Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csalnak állandóan a...

Miért csalnak állandóan a szállítási költségen az amerikai eladók az ebayen?

Figyelt kérdés
Állandóan irreálisan magas szállítási költséget adnak meg, sokszor a termék árának többszörösét, jobbára meg sem éri Amerikából rendelni bármit is. Most is kinéztem egy 2 dolláros terméket, ami lehet vagy 50 grammos, és beleférne egy 30 x 10 centis puffancsos borítékba. Forintra átszámolva 6 ezer forint lenne a szállítás, ami nyilvánvalóan nonszensz. Egyszer én is küldtem Amerikába csomagot, ami egy 2-3 kilós hatalmas doboz volt, na annak a szállítása került 6 ezer forintba, elsőbbségi ajánlott levélként. Gyakran szoktam küldeni külföldi küldeményt, de sosem kerül többe 2.000 - 2.500 forintnál. Szóval miért csalnak a szállítási költségen? Direkt így állítják be a szállítás/termék ára arányt, hogy minimális jutalékot kelljen fizetni?
2016. nov. 26. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
nem csalnak. Amerika messze van, nem két fillér a szállítás.
2016. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Ez mitől csalás? Akkor az Apple csal az iPhone-ok eladásával, mert szerinted túl drágán adja őket?
2016. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ismerősöm tegnap adott fel egy 5 kilós dobozt 18 ezer ft-ért.


Mondjuk ha megnézed a Posta.hu oldalán a díjszabást, akkor magad is láthatod, hogy pl. a nemzetközi EMS gyorsposta bizony ennyibe kerül.



"Ausztrália, Japán, Kanada,USA

Tömeg Nem elsőbbségi nemzetközi postacsomag Elsőbbségi nemzetközi postacsomag Nemzetközi EMS

print Nemzetközi EMS

pack

0,25 kg-ig 12.530 13.785 6.920 12.825

0,5 kg-ig 12.530 13.785 7.060 12.825


Sajnos itt nem adja be táblázatba, de ha az alábbi linken eléggé letekersz, megtalálod:


[link]

2016. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%

Mert az a pár dollár nemcsak a bélyeg árát fedezi, hanem a csomagolásét, meg a benzint, amit a kocsi fogyaszt, amíg elhajt vele a postára, meg az időt, amíg becsomagolja meg feladja. Meg lehet, hogy ő külföldre csak regisztrálva vagy biztosítva akar postázni, hogy csökkentse a kockázatát. Akkor pedig nem 5 dollár a költség.


Ha neked nem tetszik az eladók árképzési rendszere, akkor ne vásárolt náluk.

2016. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Ott a posta a is jóval nagyobb távolságra van! :-)
2016. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!