Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy tartozás...

Létezik olyan, hogy tartozás elévülés?

Figyelt kérdés
Még 88ban kiment az öcsém németországba, és akkor 2500márkát adtam neki kölcsön. Azóta ott él, megnősült, családot alapitott. Minden év agusztusában hazalátogatnak 3-5napra. Legutóbbi látogatásukkor megemlitettem neki a 28évvel ezelettőti kölcsönt, mert most szükségem lenne rá, a lányom idén egyetemre megy. Ő ezen nagyon felháborodott, hogy hogyan merészelem én azt visszakérni, és mit akarok 28év után. De megigérte, hogy pár hét múlva elküldi a pénzt egy közös ismerősünkkel. Úgyis tett, tegnap megis érkezett, csakhogy valóban azt is kaptam vissza amit adtam, vagyis 2500 MÁRKÁT! Most ezzel mihez kezdhetek, van bank aki beváltaná?

2016. aug. 26. 15:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

Annak idején 1 Euro 2,2 DM volt - ennyit lehetne most követelni töle, ha egy az egyben akarja visszafizetni. De vannak bankok, ahol még ma is visszaveszik a márkát.


Ettöl függetlenül a helyedben megszakítanék vele minden kapcsolatot, ha ennyire szemét alak.

2016. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
59%

Hát. Lehet, hogy nem a legkedvesebb dolog majdnem 30 év után visszakérni a kölcsönt, és lehet, hogy jó humora van a tesódnak, de szerintem ez akkor is kicseszett nagy bunkóság.

Elég jó indoknak tartom, hogy a lányod egyetemre megy, valamint te is segítettél neki régen, neki miért lett volna olyan nehéz most ugyanezt megtenni...

2016. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

1.- amikor kölcsönadtad neki, akkor mit mondtál, mennyi időre adod, azaz miben állapodtatok meg? TUDTA? hogy kölcsönbe adtad? Vagy csak úgy odaadtad, hogy segítesz neki, most meg visszakéred? (ne értsd félre, nem kötözködni akarok, csak tisztán látni)

2.- minden évben hazalátogat - soha nem beszéltetek erről?

3.- igen, létezik tartozás elévülés: hivatalosan eljárásokban (villany, gáz, stb számla, banki tartozás, stb.), ha nem szólítanak fel 5 évig a tartozás megfizetésére, akkor elévül.

A beváltásra meg már megkaptad a választ.

2016. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

De miért emlegetsz tartozás elévülést?!


A tichi kft beváltja neked, nagyon szép pénzt adnak érte, nem kell kiutaznod!

2016. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Humoros 😂
2016. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nos azért ha kinn él akkor igazán futhatná rá, illetve ez becsület kérdése, saját testvérrel ilyen parasztnak lenni, arra nem tudok mit mondani. Más részről közel 30 év alatt borzasztó infláció ment végbe. Mondok egy példát, 10 000ft 30 éve kb 60 000ft ot érne ma. Szóval rettentő el értéktelenedés ment végbe.
2016. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!