Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meghalt anyum és így egyedül...

Meghalt anyum és így egyedül maradtam. Viszont találtam a papírjai közt egy végrendeletet. Nem tudom mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval találtam egy végrendeletet,amiben pénzt hagyott rám. Kikerestem neten a közjegyző számát akivel írták a papírt. Ott semmit nem tudtak mondani,főleg hogy már olyan régi a papír, hogy a levél tárban lehet. Azt mondták,h majd lesz hagyaték felvétel és ott kell leadnom mindent ami nevén volt,de SEMMI nem volt a nevén. Azt kérték,hogy akkor banszámlája biztos volt,amin ez a pénz van,de nem tudok róla. Egy volt neki,azon nincs pénz. Semmit nem találok és semmiről nem tudok semmit.

Azt mondták,ha nincs számla szám,akkor ők nem fognak tudni mire beidézni engem, mármint nem lesz hagyatéki tárgyalás.

A kérdésem az lenne,hogy kihez tudok fordulni ezzel a papírral? Esetleg ügyvéd tudna e segíteni? Ha igen,milyen ügyvédet keressek?


2016. aug. 28. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi hagyaték, akkor felesleges foglalkozni a végrendelettel.
2016. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megboldogultnak 20 éve mikor írta a végrendeletet még volt pénze (amit rád hagyott volna) de halálakor már nincs akkor semmit nem ér a végrendelet...
2016. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Menj be a jegyzőhöz, mivel egyébként is ott kell(ene) azt a formanyomtatvány kitölteni, amelyen szerepeltetni kell a hagyatéki leltár tételeit, ill. az általad ismert esetleges örökösöket.

Beszélj vele, vidd magaddal a talált végrendeletet. Olyan nincs, hogy az ügyvéd ne tudja előkotorni, hogy amit évekkel ezelőtt végrendeletet írt, azzal időközben mi történt.

Vagy visszavonta, megmásította édesanyád, vagy valóban ő maga felhasználta, elköltötte... de akkor annak is nyomának kell lennie valahol.


Először a jegyzővel beszélj, mert akármelyik másik ügyvédet megbízol, hogy derítse ki, mi történt, az ingyen nem fog neked dolgozni!!!

2016. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is arra gondoltam,hogy majd bemegyek a közjegyzőhöz akinél csinálta. Csak szerintem fölösleges lesz,mert bankszámla másik tuti nincs, a pénzt meg nem hagyhatta ügyvédnél letétben,mert azt mondta az ügyintéző,hogy ilyet nem,lehet.

Volt életbiztosítása is,szóval sztem a végrendeletben szereplő nem kevés pénz már biztos nincs meg. De igazából a pénz most mellékes nekem..

2016. aug. 28. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy gyakorlatilag nincs már semmi, amit örökölni tudnál, de annak azért csak utána járnék, hogy miért nincs, hova lett, mit csinált vele, és emlékszel-e olyanra, hogy valóban ekkor-akkor történt valami, ami arra utal, hogy ott és akkor "úszott el" az örökséged.

Vagy esetleg valaki megjelent az életében, aki kicsalta tőle, és azok után odébbállt... akármi is történt, én a helyedben szeretném tudni, és biztosan utána járnék.

2016. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Semmi nincs ami eszembe jutna,szerintem ezt már buktam. 15M Ftról van szó...

10 éve íródott a végrendelet. De bele foglalva,hogy megmásíthatja,vagy felbonthatja. Vele éltem,de szinte semmit nem tudok róla,mert nem beszélt semmi komoly dologról..

2016. aug. 29. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért mondom, hogy utána járnék, mert nem kis összeg. Ha sem házat, nyaralók, luxus kocsit, semmit nem vett édesanyád, és a napi életszínvonal is csak egy átlagos volt... valahova csak elment... ha egy csaló kezei között tűnt el, vagy ki tudja... lehet hogy egyszerű oka van/volt, de én a helyedben akkor is tudni szeretném.
2016. aug. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert evi 1,5 milliót eltapsolni feltűnés nekul nem nagy kunszt. Nem kell ehhez luxuskocsi meg nyaraló...
2016. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt egy unszinpatikus fickó aki sokat legyeskedett körülötte. Normális átlagos körülmények között éltünk. Volt életbiztosítása, annak csak én vagyok a kedvezményezetje. Igazából annyira ki vagyok készülve,hogy a pénz nem érdekel. Ha lesz erőm, és lezajlik végre a temetés meg minden,akkor utána járok. Csak nem tudom hova menjek ezzel a papírral.
2016. aug. 30. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!