Ausztriában meg Németországban a négyszeres fizetés mellé minden négyszer annyiba is kerül?
# 2
okoskodás on:
Ez a táblázat az egy főre jutó gdp ÁTLAGÁT mutatja vásárlóerő-paritáson számolva, azaz, hogy az adott pénzből mennyi terméket és szolgáltatást tudunk venni.
Az átlag azért nem jó mutatószám, mert ha egy cégnél a boss hazavisz 2 misit 5 alkalmazottja meg nettó 100-at, akkor annál a cégnél 400 ezer lesz az átlagfizu, ami jól hangzik. Ugyan ez van a GDP-nél. A szórást nem veszi figyelembe, de ezt te is mondtad.
Bruttó hazai termék egy főre jutó Mediánját érdemesebb lenne megnézni, ha van ilyen, meg a GDP-be olyan dolgokat is beleszámolnak, ami nem feltétlenül érződik a jóléten, de ezt most hagyjuk.
De pl. ott is látszik, hogy nem mindig érdemes figyelembe venni ezt a statisztikát, hogy a minimálbérek értéke vásárlóerő-paritáson számolva már Németországban a legjobb, a te listádon meg csak 18.
Tehát aki minimálbéres álláson gondolkodik, mint Balázs, akkor jobban jár, ha Németországba megy Luxemburg helyett, mert alacsonyabb minimálbér ellenére is többet ér a fizetése az ottani árak mellett.
13-as:
Teljesen jogos, amit írsz, amit én adtam az egy nagyfokú egyszerűsítés, tudtommal medián nincsen (hogy is lehetne normálisan, ha nem a személyes bevételeket vizsgálja, hanem az ország által megtermelt javakat)
Amit linkelsz megfelelő a minimálbérre nézve, de csak a minimálbér alapján meghatározni a "jólétet" ugyanolyan ferdítő hatású, mivel azért valljuk be nem a minimálbéres melókból áll az élet a legtöbb embernek.
De ha valakit nagyon érdekela dolog, akkor még ez az oldal is segíthet az összehasonlításban (itt bármilyen két várost össze lehet hasonlítani a költségek alapján):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!