Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csak az informatikusok...

Miért csak az informatikusok béréhez vannak mérve az árak Budapesten? Mi lesz a többi emberrel?

Figyelt kérdés

Egy informatikai cégnek a svájci bérekkel kell versenyeznie, míg a többi bérek a kínai bérekkel versengenek. Ez iszonyú nagy különbség!

Nemrég láttam egy svájci bértáblázatot, ahol látszott, hogy Svájcban egy rendszergazda is 3 millió forintot keres (akikből még Magyarországon sincs nagy hiány), míg egy szoftverfejlesztő 5 millió forintot.

Ehhez képest az a 0,5 millió forint amit Budapesten ajánlanak egy kezdő mérnök- vagy programtervező informatikusnak az kifejezetten kevés amúgy, de mégis az informatikusok béréhez vannak szabva már az albérletárak és a szolgáltatás árak, főleg a belsőbb kerületekben.


Mi lesz így a takarítókkal, akiknek még éjszakai órabérként is 550/óra a jussa? Márpedig ennyi, most nézegettem a proli állás hirdetéseket Budapesten. Azok minimálbéresek, vagy annál 10-20-30 ezer forinttal magasabbak. De ez még mindig nem elég, hogy a megélhetésért háromszor annyit tudjanak fizetni, mint sok helyen vidéken.


Mi lesz így azzal a várossal? Meddig fog romlani még az egyszerű emberek reálbére, életszínvonala?


2016. szept. 14. 01:16
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Hagyjuk már ezt könyörgöm, hogy az informatikusok jól keresnek. Én egy magyar középvállalkozásnál fejlesztek full stack módon, és feketén keresek havi 80-at. Ez azt jelenti, hogy ha kata-s vállalkozó lennék, akkor 30 ezret keresnek havonta. Ami hatoda egy mekis fizetésnek.


Tehát annyira nem vagyunk megfizetve. De az infó az mérnöki munka. És egy igazi mérnök soha nem tudna beállni hamburgereket sütni, még akkor se ha a többszörösét fizetnék.

2017. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Utolsó ez a te hülyeséged,hagyod magad hülyének nézni,ez a te hibàd.

Egy pàlyakezdô kolléga kap nettó 350 körül te valamit nem csinàlsz jól.

JEE-ban fejlesztek,a kezdõ bér többszörösét keresem.

2017. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Miért fizetnének annyit neked, ha pl. én vagy valaki aki hozzám hasonló megcsinálná 10-ed annyiért vagy akár ingyen?


Ne azt hidd, hogy nem várnak 100-ak az állásodra, akik negyed ennyiért is melóznának. Ha ennyit keresel, akkor nem te vagy az okos, hanem az a hülye aki neked ennyit ad.

2017. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mégis kifizetik.

Ergó te vagy a balfàcàn.

Mesélj még,IT-s ismerõseim is nettó 800k-ért dolgoznak.

Miért csinàlod meg ennyiért?

Lehet neked ennyi az igény szinted de ne magadból indulj ki nekem Bömös kell,neked lehet elég a vajaskenyér is.

A te dolgod, pont te vagy a pancser akit kihasznàlnak ezért se én se màs a balszemét nem rebegteti meg.

2017. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Azért fizetik ki neked, mert a munkáltatód beveszi a sok hazugságot amit lát a médiában. pl. tegnapi hír: [link]


Elhiszi amit olvas, nem néz utána, te meg nyilván nem fogod informálni az igazságról.


Hogy miért csinálom meg ennyiért? Azért mert ennek ennyi a reális ára. Minthogy egy kiló kenyérnek kb 20-25 ft lenne. Vagy egy budapesti felújított albérletnek kb 10-12 ezer forint lenne a reális ára. Ezek azért nem kerülnek ennyibe, mert a maffia, kartelezők, spekulánsok stb. magasan tartja az árakat. Vagyis ha te is sokat kérsz, akkor ugyanolyan vagy, mint ők.


Más az értékrendem.

Nekem sokkal fontosabb, hogy tisztességesen, másokat segítve éljek. És igen a 30 ezres fizetésemből csak szállón tudok lakni, és igen megelégszem a heti 1 meleg étellel is. Ezt viszont kompenzálja az, hogy még a rossz körülmények mellett is megmaradtam jó embernek.

2017. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!