Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki kiment külföldre, és...

Aki kiment külföldre, és megvette csomó hónappal előre a jegyet mert úgy olcsó, hogyan intézett szállást?

Figyelt kérdés
Nem félt, hogy esetleg nem sikerül az indulásig és vagy az utcán alszik v. elúszott a jegy ára? Vagy attól, hogy amíg kiért a repülő, elviszik a kiszemelt szállást, és nehéz lesz újat találni?
2016. szept. 14. 12:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az Angliás/Írországos, 260 ezer ft félretett pénzes kérdező? :-)

Hát igen, ez bizony benne van a pakliban, hogy valami miatt nem tud mégsem kimenni az ember, vagy még sincs meg a szállás - de hát ha külföldre akarsz menni, akkor ennyit kell tudni kockáztatni. Hiszen amúgy is úgy akarsz kimenni, hogy nincs munkád - ez már eleve bizonytalansági tényező, akkor pont ezt ne tudnád bevállalni? :-) Bizony, a külföldre menetelnél nem lehet előre mindent bebiztosítani - kockáztatni kell, bátorság kell, fel kell találni magad a legnehezebb helyzetekben is. Persze, ha nem mersz így menni, akkor jobb, ha inkább innen keresel munkát és már eleve úgy mész ki, hogy van munkád.

2016. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ilyen budzsevel nekem youth hostelben kene indulnod, nagyvarosokban mindig van legalabb 10 ilyen. Egy nagy szoba, 8-10 agy, horkolas, fingszag... Megerkezel, elkezded sorra jarni ezeket, biztos, hogy talalsz szabad helyet. Aztan ha meglesz melo, elkezdesz szepen korulnezni alberlet temaban ott helyben. Alberletet elore itthonrol hacsak nincs ott ismerosod, nem lehet / nem erdemes keresni.
2016. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szállást ugyanúgy lehet hónapokkal előre foglalni, mint repjegyet. Pl Trivago, vagy bármelyik oldal, amelyiket az összefoglalja.
2016. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De kinek van pénze 40E/éj-t fizetni? ...
2016. szept. 14. 13:12
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, eddig segítettem több kérdésednél is (pl. számoljunk együtt), azt gondoltam, totál jó fej vagy, készülsz, előre tervezel, gyűjtesz, stb, de most már kezdem azt gondolni, hogy ha ennyire nem találod fel magad, akkor jobb, ha itthon maradsz.


Ráböktem a térképre, Bristol, "kisváros", kívánságodra, nem London: beírtam a keresőbe, hogy Bristol, hostel és lám, kiadott 4.700 ft/ fő- ért szállást pl. okt 10-étől. Igaz, hogy koedukált, 20 ágyas terem, de ha valakinek nincs pénze, de meg akarja valósítani az "álmát", akkor kénytelen ennyivel is beérni.


[link]

2016. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Eletkeptelen vagy ne gyere Angliaba es ne is akarj kulfoldre menni.


Londonban a legolcsobb hostel £6.5 hetkoznap, de 3-as zona.

Igy en pl. 1-es zonaba mentem £10-ert de akkor megsporoltam az utikoltseger befele meg az idot es 30-45 perc gyaloglassal a munkahelyemen voltam. Mondjuk itt 20!!! agyas szobak voltak, ha szerencsem volt akkor a utcara nezo levegos szobaba raktak, ha nem akkor a levegotlen kicsibe.


40E/ej?

£100 per ejert mar olyan szallast foglalok, hogy megszolal.


60E egy repjegyre?

Mert multkor azt is csak annyiert talaltal.


A neten nem tudsz kiigazodni egy uj orszagban meg ugysem.

Videken raadasul megennenek ket perc alatt, mert nem valami tolerans a videki angol (lasd Brexit alatt hogy szavaztak) de a sajat tapasztalat is ezt mutatja. Engem elfogadnak mert hianyszakmam van es folyekonyan beszelem a nyelvet, jobban hasznalom a nyelvtant, mint sok helyi. De pl. regi csoporttarsamat nem kedvelik, pedig tisztesseges, rendesen dolgozik, de nem beszel jol angolul es ezt ereztetik vele azt mondta.

2016. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Egyebkent szobat mat otthonrol is lehet foglalni, de mindegy...


Ne gyere ki kerlek, te tuti nem elned tul. Maradj otthon.

2016. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
7es ment a piros.
2016. szept. 14. 17:32
 9/22 anonim ***** válasza:

Kerdezo, hidd el lexarom, leszavazhatsz 10x is. 🔴🔴😂😂😂


Nem vagy eletkepes, inkabb most tudd meg. De mar mas is leirta.

Itt meg fognak enni reggelire.


Itt nagyon durva verseny van. Te meg egy nyamvadt olcso repjegyet vagy szallast nem tudsz intezni. "Viszek 10 oneletrajzot" Itt teljesen meg lennel halva...

2016. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Videken raadasul megennenek ket perc alatt, mert nem valami tolerans a videki angol (lasd Brexit alatt hogy szavaztak) de a sajat tapasztalat is ezt mutatja."


Ezt csak alátámasztani tudom: Londonban élő magyar barátnőmet kérdeztem, hogy érzékelik a Brexitet, erre azt mondta, hogy Ők Londonban nem tapasztalnak inzultálást,semmi problémát, de a vidéken élő szintén magyar házaspár ismerősét már vegzálják.

2016. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!