Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magukat...

Miért van az, hogy a magukat Vállalkozónak kikiáltó emberek lehúzzák, átverik a Munkavállalót? Miért vannak teleaggatva fukszokkal arannyal, Milliós autóval, ha közben szarral/húggyal fizetik ki az embereiket? Ezeknek miért adnak ki Engedélyt?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 09:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert ha valaki elvállalja a munkát fillérekért, akkor miért kellene sokkal többet fizetni neki?

Rossz oldalról közelíted meg a dolgot, sokkal nagyobb baj van azzal hogy a munkavállalók tényleg fillérekért elvállalnak mindent, az hogy ezt a vállalkozó kvázi kihasználja nehogy már az ő sara legyen. Nem kötelező sehol sem dolgozni, lehet jobbat keresni. Az pedig hogy a munkáltatónak mennyi pénze van nagyjából ahhoz semmi köze a munkavállalónak.

2016. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

én mindenemet kockáztatom, míg a munkavállaló kb semmit. Bármikor leléphet egyik napról a másikra, és még csak perelni se tudom.


Ezek után miért is kellene többet fizetnem neki?


Ha aláírta a szerződést minimálbérről, és 1 szóval se mondta, hogy kevés, akkor minek is adjak neki többet?


Nem azért lettem vállalkozó, hogy az alkalmazottaim járjanak luxusautóval, hanem, hogy az én életem legyen jobb az átlag felett!


Irigykedsz? alapíts vállalkozást, adja a takarítónőnek is 250e nettót.. meglátjuk hány hónapig maradsz talpon!

2016. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Kevered a vállalkozást a szeretetszolgálattal. Adott munkavállalónak épp annyit kell fizeti, amennyiért még elvállalja a munkát és nem fogok senkinek tíz ezerrel sem többet adni, amikor azt a pénz adott esetben a lányomnak is adhatom.
2016. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Na éppen benneteket kéne felkötni oda a villanyoszlopokra. tróger banda!Nem szégyenlitek magatokat?B+ még kisem fizetitek az embereket,meg nekünk kell a penzünk után kullogni állandóan.Bejelenteni meg bsztok.Ne lepődjetek meg,ha lelépnek az emberek.
2016. aug. 1. 10:14
 5/23 anonim ***** válasza:
7%
Talán azért, hogy ne lépjen le vagy tényleg rendesen dolgozzon, én a minimálbéres helyen nem is erőltetném meg magam, csak úgy tessék-lássék módon, annyit érdemel az a vállalkozó, aki annyit fizet. Az a baj nem becsülitek meg a munkavállalókat, jó hogy elvállalja az első minimálbéres felajánlást is, ha már hónapok óta munkanélküli volt, és ki kell fizetni a számlákat, enni kell stb..
2016. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Mi tart vissza hogy vállalkozz és te is ilyen jól élj? Túl nagy a pofátok, az a baj. Egy "dolgozó" letolja a napi 8 órát, melyből effektíven jó ha 3 óràt dolgozik hatékonyan. Viszont a vàllalkozó belerakja minden pènzèt a cègbe, ès nem èr vèget a munkàja 8 òra utàn sem. Gyakorlatilag 0/24-ben dolgozni kell a megèlhetèsèrt, mindezèrt a felelősségvàllalàsèrt egyàltalàn nem sok mondjuk egy dràgább autò vagy nagyobb kivét a cègből.
2016. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6 Előbb írd be a keresőbe,hogy mi a Munka!Az után beszélhetsz.
2016. aug. 1. 12:55
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Tudom mi a munka. 7 évig güriztem, sokszor szabadnap nélkül azért hogy meglegyen az a pénzem, amit a vállalkozásba akarok fektetni. Engem egy senki ne oktasson ki a munkáról. Majd ha a többség megfelelően dolgozik, akkor elérhet valamit. Addig kuss van.
2016. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Vegyünk egy példát, ablakot akarsz cseréltetni, A vállalkozó ad rá egy 500E-es ajánlatot, a másik 250E-eset. Ugyanarra a munkára, de a drágább azt mondja, hogy nála a munkavállaló havi 200E-et keres, nem pedig 80-at. Melyiket választod? Persze, hogy a 250E-es ajánlatot, mivel magasról teszel arra, hogy mennyit keres az aki beszereli az ablakodat, a lényeg hogy te ne fizess többet. Ez a piaci része. A munkaadó részéről, minek fizessen valakinek 2x annyit, ha van olyan aki fele annyiért is elvégzi 8 órában a 3 óra munkát? Mert többet nem fog dolgozni; pl festő vállalkozó ismerős mesélte, hogy rengeteg olyan embere volt aki "gyorsan" festett egy falfelületet, majd cigizett egyet, mert azt hitte, hogy "előre" dolgozott, és hogy megérdemli a pihenést. Francokat, nem ezért vannak fizetve, de ezt csinálja a tróger banda, akkor meg ne ugasson, hogy keveset keres. A munkáltató legnagyobb ellensége nem a nav meg a gvh, hanem a munkavállaló. Mondom ezt mint munkavállaló, s nem mint vállalkozó.
2016. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező mi akadályoz meg abban hogy elmenj vállalkozónak és több százezres fizetést adj a munkavállalóidnak?
2016. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!