Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tíz év után ki lehet venni a...

Tíz év után ki lehet venni a magánnyugdíjpénztárba felhalmozódott összeget?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, csak a hozamot lehet felvenni adómentesen, nem a teljes összeget. Ezen felül lehet kölcsönt is igényelni, kamatmentesen, de ha nem fizeted vissza időre, akkor keményen adózni kell utána. Azt hiszem, a teljes összeg kivételénél is ez a helyzet, de utána kéne nézni pontosan. Ja, és én az önkéntes magánnyugdíjpénztárra gondolok, én abból vettem fel a fent említetteket.
2008. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az önkéntesből! Köszi.
2008. szept. 30. 10:38
 3/3 anonim válasza:
Valaki irja meg, hogy a magánnyugdij mire jó? ha ING magánnyugdijat választotta valaki akkor mire számithat, ha nyugdijba megy? Ugy tudom, hogy felveheti egy összegben, vagy havonkénti járadékot kaphat élete végéig. Vagy csak addig amig le nem telik a befizett? És mit kap a TB-től, valami minimális összeget? Kérem irjatok, köszi, üdv
2010. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!