Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vannak egyáltalán...

Csomorkány kérdése:

Miért vannak egyáltalán papírpénzeink? Miért nem fémdarabokra írjuk rá, hogy 500,1000,2000, stb. Forint?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a pénzverés költsége nem lehet válasz, hiszen nyilvánvalóan jóval több fémből vert aprópénzre van szükség, mint papírpénzekre. Akkor?

Szóval nem akarok okosabb lenni az egész világnál, biztos van jó válasz, csak nem tudom, mi az és kíváncsi vagyok.



2016. aug. 19. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. sokkal könnyebb lenne hamisítani, a papírpénzen egy csomó biztonsági jel van mégis hamisítják kisebb nagyobb sikerrel, akkor képzeld mi lenne egy sokkal könnyebben hamisítható érmével. A másik, ha ki akarsz fizetni 10-20-50... millió Ft-ot, mondjuk házat veszel, akkor teherautóval viszed a pénzt az eladónak?
2016. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A fémpénz NEHÉZ és helyigényes.

És ahogy az első mondta, a biztonsági elemeket csak a papíron lehet széleskörűen alkalmazni.

2016. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-es: Te készpénzben perkálnál le 50 millió Ft-ot? Merthogy nem a "bankátutalás"-nevű varázslatra csodálkoztam rá. De amúgy 2500 db. 20 eFt-osból megvan az 50 millió. Érme formájában is elég egy nagyobbacska zsák, egy bőrönd meg papírpénzként is kell.

A hamisíthatóság érdekesebb fölvetés, nem szakmám a pénzhamisítás, de kapásból úgy gondolnám, hogy fémek készítéséhez bonyolultabb technika kell, mint papírokhoz.

2016. aug. 20. 00:05
 4/11 A kérdező kommentje:
#2-es: dehát most is vannak fémpénzeink. Egy fém ötezer Ft-os jóval kevesebb helyet foglal, mint mondjuk 80 Ft 3 db. fémpénzben. Arányosan végképp.
2016. aug. 20. 00:10
 5/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok,

Akkor úgy mondom, hogy nagyobb értékű kp. mozgatása már gondot okozna,pl. ott vannak a pénzszállítók, ők sokszor több száz milliót is szállítanak.

Az pedig kizárt, hogy könnyebb legyen papírpénz biztonsági jeleit lemásolni, mint érmét préselni.

2016. aug. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerubb hamisitani az ermet mert szimplan nem lehet annyi biztonsagi procedurat alkalmazni rajta mint a papirpenzen.
2016. aug. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolj a pénzváltókra, pénzszállítókra, bankokra de akármilyen tesco, auchan, spar és más üzletekre ahol gyakran fizetnek kp-ban. Sokszorosára nőne a térigénye, hogy tárolni tudják a kp-t, arról nem is beszélve, hogy több millió kasszát kéne átalakítani és lecserélni.


Aztán pedig a pénzszámlálókat is kidobni és újakat tervezni, gyártani, hogy ne kelljen több ezer érmét egyesével megszámolni.


Azt megkérdezheted, hogy miért vezették be egyáltalán a papírpénzt és miért nem maradtak a fémnél:


[link]

2016. aug. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7-es: Nem reformot javasoltam, csak kíváncsiskodtam :-) De ha már reform: jelenleg a pénzkezelésre kettős rendszert használunk, hiszen most párhuzamosan kezelünk fémpénzeket és papírpénzeket. Nehogy már ennél ne lenne hosszú távon olcsóbb egy olyan rendszer amely csak egy típusú készpénzt kezel. A kasszák átalakítása akkor is fölmerült, amikor a 200-ast fémpénzzé alakították vagy amikor megszűntek az 1 és 2 Ft-osok. Ami a praktikumot illeti, a 200-as (meg a korábbi kisebb papírpénzeink) pont azért váltak fémpénzzé, mert már túl sok (!) kellett belőlük. Szóval ha a tendencia az, hogy amiből túl sok kell, az legyen fémpénz, akkor a pénzszállító, stb. érvek nem túl meggyőzőek.

Úgy tűnik, tényleg a hamisíthatóság a kulcs.

2016. aug. 20. 07:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 200ast azért változtak femre mert túl gyorsan kopott! Kis címletek, sokkal többet használjuk mint a nagyokat.
2016. aug. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fém drágább. Szerinted miért vonták ki az 1 és 2 Ft-osat? Mert drágább volt a gyártási költsége mint maga az érme.


Itt nem 1-2 ezer darabban kell gondolkodni, hanem több 10 millió darabban.


amúgy is, én már egyáltalán nem is használok kp-t, max kisebb boltokban! Ahol van lehetőség ott kártyával fizetek.


Az is baj, hogy a 200 Ft-ot átváltottál érmére, sokkal jobb volt a papírpénz. Volt a tárcámba 10db 200Ft os, az meg se éreztem, most van 10db érme és húzza a zsebemet mint a sz@t.

2016. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!