Csernobilban napelem-erőművet fognak létrehozni, amelyet az Ukrán kormány felhívására több nemzetközi cég kíván megvalósítani. Magyar cégek miért nem pályáznak?
A kérdés másik oldala, hogy Magyarországon érdemes lenne-e létrehozni hasonló projektet, hiszen számos nem kihasznált, úgymond elhagyott terület van, ahol ezt a lehetőséget létre lehetne hozni, kihasználni.
Mennyiben gazdaságos fejlesztés lenne hazánkban ennek megvalósulása? Megérné-e befektetni ebbe az „új” energiaipari ágazatba?
nem, Magyarországon nem éri meg napelemmel foglalkozni, mert nálunk akkor is kell energia, amikor nem süt a nap, és nálunk ez a kormányprogram, így míg szlovákia is kezd tele lenni naperőművekkel, addig nálunk csak az atom.
Magyar cégek meg azért nem vesznek részt benne (legalábbis nem az első vonalban), mert nincs igazi energetikai nagyhatalom cégünk, nincs értékelhető napelem gyártásunk, ebben olyan nagy cégek fognak beszállni mint pl az eON vagy technológiai oldalról a GE, és magyar cégek maximum ezek beszállítói lesznek legyen szó tervezésről, vagy kivitelezésről.
Mellesleg az ilyen projectek minden cég számára nyitottak, így egy magyar cég is dönthet úgy, hogy ő beszáll, ha lát benne fantáziát, és képesnek érzi magát rá, de ez minden cég egyéni döntése.
1. Kínai céggel sem anyagköltséggel, sem munkabérrel nem volnál versenyképes.
2. Tévedsz, Magyarországon van hatalmas naperőmű telep, épitette a Mátrai Hőerőmő a kitermelt lignitmezők helyén
rekultivációs céllal.
Olvass utána...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!