Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adott egy lakás 2 tulajdonossa...

Adott egy lakás 2 tulajdonossal és 2 haszonélvezővel. Nem értenek egyet. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

A lakást az egyik haszonélvező vette 100%ban. Megtette a többi embert haszonélvezőnek és ajándékba kapták a tulajok nagyon rég. Most nem lakja senki. 2 (1 haszonélvező és 1 tulaj) ki akarja adni. A másik 2 el akarja adni.


Igazából annak a haszonélvezőnek, aki eredetileg vásárolta, anyagi gondjai lettek. Hogyan juthatna a pénzéhez?


2016. nov. 10. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiadják, még akkor is sokkal jobb, mintha csak üresen állna. Így folyamatosan lesz belőle pénze. Ez is jobb, mint a semmi.

Aztán lehet, hogy később a másik két fél is meggondolja magát és belemegy az eladásba, pl. ha látják, hogy milyen sok gond van a kiadással, bérlőkkel.

De ha nem akarják eladni, akkor én mindenképpen belemennék a kiadásba, hogy ne üresen álljon.

2016. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja még az is felmerülhet megoldásként, hogy a két fél, akik nem akarják eladni, megveszik a másiktól, aki el akarja adni.
2016. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem. Persze logikus ez így. Csak így kapcsolatban kell maradni és sajnos személyes ellentétek is fűszerezik a történetet.


Milyen módja van annak, hogy ebböl egy haszonélvező és egy tulaj kiszálljon?


Esélytelen az eredeti vásárlónak visszakapnia a pénzét?


Lehet ilyenkor egyáltalán kérni legalább a tulajdonjog 50%-t, hogy ők adogassák berbe ha akarják, de nekünk már ne legyen közünk hozzá? (az egyik tulaj vagyok)

2016. nov. 10. 13:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezőknek van joguk használni, így kiadni is.

A tulajdonosoknak erre nincs joguk.


A tulajdonosoknak van joga eladni, de csak akkor ha a haszonélvezeti jogok tulajdonosa lemond a jogáról (ez jelentheti azt is, hogy a tulajdonosok azt megveszik).


Vagyis ez patthelyzet.

Csak az lehet a jó megoldás, ha együttműködnek és megállapodnak.

2016. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet kérni a felét pénzben, akkor, amikor akarjuk, vagy csak akkor, ha eladásra kerül a sor?
2016. nov. 10. 13:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Érzem én is hogy patt helyzet, de megoldást keresek, hogy ne húzódjon évekig.
2016. nov. 10. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Mármint ki kérné a felét? Tulajdonos vagy haszonélvező?


Ha szimplán lenne két tulajdonos, akkor kérhetné az egyik a másiktól, hogy vegye meg a részét, ellenkező esetben a bírósághoz fordulhatna, hogy kényszer értékesítsék az ingatlant. Csak ez alacsonyabb áron való értékesítést jelenthet, plusz a jogi ügyeknek is van nem kis költsége.

2016. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet jogot elvileg meg lehet váltani pénzben, amennyiben a haszonélvezö ebbe beleegyezik, ráeröltetni nem lehet.


Amennyiben megtartja, akkor ö dönt a használatról, azaz csak olyan valaki élhet ott, akinek megengedi, és aka´r a tulajdonost is kizárhatja a használatból.


A tulajdonos eladhatja, de csak haszonélvezettel terhelten, azaz az új tulajdonos is kötelezett a haszonélvezeti jog betartására.


A kérdésedben nem világos, hogy ki kicsoda, nert ezek szerint van, aki tulajdonos és haszonélvezö is egyben, de hoyg kik a többiek, akiket szintén haszonélvezönek megtett, nem egyértelmü, meg az sem, hogy ki a két tulajdonos és ki a két haszonélvezö, illetve összesen hány emberröl van szó.


Az egyetlen megoldás az lehet, hogy megegyeznek egymással.

2016. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Két szülő van (apa és anya) akik vették a lakást az anya spórolt pénzéből teljesen. Már nincsenek együtt a szülők, csak papíron. A 2 fiú a 2 tulaj, aki ajándékba kapta a lakást. Személyes okokból a "gyerekek" sem állnak egy oldalon. Egy-egy szülő mellett. És ezek az érdekek feszültek most egymásnak. Anyukámmal szeretnék kiszállni ebből. Kapni valamennyit (50% tulajdonjogom van), neki haszonélvezete. Nem akarok már kapcsolatot tartani se bérlők miatt, sem semmi miatt a másik felekkel. Csak negatív hatása van az életünkre. De azt sem szeretném, ha anyukám élete munkája (a teljes lakás ára) menne a süllyesztőbe. Menteném a menthetőt. De elég nehéz kompromisszumot kötni, ha a másik fél érdekei ellentétesek. Kötelezni meg senkit nem lehet semmire gondolom.
2016. nov. 10. 14:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Közös tulajdon megszüntetését lehet kérvényezni a bíróságon. De a haszonélvezeti jogok attól még megmaradnak. Vagyis vagy nem is fogja senki megvenni, vagy nagyon alacsony áron fogják csak elárverezni. Ebből igazán jól nem lehet kijönni megegyezés nélkül.
2016. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!