Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató jogilag helyesen...

A munkáltató jogilag helyesen járt el!? A szabadságaim kifizetésén és a munkabéremen kívül megillet-e valamilyen járandóság még?

Figyelt kérdés
Tavaly májusban írtam alá a határozatlan idejű munkaszerződésemet. Idén, július 5-én,kedden közölték velem,hogy az üzlet veszteséges ezért azon a napon be is zárták.Össze szedtem a cuccaimat és bezártuk a boltot másnap már nem is kellett mennem. Felajánlották azt,hogy vihetem egyedül tovább a boltot,mint egyéni vállalkozó. Ezzel a lehetőséggel nem éltem,mivel több sebből is vérzett a dolog. Július 7-től munkanélküli lettem.
2016. júl. 10. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
felmondási idődre járó bér
2016. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen felmondási idő?

Azonnal megszűnt a jogviszonya (vagy azért, mert megszűnt a mhely is azon a napon, vagy azért, mert aláírta a közöst - de maga írja, hogy 07-től már munkanélküli)

2016. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem irtam ala meg semmit,de azt mondtak 6ig vagyok naluk mint alkalmazott. A boltot bezartak(amit bereltek)de a ceg nem szunt meg.
2016. júl. 10. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű kérdés, ugyanis nem mindegy mi a pontos indok, amiért megszünteti a jogviszonyt.

Szerintem valamennyi távolléti díj megillet, de ez nem biztos.

Ha van türelmed keress rá a 2012. évi Munka Törvénykönyvére és ezen belül a távolléti díj szóra

Ha megvan az indok, akkor menj el a Fővárosi Törvényszékre ott van ingyenes jogi tanácsadás, pár éve volt ott egy férfi aki nagyon értett a munkajoghoz.


Arra számíthatsz, hogy ha jár is valamennyi távolléti díj, azt nem fogod egyszerűen megkapni.

2016. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fel lehet mondani "rendes" felmondással, és azonnali hatályú felmondással is. Na már most, ha jól értem, te csak szóban kaptál utalást rá, hogy fel fognak mondani, de hivatalosan semmit nem kaptál. Ez azt jelenti, hogy továbbra is ugyanolyan jogviszonyban vagy, nem szűnt meg a munkaviszonyod. Az, hogy nincs bolt, ahova menj, nem a te hibád, hiszen a munkáltató zárta be.


Felmondás: Nem kell hozzá különös indok. Ilyenkor van felmondási idő (legalább 30 nap), aminek a feléről fel kell mentenie a munkáltatónak, és ki kell fizetnie.


Azonnali hatályú felmondás: Csak különösen indokolt esetben élhet vele a munkáltató. A cég rossz anyagi helyzete nem indok. Viszont ez tényleg azt jelenti, hogy aznap megszűnik a munkaviszonyod, és mehetsz.


Tehát amíg nem kapsz felmondást, elvileg nem változik semmi sem. Persze a munkáltató gondolhatja másképp, mert előfordulhat, hogy törvénytelenül akar eljárni. Ilyen esetben viszont munkaügyi bíróságon ki lehet belőlük sajtolni, ami jár neked. Már ha akarsz vele foglalkozni, mert sejtésem szerint arra is játszhatnak, hogy inkább nem mész bele ilyenekbe, és elfogadod a jogtalan felmondást.

2016. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonnali feljogosítja a munkáltatót a munkavégzés helyének (bolt) megszűnése)
2016. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

# 6


Nem egészen értem, mit akarsz írni, de az azonnali hatályú felmondásnak nem lehet indoka ilyesmi:


Mt. 78. § (1)

"A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."


Csak ezek lehetnek az indokok. Ha ezek nincsenek meg, akkor vagy rendes felmondással mond fel a munkáltató, vagy jogellenesen alkalmazza az azonnali hatályú felmondást.

2016. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!