Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tehet ilyet a munkáltató,...

Tehet ilyet a munkáltató, hogy nem fizet ki?

Figyelt kérdés
Balatonparti étteremben dolgozom lassan 3 hete pincerkent, napi 12-15 órában, a szerződésemben napi 4 óra van, havi szinten 65 ezer forint. A főnökkel havi 200 ezer nettóban állapodtunk meg, amit még szóban elmondott, hogy van nála ez az úgynevezett "2 hét benntartás" ami azt jelenti hogy az első 2 heti bérünkből szezon végéig egy centet sem látunk. Felmondás és kirúgás esetén szintén nem. Úgy adódott hogy fel kellene mondanom egy jobb lehetőség miatt, es2akkor most dolgoztam ingyen 2 hetet??? A másik kollega aki felmondott ő sem kapott semmit... Ilyenkor lehet lépni valamit?

2016. júl. 6. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Feltételezem,ha 4 órában bejelent,van munkaszerződésed. Azt nézd át.

Szerintem nem jogszerű a visszatartása,de nem vagyok jogász.

2016. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Így van, dolgoztál ingyen 2 hetet, ha ilyen buta vagy és hagysz magadból hülyét csinálni . Tudod, a szó elszáll, de az írás meg marad .
2016. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna otthagyni, amikor kimondta a "2 hét benntartást".
2016. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ! Tudod mit mondok neked, jól is teszi az a főnök, hogy talál ilyen balekokat és megfogja őket azzal amit írsz . Ha neked nem jó nettó 200 zsebbe és nem tudsz a fenekeden maradni, akkor menj, fuss, szaladj, a másik helyen biztos jobban jársz . xD
2016. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Balatonparti étteremben dolgozom lassan 3 hete pincerkent, napi 12-15 órában, a szerződésemben napi 4 óra van, havi szinten 65 ezer forint."


Csak csendben és halkan kérdezem meg: ha nem mondanál fel és a hónap végén csak 65 ezer ft-ot kapnál, akkor mit tudnál tenni? Semmit. Ugyanis papírod csak 65 ezer ft-ról van. Tehát már akkor eleve "vesztes" voltál, amikor belementél ebbe a 4 órás szerződésbe.

Max rá tudod küldeni valamelyik hatóságot - mást nem tudsz csinálni - de ettől pénzed nem lesz :-(


Abban a pillanatban léptem volna le, amikor kiejti a száján a 2 hét benntartást meg a 4 órás bejelentést.

2016. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zsarold meg. Mondd neki,ha nem fizet ki,beszólsz a nav nak vagy fogyasztóvédelemnek.
2016. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben az első kifizetést sem várod meg ne számíts semmire! Ez egy jó tanulópénz amihez itt hozzájutottál.


Helyedben, fizetésig kussban lennék. Aztán meg azonnali hatállyal felmondanék, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá. Bár halkan megsúgom ennél jobban MO n nem kereshetsz és ami ennyire jól hangzik ott valami nagyon sáros dolog van..

..Igen megteheti ahogy fentebb is írták.


Apropó, felmondani is kizárólag írásban lehet!

2016. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Eleinte a 2 hét benntartást úgy magyarázta hogy abból nem lehet kérni... Arról nem esett szó bogy felmondás/kirúgás esetén az elúszik.

Egyébként tudom hogy magyar szinten jól keresek, van szállás, kaja, de eddig Ausztriában dolgoztam és mist lenne lehetőségem visszamenni.

A negatív kommentekre meg csak annyit, hogy 20 éves vagyok... Sajnos nem látom még at az egészet és megbizom az emberekben. Jó tapasztalati lehetőségnek bizonyult hogy főpincérként dolgozhatok...

2016. júl. 7. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!