Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szomszédom azt mondta...

A szomszédom azt mondta feljelent, mivel CSED mellett dolgozom. Tényleges nem legális ez?

Figyelt kérdés

A testvéremmel 3 éve alapítottunk egy kereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozást, 50-50% tulajdonrésszel.


Nyitottunk 2 boltot, amihez a nyitva tartás miatt 5 embert vettünk fel teljes állásba (3 alkalmazott és mi ketten).



Amikor terhes lettem kerestünk a helyemre embert, és ő dolgozott mióta táppénzre illetve CSED-re mentem.


Sajnos 1 hónapja két régebbi alkalmazott úgy döntött, hogy kilépnek, és csinálnak egy saját vállalkozást, konkurenciát nekünk.

Nem egy szép dolog, de rosszabb, hogy így maradt 3 emberünk az 5 helyett, és bárhogy keresünk, eddig csak egyet sikerült találni, ő is még csak betanul, így bejöttem helyettesíteni heti 3 napot az elmúlt 3 hétben. A 2 hónapos babára a nyugdíjas nagymama vigyáz.


Tegnap a szomszédom megállított az utcán, és azt mondta, hogy tudja, hogy mit csinálok, és ez adócsalás, úgyhogy fel fog jelenteni, úgyhogy várjam majd a NAV-ot meg a büntetést.


Én úgy tudtam, hogy tulajdonosként bármikor bemehetek a munkahelyemre. Ez akkor nem igaz ha CSED-en vagyok?


2017. márc. 10. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem jár csecsemőgondozási díj a biztosítottnak:


-a szülési szabadságnak arra a tartamára, amelyre a teljes keresetét megkapja,

-ha bármilyen jogviszonyban - ide nem értve a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban végzett tevékenységet – keresőtevékenységet folytat


A csecsemőgondozási díjban részesülő személy köteles nyolc napon belül bejelenteni, ha a fentebb felsorolt körülmények bekövetkeznek.


Keresőtevékenység: a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5.§-ában meghatározott biztosítási jogviszonyban, valamint egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett személyes tevékenység.


Kereset: a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5.§-ában meghatározott jogviszonyban személyes munkavégzésért járó pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem.


Nem minősül keresőtevékenységnek az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőzően végzett tevékenységből származó jövedelem - ideértve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást és a személyi jövedelemadó-mentes tiszteletdíjat is -, ha az az ellátás folyósításának ideje alatt kerül kifizetésre.

Annak a biztosítottnak, aki a keresetét részben kapja meg, csak az elmaradt keresete után jár csecsemőgondozási díj.


Ez egyértelműen leírja...

2017. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a szomszédnak miért jó, ha feljelent téged? Miért nem tudnak az emberek békességben élni?
2017. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Mert az emberek nagy része iszonyú rosszindulatú és pokoli irigy.

Viszont érhető, hogy az igazságérzetét bántja. De én akkor sem így indítanék, hanem jelezném a CSED-et igénylőnek, ha kiderül az, hogy CSED mellett kereső tevékenységet végez, bajba kerülhet. Tud-e róla? Mert nem biztos, hogy tisztában van vele...

2017. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondd vissza a csedet erre az időre, akkor nem lesz gáz. Egyébként legálisan a szomszédod nem tudhatja, nem tetted-e már meg, elvégre ő nem láthat bele, hogy te most kapod a csedet vagy nem. De azért jobb betartani a törvényt.
2017. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!