Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből vesznek lakásokat azok...

Miből vesznek lakásokat azok aki vesznek mostanság befektetés céljáböl? Egy garzois 15 millio hogy gyűjtik össze mennyit kereshetnek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Én 21 évesen végeztem el a sulit és azonnal indítottam egy lakaskasszat havi 20.000ft-al 8 évre. Mellette tettem félre a keresetemből amennyit csak tudtam. Eleinte csak 20-30at kesőbb mar 80-100at. Jelenlegi munkahelyem cafetériáját 3 évig gyűjtöttem lakasvasarlasi tamogatasra majd megismertem a felesegemet aki szinten gyűjtögetett már. 30 éves koromra összehoztunk 12 millio forintot, felvettünk 6 millio lakashitelt es vettünk egy 9 éves 62nm-es földszinti tégla társasházi lakást.

Ilyen egyszerű. Akarat erő és elszántság kell hozzá.

2016. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Fizetés,van aki nem minimálbéres melót végez. Bűncselekmény,öröklés,vállalkozás,...is játszik.
2016. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok akik vesznek hosszu évek alatt meg hitelre sajat maguknak lakast. Hanem akinek mar van es mindig vesznek mégis pár evente újabb lakasokat befektetni. Énnekem is úgy lett lakásom mint neked 1. De nem tudnék megint venni. Ez onnan jött a kerdés hogy most készült el a lakásunk és műszaki átadas során csomóan hívták az egyik ertékesítot és szóba került. Meg kerdezte veszünk e az új projektbe is... Meg kiderült a bedzélgetésükből hogy az illető tóbb projektjük en is vasarolt mar. Meg mondta a pasi hogy valaki 2 emeletet is megvett.
2016. márc. 6. 21:58
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

van egy jól menő vállalkozásuk, aminek a profitját betolják a lakásokba befektetés célból.


A legtöbb befektető nem alkalmazott, hanem vállalkozó.

2016. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Sokan örökölnek lakást (nagyszülőktől például), így van miben lakniuk, aztán befektetésnek vesznek hitelre egyet úgy, hogy kiadják albérletbe legalább annyiért, amennyibe a havi törlesztés kerül.
2016. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Külföldi munkából származó jövedelem, öröklés, végrehajtás ahogy nálunk ez ment.
2016. márc. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
3 van jelenleg 7 év alatt.
2016. márc. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

30 év megszakítás nélküli meló, hol normális fizetésért, hol minimálbérért.

Soha nem volt autóm, nem szórtam a pénzt, visszafogottan, de nem szegényen éltem. Én is jártam külföldön nyaralni.:)


Első 10 év: Lett egy kicsi lakásom (munkáltatói támogatással.)

Második 10 év: Házat építettünk (hitel nélkül). Itt már ketten finanszíroztuk.

Harmadik 10 év: Vettünk hozzá egy nagyobb lakást, de ezt már a 30 évnyi meló utáni végkielégítésemből.

Vételára: 4,3 millió (Persze nem Budapesten, csak megyeszékhelyen):)


Így most van már három ingatlanom is. Sima betanított melós vagyok egy rabszolgatartó telepen. Most keresek a legtöbbet a 30 év alatt: Bruttó 161 ezret.

2016. márc. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisbefektetők onnan, ahonnan 4-es (vállalkozásból kivett pénz) vagy ahonnan Norbi írta (külföldi munka).


A nagybefektetők meg onnan, hogy már eleve megvan a tőke, ami keresi a helyét, csak eddig részvényekben vagy kötvényekben csücsült, most pedig az ingatlan jobb cashflowt termel, ezért váltanak.


Az ingatlan-befektetők meg onnan, hogy találtak megoldást a finanszírozásra. Minimális önerőre, nagy hitellel vettek olyan ingatlant, aminél az eladó motivált volt (áron alul jutottak hozzá), majd amihez gyorsan hozzá tudtak tenni valami pluszt (alaprajz átrendezése, ingatlan átminősítése vagy egy jó felújítás) és így hamar túl tudtak adni rajta nyereséggel, a nyereségből származó pénzt pedig újabb ingatlan(ok) vételére fordították, majd ha sok volt párat megtartottak kiadásra.

2016. márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Egy réteget kihagytatok: azokat, akik az építőiparban kezdték egyszerű melósként, aztán lakásfelújításokkal "megszedték" magukat, majd ezt a pénzt már ők tolták felújítandó lakásba, amit meg is csináltak és szép haszonnal eladták,s ebből a haszonból meg már tudnak kiadandó lakásokat is venni.
2016. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!