Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan a lakáshit...

Miért mondják sokan a lakáshitelesekre, hogy úgy kell nekik, mostmár nyögjék a felelőtlenül felvett hitelt?

Figyelt kérdés
Miből legyen akkor lakásom?? 26 éves vagyok, már szeretnénk családot a férjemmel. Miért olyan nagy luxus ez a lakás manapság??
2010. máj. 7. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, akik ide írogatnak, azok kb. 13-18 évesek és a h.lyébbikből vannak.


Bár sokan valóban felelőtlenül vesznek fel hitelt, többek közt azért, hogy vásárolhassanak, de azért a lakáshitel nem ua.


Aki nincs benne, annak érthetetlen a lakáshitel (13-18 évesek), nem kell vele foglalkozni! Ha Ti tudjátok, hogy menni fog törlesztés, akkor bele kell csapni.

2010. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy dolog, hogy hitelt veszel fel, és egy másik, hogy mennyit. A mai fogyasztói társadalomban nyilván nehéz ellenállni a kísértésnek, de azrét egy felnőtt embertől elvárható, hogy tudja, mennyit költhet, illetve mit vállalhat. Sokan sajnos ennek ellenére túlköltekeznek, aztán amikor buknak, akkor ugye jön a nyafi- na ez bosszant sokakat. Holott nem más kockáztatott sokat helyettük, márpedig a nagy kockázat nem véletlenül nagy.
2010. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem luxus, csak át kell gondolni a hitelfelvételt. A bankfiókban minden esetben a devizahitel felvételekor aláíratnak egy papírt, hogy tisztában vagy az árfolyamkockázattal. Az a minimum szerintem ha valaki devizahitelt vesz fel, hogy megnézi először, hogy a kívánt devizanem árfolyama hogyan alakult az elmúlt 2-3 évben a forinthoz képest. Ha valaki így tett volna, akkor láthatta volna, hogy 2008 nyarán a válság előtt extrém alacsony volt az árfolyam, tehát lehetett tudni, hogy emelkedni fog a válság nélkül is. Mégis, sokan kicentizik a hitelfelvételt. Hiába a sok duma az árfolyamkockázatról, úgy kezelik a legtöbben a devizahitelt mintha egy fix törlesztőjű hitelbe vágnának bele. Tudják, hogy pl. 100ezer forintot tudnak maximum kifizetni hiteltörlesztésként és simán felveszik a 95ezres törlesztőjű hitelt. Már alapból lehet tudni náluk, hogy bele fognak bukni. Ha nincs válság akkor is ingadozhat +/- 10 %-ot a törlesztő. Na ezért.


Az nem gond, hogy hitelt kell felvenni a lakásvásárláshoz de fel kell tudni mérni a korlátaidat. Ezenkívül kell kötni egy hitelfedezeti biztosítást is mellé, hogy ha munkanélküli leszel vagy tartósan beteg, akkor a biztosító fizesse helyetted a törlesztőt amíg lábadozol. Lehet hitelt felvenni de csak okosan szabad.

2010. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a válság óta csak az bukott bele, aki bután csinálta? Ehhez az árfolyamkalkulációhoz mindenkinek érteni kellett volna?
2010. máj. 7. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
De ez nem kalkuláció, ez józan paraszti kérdése. Ha tudom, hogy a havi fizetnivalóm mondjuk az euró forintárfolyamától függ, akkor megnézem már, hogy általában milyen értékek között szokott mozogni az árfolyam. Így meg lehet állapítani, hogy a jelenlegi árfolyam magas-e, átlagos-e vagy alacsony. Ha látom, hogy az adott hónapban lényegesen alacsonyabb az árfolyam mint szokott lenni, akkor evidens, hogy emelkedni fog. Ehhez nem kell pénzpiaci szakértőnek lenni. Teszem hozzá rögtön, hogy nekem is van lakáshitelem.
2010. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha felelősen veszed fel, is belebukhatsz.

Elveszítheted a munkádat te is és a párod is.

Megbetegedhetsz súlyos és hosszantartó betegségben.

De olyat is ismerek, akinek sajnos sérült babája született, megszűnt a munkaviszonya, a gyerek gyógykezelése meg mindenüket elvitte.

De valóban van olyan is, a eleve felelőtlenül veszi fel.

Azért megnézném az olyanok arcát, akik most azt mondják, hogy úgy kell nekik, akkor, amikor velük történik valami hasonló.

2010. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

"A bankfiókban minden esetben a devizahitel felvételekor aláíratnak egy papírt, hogy tisztában vagy az árfolyamkockázattal. Az a minimum szerintem ha valaki devizahitelt vesz fel, hogy megnézi először, hogy a kívánt devizanem árfolyama hogyan alakult az elmúlt 2-3 évben a forinthoz képest."


Bizony így van...

Én az országról alapból sem feltételezem azt, hogy javul a forint a svájci frankhoz képest, szóval nálam ez szóba sem jöhetett volna.

Persze utólag okos az ember.

2010. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

A válság nyilván nehezített, de az is tény, hogy sokan vesznek fel teljesen felelőtlenül hiteleket. Pl. a lakótársam hitelből vett egy laptopot négyszázezerért, netezésre. Még ki sem fizette a törlesztőt, javíthatatlanul tönkrement a gép.

Ugyanez a kategória az autó. Hányan összetörik úgy, hogy még nincs kifizetve a hitel!

Én személy szerint egyedül a lakáshitelt tartom elfogadhatónak. Ha a ház össze is dől, legalább a telek megmarad :)

De igenis itt is utána kell járni a dolgoknak. Az árfolyamkockázatnak is. Józan paraszti ésszel megérthető. Ha mindig tíz tojás árát kell kifizetni, akkor ha drágább lesz a tojás, többet kell fizetnem. Nekem kiskoromban így magyarázták a szüleim és ez szerintem simán érthető bárki számára.

A lakáshiteleknél az szokott még nagy probléma lenni, hogy ha már hitel, mindenki annyit vesz fel, amennyit csak bír. Tegnap néztem, közvetlen Pest határában 5-6 millióért lehet kétszobás házakat venni. Persze nem olyan csittifitti, mint amit 20ért adnak a belvárosban. De én például biztos ilyet fogok venni. Mert ha összehúzom a nadrágszíjat, néhány éven belül ki tudom fizetni. Viszont a hasonló anyagi helyzetben lévő ismerőseim inkább felvesznek 25 évre hitelt, hogy megvehessék a szebb, belvárosi lakást. Szinte garantált, hogy nem tudják végig folymatosan fizetni. Ehhez se kell egyéb, mint józan paraszti ész. Sokan mégis beleugranak ilyenbe. Hát őket szerintem valóban nem kell sajnálni...

2010. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Mi 2008 elején vettünk egy lakást, kezdtük a törlesztést 40ezerrel, majd félév után emelték 50-re, aztán 70-re, most meg 80-ra. És még hátravan 23 év!!

És én is sokszor olvasom ezen az oldalon, hogy leoltják az embert, mikor panaszkodik a törlesztőjével kapcsolatban vagy tanácsot kér. Jó már azoknak, akiknek nincs ilyen bajuk, mégis van lakásuk!

2010. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!