Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Török arany, valóban török arany?

Török arany, valóban török arany?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megyek Török országba nyaralni és gondoltam hoznék be némi aranyat amit beadnék utána zaciba ;) egy kicsit a kellemest a hasznossal összekötném! A gondom az , hogy annyi mindent olvasok a neten, hogy sok a hamis még ha benne van az 585 jelzés akkor sem biztos hogy arany! Mit nézzek rajta hogy ne valami bizsut vegyek? Pláne ha nincs benne semmilyen jelzés sok helyen azt olvasom, hogy az a legjellemzőbb, hogy semmi nincs benne
2016. júl. 16. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mit nézel rajta, az aranynak világpiaci ára van. Nem fogod olcsóbban megvenni ott, mint amennyit itt adnak érte a zaciban.
2016. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha te nem értesz hozzá, mi sem fogunk tudni kiokosítani a gyakorikerdeseken. :)
2016. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz :) csak naivan úgy gondoltam hátha van valami jellegzetes valami amiről jobban beazonosítom hogy tényleg aranyat veszem. Török országba az arany mindig olcsóbb volt.... Régen sokan itt a környéken ebből éltek
2016. júl. 16. 23:32
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha normális ékszer/arany boltban veszed akkor az nagy valószínűséggel arany:D Ne a sarki bazárba akarj aranyat venni. Ezek a boltok általába kinéznek ahogy kinéznek. Hodály, szépen ki van alakítva, ízléses megjelenés. A segged kinyalják az ilyen boltokban.

És a zacis részéhez annyit fűznék hogy a zaciba nem annyit kapsz ám érte amennyit ér helo:D Valamiből azokis megélnek. Példa: Veszel kinn egy 300 ezres fülbevalót. Ami itthon lenne 350. Itthon meg beveszik 300-ezerér. akkor mire mentél az egésszel?

2016. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De hozzáteszem, nem hinném hogy bármivel olcsóbb lenne kinnt mint itthon. Nem jelentős összeggel szerintem.
2016. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kint ha jól vagyok informalva 5000 körül van grammja itthon 6 er simán beveszik ;) értem köszönöm azt hittem csak ilyen bazar félék vannak ott. Hát majd akkor kiderül :)
2016. júl. 17. 04:24
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Szóval... törökország a világ egyik legnagyobb arany ékszer forgalmazója, és egyben a világ egyik hamisítvány központja...


Amit érdemes tudnod, hogy a feltűnően jó áru arany, amit megéri elhozni és zaciba vágni, az gyakran hamisítvány, a bazárokban inkább ilyesmivel lehet találkozni.


Azzal együtt, hogy ékszerboltokban is lehet olcsóbban aranyat venni, mint itthon, ott már messze nem lesz akkora haszonkulcsod, hogy megérje (mert gondolom nem kilószámra akarod hozni, 2 gyűrűn meg egy nyakláncon viszont nem lesz túl komoly hasznod).


Másrészt mivel mindenki tudja, hogy Törökországban olcsó az arany, ezért aranyat kell venni léteznek boltok, amik marha drágán árulják az aranyat (jellemzően a szervezett turista utazások szoktak ilyenbe ellátogatni), az emberek a nyaralás eufóriájában könnyen kinyitják a pénztárcájukat (értenek is ahhoz, hogy hogyan kell értékesíteni van eladójuk aki kínaiul beszél, van aki japánul, oroszul, de még magyarul is beszélt az egyik, pezsgőt kínáltak, etc), aztán otthon jönnek rá, hogy 1.5x-es áron vásároltak, az idegenvezetők persze csak hangoztatják, hogy olcsó-olcsó-olcsó :D

2016. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Te mostanában voltál kint? Mennyire friss ez az info? Igazabol2az összes spórolt penzem erre szannam :) gondoltam a nyaralas egy resze azert jól vissza jonne2ha fofnek 1000 ft/ gramm
2016. júl. 17. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor szoktam járni Törökországba, és nem csak a tengerparti üdülős területekre, tehát relatív friss az infó (egyébként az üdülős részeken van a legtöbb hamisítvány, és a fémjel nem számít, ugye nem gondolod, hogy a hamisítók nem csinálnak olyat, amilyet csak akarnak), és a legtöbb túlárazott bolt.



Plusz, nem tudom, hogy mivel mész nyaralni, de azt ugye tudod, hogy a két ország között van vámvizsgálat, és ha nagy mennyiségű aranyat találnak nálad (gyk a napi használati mennyiségnél nagyobbat, amire már nem tudod azt mondani, hogy behoztad), akkor azzal nem fogsz csak úgy besétálni az unió területére. Ezért mondtam, hogy 2 gyűrűn meg 1 láncon sok hasznod még nem lesz.

2016. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen regen sokan foglalkoztak ezzel sot ma is...de nem ugy ahogy te irod hogy csak behoznak par fuxot es ledobjak a zaciba,nyereseggel! Vannak katalogusok jobb aranykereskedoknek akiknek aranylag nagy keszletuk van..ezt a magyar hazahozta es itthin rendeleseket szedett ossze belolle.. persze haszonnal kinalta es ha osszejott egy akkora hogy erdemes legyen erte kimenni akkor kiment...es szep haszonnal ertekesitettr itthon az aranyat..
2018. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!