Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 14,5hónapos,...

Mit csináljak? 14,5hónapos, össze vissza töri magát, pedig ennél jobban nem tudok rá vigyázni. És folyton bsztatnak, hogy felelőtlenül meg így úgy vagyok a gyerekkel.

Figyelt kérdés

Állandóan jön megy a kicsi, semmi veszélyes nincs amivel kárt tehetne magában, neki mégis sikerül.

Komolyan ciki kivinni a gyereket az utcára, mert azt hiszik mi verjük agyba főbe.


Nem hagyom egyedül, mindig szem előtt van, néha karnyújtásnyira sincs, és mégis lilul puklisodik, vérzik...

Szembejön az ajtófélfa, leszáll a kisszékről, tegnap kiesett a rácsos ágyból, pedig legalsó állásban van az ágya, és csak kezet mosni mentem ki az alig 2lépésre lévő fürdőbe pelenkázás után, ebédnél addig hisztizett, amíg leesett a padról, fejjel bele a kőbe, és elkapni sincs időm, pedig ott ültem mellette, épp a kaját pakoltam volna a szájába... Pisilni is úgy járok már, hogy legalább lássam, nyitott ajtó a gyerek meg ott ül velem szembe. A mai produkció a nyakban a lában szálljunk le a kisszékről, persze landolt az ajtóban, én meg nem tudtam mit csináljak, csurom vízesen habosan hová ugorjak, mert zuhany közben is velem van, szóval tartjuk egymást...

Ennél többet mit csináljak? Kössem magamra? Vagy tényleg mit kéne tennem, hogy se kicsi se nagy baleset ne legyen.

És aggódva figyelem minden koppanás után lett e baja, mégis folyton szr anyának, meg felelőtlennek tartanak.


2010. szept. 8. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Ne foglalkozz mások véleményével, nagyon könnyű másokon ítélkezni. Nálunk is hasonló a szitu, az én kicsim is 14 hós, és csinál mindent amit nem szabad. Esik-kel állandóan, rajta si vannak foltok:(( Én sem tudok mindent megakadályozni, hiába vagyok állandóan mellette, sajnos egy fél pillanat alatt is megtörténhet a baleset.Ez egy ilyen korszak, túl lesztek rajta! Az meg eszedbe ne jusson, hogy magadra kötöd, bár gondolom csak viccnek szántad:))! Kitartás, minden jót, szia!
2010. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár hónap és elmúlik ez is. Most ebben a korszakában van. Az én fiaim is tele voltak kék-zöld-lila stb. foltokkal, puklikkal, horzsolásokkal. Volt olyan, amit csak este vettem észre a ruha alatt. Doki nénink is csak mosolygott (persze akkor volt a leglilább, amikor tanácsadásra mentünk:)) Tojd le ki mit mond! Ettől erősödnek, tanulak minden esésből. Persze vigyázunk rájuk, de magunkra nem lehet kötni őket:))
2010. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

eddig igyekeztem nem figyelni a "kedves" beszólásokat, de mikor folyton ezt hallgatom.

Naponta 24órában... Már kezdem elhinni.

Ha nem a pukli akkor a miért nincs rajta zokni/miért nem etettem meg/miért?. Az, hogy percenként 200szor adom rá vissza, senkit nem hat meg.

Ebéd után mosogatásnál kicsi levarázsolta a zoknit, erre: jézusom beteg lesz, észre sem vettem, 2perc alatt mezítláb rohangált...

Bevágott fél kiló rizsből tejberizst, de a szomszédtól a pörköltett is bevágta.. Szegény gyerek éhes volt, milyen anyja vagyok enni sem kap...

És kezdek kiborulni, hogy mindenki jobban tudja mit kéne csinálni...

2010. szept. 8. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjad annak aki b@sztat, hogy ha látja hogy nincs a lábán a zokni, akkor adja rá!:)))

Jobban jársz, ha ezeket az okosokat vmi jól irányzott mondattal leszerelnéd, mert lassan belehülyülsz. Egyébként meg tényleg engedd el a füled mellett.

2. voltam

2010. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!