Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez átverés? Mit lehet ezesetbe...

Ez átverés? Mit lehet ezesetben tenni?

Figyelt kérdés

Vettem egy számítógépet, használtan, 40.000 forintért.

Megjött, és ment is egy hetet, azonban egy hét után tönkrement. Mikor megnézték ismerőseim, akkor látták, hogy több kábel el van vágva, csatlakozók elhajolva, stb. össze volt tákolva a gép. Írtam az eladónak, az viszont nem hajlandó visszavenni, kb azt érzékeltette velem hogy én vagyok a szar, amiért megvettem tőle.

Ilyen esetben mit tehetek? Megérné feljelentést tenni a rendőrségen?

Annyira nem vagyok primitív, mint ő, nem szeretnék erőemberekkel megjelenni a háza előtt, meg zaklatni sem szeretném, pusztán a pénzemet szeretném visszakapni, mivel nem kis összegről van szó.


2017. febr. 28. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Mivel egy hetet használtad, így már semmire nem mész. Még ha akkor rögtön jelzed, hogy el vannak vágva a kábelek, akkor lehetett volna talán kihozni belőle vmit, bár sztem akkor se sokat. De így, ennyi idő elteltével simán mondhatja azt, hogy te tetted tönkre.
2017. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
1 hèt eltelt. Addig hasznàltad. Most fedezted fel a dolgot. Erre meg mondhatja az eladó hogy te cseszted szèt a gèpet. Àtvètelkor kellett volna tüzetesen àtvizsgàlni, ha kell dokumentàlni. Ìgy 1 het utàn semmire nem mèsz.
2017. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Itt már semmit sem . Ez a használt dolgok és utánvét gondjai . Nem láttad nem próbáltad ki olcsónak tűnt . Akkor sem biztos hogy jó valami hónapokig ha épp megkímélt , fuvarozáskor ütődik egyéb sérülés éri . Személyesen vagy újat boltból kedvezményesen éri megvenni . Arról nem beszélve ha valaki jó cuccot ad el de a vevő meggondolja magát vagy megpróbálkozik utólag alkudni és fenyeget stb .
2017. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ezt hívják tabulópénznek. Legközelebb megnézed jobban mit veszel.
2017. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Hogy tud egy szgép egy hétig üzemelni úgy hogy "több kábel el van benne vágva"? Na ezt értesse meg velem valaki. :D
2017. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez a srác a kamu munkahelyi kérdéseket kiíró gyerkőc, itt is logikai bukfencekkel tűzdeli meg a kérdést, mit kell ezen csodálkozni?????
2017. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jaaaaaaaaaaaj

Nemtudom kiről beszél az utolsó, bár biztos jó anyagot szív, adhatna nekem is belőle

Az a "több" kábel valójában csak egy, csak a nagy kapkodásba elírtam. Konkrétan, egy ventillátór kábelje van elvágva, ezáltal az nem is működik, valamint az elől lévő USB portok csatlakozóján vannak elhajolva a tűcsatik, be sincs dugva, használaton kívül volt, gondolom.

A gép amúgy megy így is, csak nem tudok mit hozzácsatlakoztatni, mivel a múlt héten vezérléshibás lett az alaplap (ez a konkrét baja), és meghaltak az USB portjai.

2017. febr. 28. 18:48
 8/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem én pontoztam le senkit, mielőtt menne a sírás.

Az ügynél pedig akkor életbe lép a B terv, megoldom máshogy. Köszi a segítségeket!

2017. febr. 28. 22:53
 9/13 anonim válasza:
Ne perelj be. Nézd a mai világban nem annyira sok pénz. Ha keresel egy kocsimosómunkát, egy hónap alatt meg lehet keresni az árát. Amúgy meg ha így is működik, nyugodj meg és élvezd az életed, így tovább. A sors így rendelte el. Lépj tovább. És ne feledd: légy bátor és kedves.:) Sok szerencsét!
2017. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem biztos, hogy átverés, az viszont tény, hogy használt!!!...:::)))!!!
2017. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!