Hogyan lehetne törölni hogy ne keljen kifizetnem a tartozást?
A tartozásokat is öröklöd, de ezt hagyatékin is elmondják. Ott akkor lemondhatsz róla, vagy elajándékozhatod, vagy ha esetleg gyereked is lenne, és lemondasz, akkor meg alapból ő rá száll.
Ha testvéred nem örökös, akkor a szolgáltató örökös kutatás során, csak Téged fog látni, így rajtad követeli azokat. Közüzemi szolgáltatókkal viszonylag, rugalmasan és jól lehet egyezkedni részletfizetésben, és amíg az tart- ha esetleg nem használjátok azt az ingatlant - addig nem is kapcsolják ki a szolgáltatást, aminek és a visszakapcsolásnak meg további költségei is vannak.
Bemész, kérsz részletfizetést és irasd át a nevedre a közüzemeket egyúttal.
Idén mi is így jártunk..
"Bemész, kérsz részletfizetést és irasd át a nevedre a közüzemeket egyúttal. "
Norbi, nem biztos, hogy ez jó megoldás lenne, mert azt írja a kérdező:
"Édesanyám elhunyt, tanácsi bérlakásban lakott,".
Ilyen esetben ugyanis a gyerek nem örökli meg automatikusan a bérleti jogot - még akkor sem, ha benne lakott a lakásban a szülő halálakor. Külön kérvényezni kell a főbérlővé kinevezést az önkormányzatnál.
Kérdező, ha benne laktok a lakásban, akkor a fent leírtat kell tennetek ( a kérvényezést) és utána tényleg a Ti nevetekre íratni, - de ha nem laktok benne és nem tartotok igényt rá, akkor érdemes lenne lemondani az örökségről - feltéve, ha nem maradt más értékesebb dolog édesanyátok után.
Ha lemondasz az örökségről, akkor mind a pozitív, mind a negatív dolgokról lemondasz (a lakás bérleti jogának megkérvényezéséről is) ha elhunyt a főbérlő és nem akartok ott lakni, akkor valóban meg lehet próbálni töröltetni vagy részletfizetést kérni a szolgáltatóktól.
Ha eddig is ott laktatok, édesanyáddal együtt, logikus, hogy csak tőled követelik az elmaradt rezsit, és a tesódtól nem. Aki eddig is használta a szolgáltatást, attól kérik, ennek ez esetben semmi köze ahhoz, hogy hányan vagytok testvérek.
Amennyiben te nem laktál ott korábban sem, és most sem, akkor viszont valóban olyan arányban öröklitek a terheket is, mint az esetleges vagyont. Ingóságok, bankbetétek, stb.
6-os vagyok!
Közüzemi szolgáltatást nem szoktak törölni:
- amennyiben valóban neked kell kifizetni, és sem a tesóval nem tudod felezni jogilag, sem az önkormányzatra nem tudod visszaterhelni, akkor kérhetsz részletfizetést. Ennek hiányában a szolgáltató lekapcsolja a lakást a hálózatról, és még a vissza-kapcsolás költségét is rádverik. Ill. végrehajtást indítanak a saját magán-vagyonod ellen, és akkor a végrehajtási költséget is fizetheted.
Tehát először azt kell tisztázni, hogy valóban te vagy-e köteles kifizetni, esetleg tesóval közösen, vagy ha eddig sem laktál ott, és a jövőben sem fogsz, akkor az önkormányzatnak kell rendeznie. Ahogy ők mondják: "a természetes megüresedés nyomán" keletkezett tartozásokat az ingatlan tulajdonosa = önkorm. rendezi a szolgáltatókkal.
Ha az önkorm. nem jöhet képbe, mert ott laktál, laksz és lakni is fogsz, akkor bizony nagyon gyorsan részletfizetést kérni. Meg szokták adni, de ha nem jelentkezel náluk, ők lépnek tovább az általuk kitaposott úton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!