Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közfoglalkoztatottként 20 nap...

Paradicsom31 kérdése:

Közfoglalkoztatottként 20 nap szabim van. Hány napot vehetek ki egyszerre?

Figyelt kérdés
Huzamba egy hetet kivehetek-e nyaralás miatt? Nyáron mennének külföldre.

2017. jan. 14. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ki.
2017. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt hittem, hogy közmunkásként ezt nekem nem lehet.

2017. jan. 14. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
2 hetet kötelező egyben kiadni a munkáltatónak, és ezt muszáj a nyári időszakban tennie.
2017. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én megválaszthatom azokat a napokat, vagy semmi beleszólásom nincs? A rendőrségen vagyok irodai közmunkás
2017. jan. 14. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

természetesen van beleszólásod, de a munkáltatónak is. megteheti, hogy azt mondja, hogy abban az időszakban amikor szeretnél menni éppen szüksége van rád, pont ezért írja elő a törvény, hogy a szabi egy részét nyáron kell kiadni, hogy ne lehessen azt megtenni, hogy fogja és februárban enged csak el, amikor semmit nem tudsz csinálni.



jó előre jelezd, hogy mikor akarsz elmenni, és írd ki a szabadságot.

2017. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. jan. 14. 19:16
 7/7 Sándor G ***** válasza:

hozzászólónak, közmunka-munkaviszonynál nincs olyan hogy csak nyáron veheti ki az 1hét szabadságot, egy huzamban.

Ez nem vállalkozás, és nem gyár+üzem, ráadásul a munka törvénykönyve azok szabályai,sem vonatkozik,ugyanúgy mint

egy cégnél dolgozó, szakmunkásra, vagy irodai dolgozóra, akár.

Viszont van olyan szabály,miszerint a közmunkások, időarányosan vehetik ki a szabadságot, tehát évente 20nap jár, /beosztástól,végzettségtől,-kortól függetlenül, /akkor ez havonta 1,66napot ad meg.

De mivel rájöttek az irodában, ökinél, iskolában, stb.hogy másfél napot nem lehet kiadni, ezért megadják a 2napot havonta,

Én pl. Dec.1.én kezdtem, a fürdő kft.nél, és karácsony után, simán kivehettem a 2napot, mivel év vége volt, ki kellett adniuk, nem vihető át ,2017-re.

Ha pl. valaki közmunkás szerzdődéssel kezdett, jan.2.án, és május elején ki szeretné venni az ez időszakra járó, 5x2nap szabit, az simán megteheti, persze előtte 3nappal, legalább szólni kell a munkavezetőnek, vagy a munkaügyis hölgynek, az irodában..

Amennyiben olyan fontos beosztásban van az illető, hogy nem tudják nélkülözni, az ő munkáját, az esetben egyeztetni kell, a munkaadóval, és megoldják a helyzetet.. Pl.más emberrel, végeztetik el..

2017. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!