Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldről vásárolnának tőlem...

Szőrös István kérdése:

Külföldről vásárolnának tőlem autót. Mi a buktató?

Figyelt kérdés
Itthon interneten hirdetem az autómat, azonban kaptam egy emailt, hogy lenne egy vevő csak az illető angol, és Angliában is él. PayPalon keresztül szeretné lebonyolítani a fizetést és egy szállító céget küldene az autóér. Milyen buktatói lehetnek esetleg ennek az üzletnek? PayPalról visszatudja vonni az utalást esetleg megvádolhat azzal, hogy nem adtam meg neki a vásárolt terméket és a számlámról visszavonják a tranzakciót? Vagy megfelelő szerződésekkel semmi kár nem érinthet (esetleg ilyen szerződésnek mit kell tartalmaznia? Gondolom valami többnyelvű adásvételi nem ártana)

2016. okt. 18. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a buktatója, hogy majd neked kell egy "aprócska" összeget előre kifizetned neki, mert a szállító cég csak így hajlandó érte jönni. Aztán többé nem látod se a vevőt se a pénzt.
2016. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sablonszöveget már olvastam valahol. Tipikus átverés.
2016. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még mindig benyeli valaki :D

Paypal-en amúgy is van refund ahol is visszatudja igényelni a pénzt.

2016. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szintugy a refund-tól féltem. Ugye ha jól tudom nem is íródik jóva azonnal a számlán a pénz és túl hézagos a dolog. Akkor vagy jön kp-val vagy nem kap semmit se :D Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 18. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak abba belegondolni, hogy ki és miért venne magyar autót Angliába.
2016. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell a refundtól félni, mert általában 2 alapszotri van:


1., Paypallal fizet de a "paypal visszatartja" a kifizetést amíg a szállító cég vissza nem igazolja, hogy átvette tőled a kocsit. És erről küldenek valami kamu fotóboltolt iratot. Természetesen kamu, nem tesz ilyet a PP.


2., A még pofátlanabb verzió amikor egyszerűen hamisítanak egy PP fizetési bizonylatot / egy kamu PP oldalt. De ez ritkábban jön be.

2016. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Ne aggódj, nincs ebben semmiféle buktató. Nincs utalási visszavonás, és nem vádolhatnak meg semmivel sem. Szerződés sincs, adásvételi sincs.

Ez csak egy sima 21.századi ÁTVERÉS!

Felejtsd el!

2016. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!