt a próbaidő (és vele a munkaviszonyod), mert kiraknak.


kéri az egyhetes bért --- ha nem mész be, repülsz első nap. HA mégse rúgnak ki, akkor se kapsz bért, igazolatlan, nem fizetett távollét lesz.


a bért meddig kell kifizetni? Felmondásig eltelt időig vagy a próbaidőre --- a munkában töltött napjaidra. A nem megyek be napok nem ilyenek, ha eddig nem értetted volna meg.


a be nem járásért a munkáltató előbb is felmondhat --- aha, ezt magyarázom neked.


ha nem megy be az alkalmazott akkor a fizetés megvonható --- lásd fent.


Mit nem olvastam el? Ez mind benne volt a korábbi válaszomban, csak te fogalomzavarban szenvedsz.

2017. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

1 hét próbaidő.

Te végig dolgozod az 1 hetet, majd pénteken nem mész dolgozni, de délután bemész, és közlöd, hogy többé nem jössz.

Ezt próbaidő ideje alatt megteheted, hogy minden indoklás nélkül elmenj. A cég tudomásul veszi a döntésedet. Felmondási idő nincs a próbaidő alatt, így a ledolgozott 4 napodat kifizeti, és vége a munka kapcsolatnak köztetek.


Ha az 1 hetes próbaidő alatt mondjuk csak 1 napot dolgoztál,és többet nem mentél dolgozni, de pénteken délután bementél, hogy te nem akarsz többet itt dolgozni, akkor a cég kifizet 1 ledolgozott napodat.

A lényeg. Annyi napot fizetnek ki amennyit le is dolgoztál, függetlenül, hogy 1 hét, hónap a próba idő.

Így érthető?

2017. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
12, csak az utolsó napon akar bemenni felmondani, és azt hiszi, akkor egy hétre fizetés jár, mert munkaviszonyban állt.
2017. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

JA!!

Vagyis az 1 hetes próbaidő alatt nem dolgozott, de pénteken bement felmondani? És pénzt vár el? Mégis mire?

2017. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hétig nem megy be, csak az utolsó nap, akkor nincs mire fizetni. Nyilván a munkáltató ezek után nem akar már vele dolgozni és a nem ledolgozott egy hétre meg minek járna bármi is?
2017. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

legyünk gyakorlatiasabbak.

mi a bizonyíték? az aláírt jelenléti uv?

vagy más?

2017. márc. 25. 12:58
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Látom, a többiek már feladták, de én csak most olvastam a kérdést, így énis mmegpróbálom.

A jelenléti ív lehetne bizonyíték, igen. De ebben az esetben szükség sincs rá, mivel ha hétfőn nem mész be, megpróbálnak 2x felhívni, aztán azonnali hatállyal kirúgnak. Mire te pénteken bemennél felmondani, már nem is állsz munkaviszonyban.

2017. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
tehát ha nincs kitöltve a jelenléti ív akkor automatikusan nincs jogi probléma. értem.
2017. márc. 25. 15:19
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahol van jelenléti ív ott igen, a jelenléti ív. Nálunk pl. digitális beléptető rendszer van.


És igen, ha hétfőn reggel nem jelensz meg munkára készen akkor 10 órára már meg is írták a kilépő papírjaidat és mivel 0 perc munkát végeztél semmiféle bért nem kapsz.

2017. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
nekem nem kell megjelennem, mert munkáltató vagyok. az alkalmazottra szól a kérdés.
2017. márc. 25. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!