Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Ebay-ről vásárolok egy 150...

K...László kérdése:

Ha Ebay-ről vásárolok egy 150 Euro feletti dolgot, és a kínai árus nekem elküldi mindenféle adó meg áfa meg szállítási díj nélkül, abból lehet bajom?

Figyelt kérdés
Hogy szokták ilyen esetben utólag ráterhelni az áfát? Nekem kell a NAV-ot felkeresnem, vagy automatikusan csekket küldenek? Esetleg egyből büntetnek, ha már adómentesen átvettem a csomagot?

2016. okt. 13. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, neked kell bevallanod, ha szúrópróba-szerűen ellenőrizhetnek is.


Igen, lehet belőle bajod: ez bűncselekmény.

2016. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfogják a vámon, akkor arról kapsz értesítést, hogy mik teendők, büntetést nem fogsz kapni, csak a vámot, áfát és a költséget kell megfizetni. Ha nem fogják meg, akkor abból aligha lesz bajod.
2016. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a legfrissebb infom hogy ha külföldről rendelsz Európán kívül akkor €22 a határ €22-€150 között áfát kell fizess. €150 felett vám + áfa. De szúrópróbaszerűen ellenőriznek mivel nincs rá ember kapacitás. Ugyanez igaz a navra is. Ráadásul jungfeng barátod nem fog veled kitolni. Ráírja a csomagra hogy $20 az értéke és az esetek 99%ban meg se nézik. Ettől független ellenőrizhetik ha úgy gondolják.
2016. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A szúrópróbaszerű ellenőrzést sokan félreértik...


A NAV MINDEN CSOMAGOT átvilágít az utolsó darabig. És ha meglátnak benne egy laptopot vagy plazmaTV-t azt csak akkor nem emelik ki (20$-os értékmegjelölés ide vagy oda) ha a kolléga péntek délután 10 perccel váltás előtt már xarik rá vagy nem tudja egyértelműen, hogy mi az és inkább nem érdekli.


De műszaki cikkeket nagy eséllyel kiemelenek és tökéletesen hidegen hagy mindenkit, hogy a kis kínai mekkora értéket írt a csomagra.

2016. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Le se sz-rjak, hogy $20 meg gift van rairva.


Ha kiveszik, mar pedig anno meg a kis csomagokbol is sokat kivettek, reges reg csak a nagyokat, akkor:


- kapsz egy levelet a NAV-tol, ami leirja, hogy mit kell tenned

- e-mailben, faxon vagy postan el kell kuldened nekik egy formanyomtatvanyt kitoltve

- es melle a fizetesrol a kivonatot


Regen nekem PayPalt nem fogadtak el csak Erste szamlakivonatot. Allitolag mar elfogadjak a PayPalt is, valaki azt irta.


Befizeted a kirott afa+vamot es megy a csomag tovabb hozzad.

2016. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! 4-5. válaszoló oltári baromságot írt! El ne hidd nekik
2016. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért is?
2016. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os 5 vagyok.


A NAV leszarja, hogy a kinai $5-it vagy $20-at irt ra. Oket majd a bankszamlakivonatod fogja erdekelni.


Mellekesen anno tobbszor korbejartam ezt a procedurat, szoval masnak magyarazz.


Ha meg varerazol akkor elo lehet kesziteni egy konyvelot, mert a nagy eladokat vadassza a NAV. Tudok olyat akin milliokat akarnak behajtani elmaradt ado miatt, utazgatni tudott, adot fizetni nem, de azert zavarta, hogy rosszak az utak, mindegy.

2016. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor vásárlásonként külön kell a NAV-hoz fordulni, vagy év végén egyszer az összessel? Az adóbevallásban van ilyen lap esetleg, hogy külföldi vásárlások adói? A munkahelyemen kitöltik helyettem, ezért régen nem láttam ilyet.

Az egyik vásárlásomnál előre be kellett fizetni a vámot, ettől került duplájába a kamerám (így is itthoni ár fele), de az igazolást a dobozra ragasztották, ami elszakadt, nem tudom csatolni. Ezt nem akarom még egyszer kifizetni. Amcsiból jött a csomag, és Anglián keresztül, és ott nyalták rá a tenyérnyi ebay logós exceltáblás papírt, amin a befizetett pénzösszegek szerepeltek, meg hogy beengedhető EU-ba, kézbesíthető MO-ra. Amikor a tabletemet vettem, azt kínaitól, de márkásat. 45 ezer huf volt (itthon 80). Benyomták egy nikecell dobozba, 20m szalaggal körberagasztották, ráírták 20$ Computer parts. Simán ideért 8 nap alatt, 2 éve használom. Ezért még elkaphatnak?

2016. okt. 15. 05:48
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az egyik vásárlásomnál előre be kellett fizetni a vámot,"


Ilyen nincsen! VÁM-ot és ÁFÁ-t nem lehet előre kifizetni, csakis az adott ország hatóságának kiszabás után! Ez maximum úgy lehetséges, hogyha valaki elintézte neked az EU beléptetést angliába, majd továbbküldte azt angliából MO-ra, de ilyenkor a magyar hatóságok már csak azt látják, hogy a csomag eredete az EU tehát nem is foglalkoznak vámmal vagy áfával.


"Simán ideért 8 nap alatt, 2 éve használom. Ezért még elkaphatnak?"


Nem, ezért nem. Ha átcsúszott akkor szerencséd van, örülj neki és annyi. A törvény szerint akkor kellett volna önként jelentkezned a NAV-nál, hogy fizetni szeretnél, de ők nem is tudják, hogy te kaptál valamit, tehát soha nem vonnak érte felelősségre.

2016. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!