Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csak az informatikusok...

Miért csak az informatikusok béréhez vannak mérve az árak Budapesten? Mi lesz a többi emberrel?

Figyelt kérdés

Egy informatikai cégnek a svájci bérekkel kell versenyeznie, míg a többi bérek a kínai bérekkel versengenek. Ez iszonyú nagy különbség!

Nemrég láttam egy svájci bértáblázatot, ahol látszott, hogy Svájcban egy rendszergazda is 3 millió forintot keres (akikből még Magyarországon sincs nagy hiány), míg egy szoftverfejlesztő 5 millió forintot.

Ehhez képest az a 0,5 millió forint amit Budapesten ajánlanak egy kezdő mérnök- vagy programtervező informatikusnak az kifejezetten kevés amúgy, de mégis az informatikusok béréhez vannak szabva már az albérletárak és a szolgáltatás árak, főleg a belsőbb kerületekben.


Mi lesz így a takarítókkal, akiknek még éjszakai órabérként is 550/óra a jussa? Márpedig ennyi, most nézegettem a proli állás hirdetéseket Budapesten. Azok minimálbéresek, vagy annál 10-20-30 ezer forinttal magasabbak. De ez még mindig nem elég, hogy a megélhetésért háromszor annyit tudjanak fizetni, mint sok helyen vidéken.


Mi lesz így azzal a várossal? Meddig fog romlani még az egyszerű emberek reálbére, életszínvonala?


2016. szept. 14. 01:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

A nyelved méretéért nem adnak informatikus diplomát (másmilyet se), se fizetést.

Egyébként egy jó szakmával diploma nélkül is jól lehet keresni. Nálunk lámpással kell keresni jó villanyszerelőt, fűtés-víz-gázszerelőt, mosógépszerelőt stb, stb, aki olyan, rég nem itthon dolgozik. A maradék meg annyit elkérhet, mint a külföldön dolgozó kollégája, mert szükség van rá, és akinek kell, az nem tehet mást, mint hogy megfizeti.

2016. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

Mert csak,teperj,képezd magad,csinàlj valamit.

A proli takarító így jàrt ossza be,képezze magàt,keresse a lehetôségeket,csak az a baj,hogy igény szintje a 0-hoz konvergàl,magànak kereste,nekem van egy 21 éves baràtom apja meghalt anyja nevelte most 21 évesen egy szép Audi A6-osa van,sikeres gazdag.

Csak ô kereste a lehetôségeket és nem menne el bruttó 700 Ft-os órabérért dolgozni.

Ennyi.

2016. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A világ legtöbb nagyvárosában egy kis lakás bérlése elvisz egy ottani minimálbért, ez nem csak Budapesten van így. A magas képzettségűek meg sokkal nagyobb arányban vannak jelen a nagyvárosokban, mivel itt találhatóak meg azok a nagy cégek, akik jól fizetnek nekik. Az ingatlan árakat a kereslet-ínálat alakítja, ha szabályozni akarod, akkor csak azt éred el, hogy nem pénzbeli, hanem másmilyen provilégium lesz az ingatlan, viszont akkor az általad sokat szidott informatikusok egy része nem jutna Budapestre vagy közelébe, vidéken meg alig akad IT-s munka, tehát lehet, hogy te csókosként kapnál egy tanácsi lakást olcsón, mint a szockóban, de a rendszer hamar összeomlana, mert nem lesz ki komolyabban fizesse az adókat, amiből mindezt fenntartják.


Egyébként vidékhez képest relatív nem is magasak az ingatlan árak. Pécsen egy 40 négyzetméteres lakótelepi lakás már 9 millió, ugyanilyen Budapest külső lakótelepein 11 millió, miközben előbbi városban magas a munkanélküliség, és jóval alacsonyabbak a bérek.

2016. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
#14 és akkor mégis miből vette az audit, miből képezte magát ha nem 700Ft os órabérért dolgozott? jaa.. hogy a szülei fizettek neki mindent. így könnyű.
2016. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

K_rvàra nem a szülei most mondom még egyszer.

Sajàt maga tanàcsadóként kezdett dolgozni pénzügyi területen és kifogàs helyett ô DOLGOZOTT, és dolgozik is.

Napi 3-4 óràkat alszik ahogy néha én is.

2016. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
38%
Honnan tudod, hogy mit hagyott rá az apja? Mennyi pénzt vagy milyen üzleti kapcsolatokat. Nem kell ám elhinni minden amerikai mesét!
2016. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Az én haverom lehet tudom.

Mondom megint kifogàsok.

Azért te nem.tudsz tenni érte màs tud.

Pont ezért nem lesz majd olyan életed amilyet akarsz.

2016. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező Örömmel olvasom, hogy halmozottan gyűlhető vagyok, mivel

programozóként külföldön dolgozom. Lennél olyan keves megadni a linket,

ahol Svájcba programozót keresnek havi 17.000 CHF felett.

2016. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#18 én is dolgozom immáron 10 éve, több szakmával rendelkezem, mégis fényévekre vagyok agy audi árától.
2016. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
#15: ha szerinted nyomorgás az, hogy anno 5 év alatt lett tehermentes, vadiúj lakásom, jó környéken, évente többször utazunk külföldre, bejártuk már a világot, és minden gyerekem piacképes diplomával kezdi az önálló életét, akkor igazad van. Hozzáteszem, egyedül nevelem őket több, mint tíz éve.
2016. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!