Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most ha egy bank hiteltnyújt...

Most ha egy bank hiteltnyújt valakinek számlajóváírással és a hitelt felvevő nem fizeti vissza a hitelt. Akkor a banknak nincs is kára csak éppen nincs haszna?

Figyelt kérdés
Vagy ha van akkor milyen kára van?

2017. márc. 17. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A bank kihelyezi neked a pénzt, te elköltöd, akkor te elköltötted a bank pénzét.
2017. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted vissza a hitelt, az a Bank kára, mert elköltötted az ő pénzét. Ezen felül kára az elmaradt kamat is. Hitelnyújtásnál a kamat a Bank haszna, nem a hitel összege.
2017. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha a bank úgy ad hitelt, hogy csak a hiteltfelvevő számláján emeli a pénzt és nem fizetik ki a hitelt...akkor igazából csak a visszafizetett kamattól (haszontól) esett el...
2017. márc. 17. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Írd már le érthetően, hogy mi a kérdésed.


Nekem pl van egy hitelkártyám, aminek van egy hitelkerete, ha nem költök belőle, akkor nyilván nem is kell semmit visszafizetnem, de ha elkezdek költeni belőle, akkor a bank pénzét költöm, és fordulónap után vissza is kell fizetnem.


Tényleg nem értem, hogy mi a kérdésed, de lehet, hogy én vagyok agyhalott, nem pedig te.

2017. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az ugye megvan, hogy az elektronikus pénz is pénz? ezért tudsz fizetni a bankkártyáddal
2017. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A számlajóváírás egy szakkifejezés. Annyit jelent, hogy a Bank egy bankszámlának az egyenlegét csökkenti azzal az összeggel, amit egy másik bankszámlán jóváír. Pl. én a bankszámlámról fizetem a rezsiszámláimat.

Hitelezésnél a Bank a saját "számlájáról" írja jóvá a hitelt a hitelfelvevő számláján.

Ha nem fizeti vissza a hitelt, akkor a Bank nem kapja vissza a pénzét, tehát kár éri.

2017. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát de akkor ebben mi a pénzteremtés? Tehát ha a saját számlájáról utal át annak aki felveszi a hitelt, akkor nem rétem, hogy miért történne pénzteremtés a gazdaságban...nekem is az lenne evidens amiket ti írtok...én tulajdonképpen ezt nem értem,hogy akkor hitelnyújtással, hogy történik pénzteremtés, ha a számlájáról átutal....úgy érteném, hogyha nem utalna saját számlájáról, hanem csak így random felnyomná a hitellt kérő számláján a "számokat" pénzt....és nem értem, hogy most akkor az miért lenne kár a banknak...mert nem a saját eszközeit adta "kölcsön" hanem így teremtett pénzt...szóval én ezt a pénzteremtésnek a logikája nem tiszta így
2017. márc. 17. 23:28
 8/8 A kérdező kommentje:
*szóval a pénzteremtés logikája nem tiszta így számomra
2017. márc. 17. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!