Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Makroökonómiában a kereskedelm...

Makroökonómiában a kereskedelmi többlet miért rossz?

Figyelt kérdés

A könyv arról ír hogy ezzel sok pénz áramlik az országba, ami a keresletet felemeli, ami inflációhoz vezet és ebből gond lesz.

Hogy is van ez?


Logikus az lenne hogy az csak jó nekünk ha jön be külföldről a pénz, nem?



2016. okt. 29. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Most KÜLkereskedelmi gondolsz, nem?
2016. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az adott ország adott szituációjától is függ. Viszont az enyhe inflációra azt szokták mondani, hogy serkenti a gazdaságot. Az nyilvánvalóan jó dolog, ha egy állam népe sok pénzhez jut. Csak akkor van baj, ha ezt a pénzét nem tudja mire költeni, mert mondjuk nincs semmi termelés (meg mondjuk be sem hoznak).
2016. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, az 1. hozzászólásomból kimaradt a többlet szó a külkereskedelmi után.
2016. okt. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kacsa Tibor válasza:
64%

A kereskedelmi többlet akkor van, ha az exportunk több, mint az importunk. Ez azt jelenti, hogy több terméket adtunk el a külföldieknek, mint amennyit ők nekünk (természtesen értékben), így több pénz áramlott be, mint ki. A gazdaságban megnövekedett pénzmennyiség azért rossz, mert a pénz jobbára nem áll, folyamatosan forog. Ez azt jelenti, hogy ha több pénz áll rendelkezésünkre, akkor többet is költünk. De ha megnövekszik a költekezés (azaz a kereslet), akkor a vállalatoknak valahogy igazodniuk kell ehhez. Többet termelni rövid távon nem igazán képesek, így csak az áremelés marad hátra. Ha az országban átlagosan megnövekednek a termelői árak, akkor beszélhetünk árszínvonal emelkedésről. És ugye a magasabb árszínvonal azt jelenti, hogy az adott mennyiségű pénzünkért kevesebb terméket tudunk vásárolni. Ebből jönnek a bérproblémák, az életszínvonalbeli problémák, pszichológiai szempontból az elégedetlenség (ami ugyancsak gazdasági problémákhoz vezet).


Ez igazából ez egy elméleti modell, bár azért némileg van valóságalapja :)

2016. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a magyarázatot. Pontosan ez kellett nekem :D
2016. okt. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!