Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogerős bírósági ítélet után...

Hofburg kérdése:

Jogerős bírósági ítélet után nem fizet a fél, mert nincs jövedelme. Hogyan hajtható így végre a fizetés? Végrehajtónál már jártam? Mennyi az elévülési idő ezekben az esetekben? Az ügyvédem nem segített.

Figyelt kérdés

2017. febr. 13. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"Végrehajtónál már jártam?"


Most jártál vagy nem jártál? Magadtól kérdezed vagy tőlünk? :-)


Komolyra fordítva a szót: ha gyerektartásról van szó, akkor fel lehet jelenteni a rendőrségen, elkezdik körözni, ha elkapják, akkor leültetik, ledolgozza, kiengedik.

Ha nem gyerektartás, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni - max fizetési meghagyás- végrehajtás

2017. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, milyen fizetési meghagyás?? Jogerős ítélete van, az res judicata-t eredményez, magyarul ugyanabban a kérdésben újabb pernek vagy fizetési meghagyásnak helye nincs.


Kérdező!

1. végrehajtást kezdeményezel. A "jártam ott"-ot nem tudom értelmezni. Ha végrehajtás van folyamatban, akkor a végrehajtóval kell beszélned. Amennyiben a követelés behajthatatlan jelenleg, akkor le fogja szünetelni a végrehajtást. Ez azt jelenti, hogy most behajthatatlansági igazolást ad, és egy éven belül kérheted a folytatást a költségelőleg felének megelőlegezéssel. Egyébként az eljárás megszűnik.

2.Ha nincs még folyamatban végrehajtás, akkor a követelés 1%-ának megfelelő, de legalább 5.000,- Ft illeték megfizetésével a jogerős ítéletet hozó bíróságnál kérheted az elrendelését, illetőleg utána a végrehajtó díjelőleget fog bekérni, azt is meg kell fizetni neki.


Ha a végrehajtó az 1. pont szerint kiadta a behajthatatlansági igazolást, akkor - amennyiben tartásdíjról van szó - lehet kérni az állam általi megelőlegezést. Más követelésre ez nem igaz.


Ha céggel szembeni a követelés, és meghaladja a 200.000,- Ft-ot, akkor felszámolás kezdeményezhető.

2017. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Ha jól értelmezem akkor még a végrehajtásért is nekem kell fizetnem ő meg vígan ül a babérjain mert ezek szerint a jogerős bírósági ítéletet sem kell figyelembe vennie!Pedig az első és a másodfok is fizetésre kötelezte.(Polgári peres ügy volt.)
2017. febr. 19. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván a végrehajtásért is fizetni kell, mivel az is egy eljárás, amit te kezdeményezel.

Ha sikeres, visszajön a költsége. Ha nem sikeres, így jártál.

2017. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!