Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy bármelyik bankfiókból felvehetek pénzt, akármelyik bank tagja is vagyok?

Figyelt kérdés

A McDonalds sem árul Whoppert, vagy Burger Kingben sem kapok Longer szendvicset.

Hogy lehet, hogy pár száz forinttal többért használhatom a R**ffeisen ATM-jét és ezzel az ő pénzüket, pedig pl Er*te-s vagyok?



2016. febr. 15. 10:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10-es!

Na, ez megint egy érdekes dolog! És erről már olvastam is valahol, hogy a bankok rendszerén alapuló elnyomó társadalomnak úgy lehetne legegyszerűbben véget vetni, ha mindenki egyszerre kivenné a bankokból a pénzét.


Ez felvet még egy kérdést: Vajon TÉNYLEG létezik ekkora pénzmennyiség, vagy ennek egy része "kamupénz"? Máshogy megfogalmazva: Minden egyes ember megkapná a tartozását a bankoktól?

2016. febr. 15. 13:06
 12/20 anonim ***** válasza:

"És erről már olvastam is valahol, hogy a bankok rendszerén alapuló elnyomó társadalomnak úgy lehetne legegyszerűbben véget vetni, ha mindenki egyszerre kivenné a bankokból a pénzét."

Ez viszont nettó baromság. Nincs semmilyen elnyomás, sőt, aki nem akarja, nem is tartja a pénzét bankban. Ha nem lennének bankok, nem lenne gazdaság sem.


"Vajon TÉNYLEG létezik ekkora pénzmennyiség, vagy ennek egy része "kamupénz"? Máshogy megfogalmazva: Minden egyes ember megkapná a tartozását a bankoktól?"

Ennek egy része hitel és egyéb formában ki van helyezve, tehát elméletben nem lehetne az összes betéthez hozzáférni.

2016. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A bank hitelez, a betétek jelentős része ki van helyezve hitelbe, de az nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Hogy mindenki megkapja-e a pénzét? Akár meg is kaphatja, a kérdés, hogy ha becsődöl a bankrendszer, lesz-e értelme a pénznek, vagy csak az áruk cserekereskedelme fog működni?

2016. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Ez viszont nettó baromság. Nincs semmilyen elnyomás, sőt, aki nem akarja, nem is tartja a pénzét bankban."


Erre ezt a cikket tudom ajánlani: - Magyarországnak a nemzetközi pénz- és korporációs oligarchia, és hatalmi hálózata diktál, mert nincs olyan erős társadalma, nemzeti elkötelezettségű, pénzügyi és gazdasági erővel rendelkező kormánya, amely kellő határozottsággal szállhatna szembe a pénzuralmi világelittel. Egyelőre az történik, amit ők akarnak. 1989 óta folyamatosan el tudták érni, hogy Magyarországon ne bocsássanak ki magyar munkával fedezett magyar pénzt. 1991 óta jogilag is bebetonozták ezt a rendszert az MNB törvény elfogadásával és a kétszintű bankrendszer bevezetésével. Amire a szervezett magánhatalomként működő pénzvilág hajlandó hitelt adni a "levegő pénzéből", az működhet, amire nem ad, az nem működhet. Magyarország új, nemzeti elkötelezettségű kormánya már kísérletet tett néhány lényeges intézkedés meghozatalára. Ezekhez azonban szükséges lett volna az, hogy 2010-ben a magyar költségvetés hiánya a GDP (nemzeti össztermék) 3,8 %-a helyett 6,8 % legyen. Erre a világelit és annak pénzügyminiszteri tanácskozása azt mondta, hogy: nem. A befektető bankárokat nem érdekelte, hogy ennek az országnak van egy demokratikusan megválasztott, erős legitimációval bíró kormánya, amely felelősséggel tartozik a magyar társadalomnak. Ha a számára kisajátítható pénzek biztonságáról van szó, akkor nem ismer tréfát. A demokratikus magyar vezetés pedig engedelmesen fejet hajtott. Ez is mutatja, hogy tulajdonképpen ki is irányítja az országot.


"Ha nem lennének bankok, nem lenne gazdaság sem."


Kell bank, de nem ennyi! Nem hiszem, hogy az lenne a normális, hogy minden sarkon és utcában, főtéren bankok sokaságával találkozom.


"a kérdés, hogy ha becsődöl a bankrendszer, lesz-e értelme a pénznek, vagy csak az áruk cserekereskedelme fog működni?"


Szerintem alapjában változna meg a világ. És nem tudom, hogy valaha meg fogjuk-e tudni, milyen lenne.

2016. febr. 15. 14:51
 15/20 A kérdező kommentje:

Ez történne, ha mindenki kifizetné az adósságát, itt már országokra kell gondolni, nagyon érdekes:


- Az eladósítás olyan pénzelvonási technika, amelynek nem az a célja, hogy az adós megfizesse tartozását. Ha egy csoda folytán egyszerre csak mindenki kifizetné az adósságát, akkor egy fillér pénz sem maradna forgalomban. Ha pedig nincs pénz, akkor nem tud működni a gazdaság, mert ez a "jel" az, amely a gazdasági életet közvetíti. De ennek a jelnek az előállításához nincs szükség egy nemzetközi privilégizált rétegre, és az ő "levegőből" előállított pénzére, amelyet rendkívül drágán hajlandó kikölcsönözni. Magyarország, a magyar gazdaság magyar kibocsátású fizetőeszközökkel is működtethető lenne, amire sok bizonyíték van. Kína már így működik sikeresen immáron harmadik évtizede. Kínát az euró-atlanti elit másként szorongatja. Mi is meg tudnánk tenni, hogy olyan munkaprogramokat indítsunk be, amelyekhez megvan hazánkban a munka, a munkaerő, a munkaeszköz és a technológia is. Így épülhetnének a gátak, a víztározók, a belvízelvezető és a szennyvízelvezető rendszerek, de így épülhetne tovább a közúthálózat is. Társulhatna hozzá országos erdősítési, parkosítási és lakásépítési program is. A fizetőeszközt a magyar állam bocsátaná ki. Ezek nyomán segélyezett munkanélküliek tízezrei válhatnának rövid idő alatt munkavállaló adófizető polgárokká. Az államnak több pénze lenne a közfeladatok finanszírozására, és kevesebb hitelt kellene igénybe vennie. Ennek egyetlen akadálya az, hogy sérti a nemzetközi pénzkartell érdekeit.

- Voltak-e olyan nemzetállamok, amelyek ellenálltak?

- Argentína 2000-ben ellentmondott. Mi történt? Mindenféle eszközzel próbálták ütni-verni, de nem sikerült. A 103 milliárd dollárból azonnal elengedtek 65 milliárdot, a dögkeselyű Nemzetközi Valutaalapot pedig inkább kifizették az argentinok, csakhogy minél előbb megszabaduljanak tőle. Argentína "köszöni, jól van" és fejlődése felgyorsult.

2016. febr. 15. 14:56
 16/20 anonim ***** válasza:

" a bankok rendszerén alapuló elnyomó társadalomnak úgy lehetne legegyszerűbben véget vetni, ha mindenki egyszerre kivenné a bankokból a pénzét. "


Valóban elképesztő az elnyomás. Ha az ember felveszi a hitel egy pici suzukira, ezek a bankok képesek és havonta csekket küldenek, hogy fizessem vissza. Nem várom el kérdező, hogy megértsd, de nem tudom, milyen elnyomásról beszélsz. Én inkább lehetőséget és a gazdaság hajtómotorját látom a bankokban. Azzal pedig én sem vitatkozom, ha valaki valakinek hitelt nyújt, az nem merő szívjóságból teszi, hanem kőkemény gazdasági érdeke fűződik hozzá. Még azt is elhiszem, hogy egyének, de akár nemzetek szintjén akkor is "szívesen" hiteleznek valakinek, ha arra semmi szüksége. Nyilván az egyén józan belátása, nemzetek szintjén pedig felelős vezetők döntése kell ahhoz, hogy ne "nyomjanak el" a bankok. Az eredeti kérdésedre pedig inkább nem is reagálnék...

2016. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha a bankkártyámmal külföldön is fel tudok venni pénzt olyan bank automatájából is, ami kizárólag Afrikában létezik, és a Telenor hálózatából is tudok telefonálni Ausztráliába, akkor hogy lehet, hogy a MÁV 2011-ben még nem bírta megoldani, hogy ha egy vonatra Lengyelországban és Szlovákiában nem kelt el minden helyjegy és töküresen jön a vagon Krakkótól, akkor arra lehessen már helyjegyet venni Miskolctól Pestig, ne csak a fejét ingassa a jegyárus néni, hogy hát elkelt az összes, ami magyaroknak volt fenntartva. (azért 2011, mert azóta nem is utaztam velük)
2016. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

16-os:


"Valóban elképesztő az elnyomás. Ha az ember felveszi a hitel egy pici


suzukira, ezek a bankok képesek és havonta csekket küldenek, hogy


fizessem vissza."


Világosan leírtam, mire gondolok, és sehol sem írtam azt, hogy "pici".


Nem piciben gondolkodom, és nem egyénben, hanem globálisan, mindent


összevetve.

Bemásolom még egyszer:


-Ha egy csoda folytán egyszerre csak mindenki kifizetné az adósságát,


akkor egy fillér pénz sem maradna forgalomban. Ha pedig nincs pénz, akkor


nem tud működni a gazdaság, mert ez a "jel" az, amely a gazdasági életet


közvetíti. De ennek a jelnek az előállításához nincs szükség egy


nemzetközi privilégizált rétegre, és az ő "levegőből" előállított


pénzére, amelyet rendkívül drágán hajlandó kikölcsönözni. Magyarország, a


magyar gazdaság magyar kibocsátású fizetőeszközökkel is működtethető


lenne, amire sok bizonyíték van.


És a magyarázat, idézet: (hosszú, de ha valaki meg akarja érteni a világ menetét,


mindenképp érdemes időt szánni rá, nem csak a pénzről szól):


-Mi tehát a pénz?


Bármi szolgálhat pénz gyanánt, amely elfogadható a lakosság számára, mint


a termékek és szolgáltatások cseréjét elősegítő közvetítő közeg. Az


amerikai indiánok felfűzött kagylópénzt, az indiaiak fényes színezetű


kagylókat, egyes szigetlakók a bálnák fogait, az inkák a kokain cserje


leveleit, és Észak-Amerika első telepesei a dohányt használták erre a


célra. De egyes Csendes óceáni népeknél a nagy kerek kövek, míg Európában


a 2. világháború utáni Németországban a cigaretta és a tömény szesz


töltötte be a közvetítő közeg, azaz a pénz szerepét.


A legnépszerűbb anyagok a pénzügyi közvetítésre a nemesfémek, elsősorban


az arany és az ezüst. Ezeknek az anyagoknak pénzként való használata Kr.


e. a 7. században kezdődött, és folytatódott a következő két és félezer


éven át. Európában az aranyra és ezüstre beváltható papírpénz vált a


leggyakoribb közvetítő közeggé a 18. században. A bank által adott és


nemesfémet szimbolizáló papírjegy tulajdonosának garantálták, hogy


bármikor beválthatja azt a helyi pénzváltónál, és átveheti természetben


azt a mennyiségű aranyat és ezüstöt, amely a banknak erre a pénzjegyére


rá volt írva. EZ A RENDSZER MEGKÖVETELTE, HOGY A FORGALOMBAN LÉVŐ


PAPÍRPÉNZ TELJES ÉRTÉKE NE SZÁRNYALJA TÚL A LETÉTBE HELYEZETT NEMESFÉMEK


TELJES MENNYISÉGÉT. Ez a kötöttség korlátozta a forgalomba levő pénz


mennyiségének önkényes növekedését. Éppen ezért háború idején, amikor


többletpénzre volt szükség, a hadseregek és a hadianyagok


finanszírozására, a kormányok arra kényszerültek, hogy átmenetileg


felfüggesszék a forgalomban lévő pénz mennyiségének az aranyhoz, illetve


ezüsthöz való kötöttségét. Más szavakkal ez azt jelentette, hogy háború


idején a papírpénzt nem lehetett beváltani nemesfémpénzre, ÉS A KORMÁNYOK


A BANKÓPRÉS MŰKÖDTETÉSÉVEL KORLÁTLAN MENNYISÉGŰ - ARANYFEDEZET NÉLKÜLI -


PÉNZT TUDTAK FORGALOMBA HOZNI A HÁBORÚS SZÜKSÉGLETEK FINANSZÍROZÁSÁRA.


EZT HÍVTÁK "FIAT MONEY"-NAK, VAGYIS OLYAN PAPÍR VALUTÁNAK, AMELY NEM


VÁLTHATÓ BE NEMESFÉMRE. Ez a papírpénz már csak azért tölthette be a


közvetítőközeg, azaz a pénz szerepét, mert a kibocsátókormány kötelezővé


tette elfogadását polgárai számára, illetve előírta számukra, hogy ezzel


a pénzzel törlesszék köztartozásaikat. Vagyis háború idején a papírpénz,


"legal tender", azaz kötelezően elfogadandó pénz volt, de nem lehetett


nemesfémre becserélni.


-Ez a fedezet nélküli pénz általában annyira volt szilárd, mint amennyire


szilárd volt az az állam és kormány, amely ezt a papírpénzt kibocsátotta.


Amíg megfelelő aranytartalék állt rendelkezésre és a reálgazdaság, azaz a


fizikai árukat és a szükséges szolgáltatásokat előállító gazdaság jól


működött, a fiat money szilárd maradt, még háborús időkben is. HA EGY


ORSZÁG MEGNYERTE A HÁBORÚT, AKKOR A KORMÁNY EGYSZERŰEN VISSZAÁLLÍTOTTA A


PÉNZ ARANYRA TÖRTÉNŐ BEVÁLTHATÓSÁGÁT, AZAZ ÚJRA ARANYALAPRA HELYEZTE


VALUTÁJÁT. Ez az átmenet rendszerint simán zajlott le. Ha egy ország


viszont elveszítette a háborút, mint például Németország az első és a


második világháborút, akkor papírpénze értéktelenné vált. Emiatt az egyes


államok az európai forradalmak időszakában az 1789-től az első


világháború végéig terjedő időszakban hol aranyalapú valutával


rendelkeztek, hol megszüntették pénzük nemesfémre való átválthatóságát.


Az első világháborút követően az európai országok visszaállították az


aranyalapot, de ez az időszak nem sokáig tartott, mert az 1929-es nagy


gazdasági válság megváltoztatta a helyzetet. A második világháború után


jött létre az úgynevezett Bretton Woods-i rendszer, amely lényegében


1971-ig tartott, amikor is Nixon amerikai elnök megszüntette a dollár


aranyra való beválthatóságát. AZÓTA A DOLLÁR IS FEDEZET NÉLKÜLI


PAPÍRPÉNZ, AZAZ FIAT MONEY. EZ LEHETŐVÉ TETTE, HOGY A DOLLÁRT KIBOCSÁTÓ


MAGÁNBANK, A FEDERAL RESERVE SYSTEM, KORLÁTLAN MENNYISÉGBEN BOCSÁTHASSON


KI KÖZVETÍTŐ KÖZEGET, NE CSAK AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK, HANEM AZ EGÉSZ VILÁG


GAZDASÁGA SZÁMÁRA.


Az Amerikai Egyesült Államok központi bankjának szerepét betöltő


magánpénzintézet a Federal Reserve System, amely 100%-osan nyolc


magánbank tulajdona, csak 1913-ban jött létre.


-A magánellenőrzés alatt álló központi banki szerep jelentőségét


felismerő Mayer Rothschild mondotta: "Engedjék meg, hogy ellenőrizhessem


egy ország pénzrendszerét, hogy ki hozza törvényeit, már nem érdekel."


Azért hogy királyi megbízóinak jobb szolgáltatást nyújthasson, Rothschild


mind az öt fiát az akkori Európa öt pénzügyileg legfontosabb városába


irányította. Amschel nevű fia vezette a frankfurti bankot, Solomon a


bécsi központot, Nathan a londoni kirendeltséget, Carl-Colman a nápolyi


bankot és Jacob-James, a legfiatalabb fiú, pedig a párizsi Rotschild bank


élére került. Valamennyi Rothschild fiú létrehozta a központi banki


rendszert abban az államban, amelyben tevékenykedett. EGYIK LEGFONTOSABB


PÉNZÜGYI TEVÉKENYSÉGÜK VOLT KEDVEZŐ KAMATOZÁSÚ HITELEK NYÚJTÁSA A


KÜLÖNBÖZŐ KORMÁNYOK SZÁMÁRA.


-Ma is még általános az a közhiedelem, hogy a központi bankok annak az


államnak a tulajdonában vannak, amelynek a területén működnek. A VALÓSÁG


AZONBAN AZ, HOGY A PÉNZVAGYON MAGÁNMONOPÓLIUMÁVAL RENDELKEZŐ KISLÉTSZÁMÚ


ÉS ZÁRT ELIT ELLENŐRZI A KÖZPONTI BANKOKAT. Ez a zárt elit vagy úgy


ellenőrzi a központi bankokat, hogy azok formailag állami tulajdonban


vannak, de teljesen függetlenek, azaz a választott állami szervek nem


szólhatnak bele érdemi tevékenységükbe, a monetáris politika


irányításába, vagy úgy, hogy formailag is teljesen magántulajdonban


vannak. Az elsőre példa a Magyar Nemzeti Bank, amely formailag állami


tulajdonban van, de kizárólag saját maga intézi - a választott


demokratikus kormánytól teljesen függetlenül - monetáris politikáját és


érdemi döntéseibe egyetlen egy demokratikusan választott intézménynek,


így az országgyűlésnek sincs beleszólása. A másikra jó példa az Egyesült


Államok Federal Reserve System-je, amely - mint már utaltunk rá - nyolc


magánbank tulajdonában van formailag is.


-A központi bankokat azért kellett létrehozni, hogy az állami


szuverenitás részét képező monetáris hatalmat el lehessen venni a


közhatalomtól, azaz az államot képviselő uralkodóktól, parlamentektől és


kormányoktól, ÉS A BEFEKTETŐ BANKÁROK KIZÁRÓLAGOS ELLENŐRZÉSE ALATT ÁLLÓ


MAGÁNHATALOMMÁ LEHESSEN ÁTALAKÍTANI. A központi bank tehát az állam


leprivatizált monetáris funkcióit egy privilegizált embercsoport


magánérdeke szerint működteti. Központi bankok nélkül nem lehetne


lecserélni a közpénzrendszert magánpénzrendszerre. Ezért a pénz


szervezett magánhatalmának a kiépítéséhez döntő fontosságú volt a


központi bankok magánellenőrzés alatt álló rendszerének a létrehozása és


a nemzetközi pénzoligarchia érdekében való működtetése. Más szavakkal: A


KÖZPONTI BANKOK RÉVÉN LEHET ELÉRNI AZT, HOGY EGY SZUVERÉN ÁLLAM TÖBBÉ NE


BOCSÁSSON KI INGYENES KÖZVETÍTŐ KÖZEGET SAJÁT GAZDASÁGI ÉLETE SZÁMÁRA,


HANEM EZT A MAGÁNELLENŐRZÉS ALATT ÁLLÓ KÖZPONTI BANK TEGYE HELYETTE. ÍGY


AZ ÁLLAM KIADÁSAINAK (A KÖLTSÉGVETÉSNEK) A FINANSZÍROZÁSA ÉS A GAZDASÁGI


ÉLET KÖZVETÍTŐ KÖZEGGEL (HITELEKKEL) VALÓ ELLÁTÁSA, MOST MÁR NAGYHASZNOT


HOZÓ MAGÁNTEVÉKENYSÉGGÉ VÁLIK. A monetáris monopóliumhoz jutott elit


ugyanis jelentős összegű kamatot szed magán-kibocsátású pénzéért az


államtól, rákényszerítve, hogy ezt a kamatot fokozott adóztatással az


állampolgáraitól szedje be.


-A pénzkibocsátás magán-monopóliummá változtatása arra kényszeríti az


államot, hogy pénz helyett hitelleveleket bocsásson ki, és így


finanszírozza tevékenységét. ENNEK FELESLEGESSÉGÉT KÖNNYŰ BELÁTNI, MERT


HA EGY ÁLLAM HITELEKET VEHET FEL ADÓSLEVELEKÉRT CSERÉBE, AMELYNEK A


FEDEZETE AZ ADOTT ORSZÁG GAZDASÁGA ÉS A BESZEDETT ADÓ, UGYENERRE A


FEDEZETRE AZ ÁLLAM SAJÁT MAGA IS KIBOCSÁTHATNA PÉNZT. A központi bankok


létezésének azonban pont az a célja, hogy az államokat eladósítsák, és


soha véget nem érő kamatterhek viselésére kényszerítsék őket. A központi


bankok lecserélik hitelpénzre, vagyis drága magánpénzre az olcsó


közpénzt, és ez által a gazdasági élet bármely szereplője, aki


rákényszerül a közvetítő közeg, a pénz használatára, most már csak úgy


teheti meg, hogy egyben kamatot is kell fizetnie annak a zárt elitnek,


amely pénzkibocsátási magánmonopóliuma révén ezt a hitelt nyújtotta neki.


AMIKOR A KÖZPONTI BANK VESZI ÁT A PÉNZKIBOCSÁTÁS MONOPÓLIUMÁT, AKKOR Ő


HOZZA LÉTRE, TEREMTI MEG A SEMMIBŐL A HITELPÉNZT, ÉS BOCSÁTJA KI A


REÁLGAZDASÁG SZEREPLŐINEK KAMAT FEJÉBEN. EZÉRT MINDEN KÖZPONTI BANK


KIVÉTEL NÉLKÜL A PÉNZOLIGARCHIA ELLENŐRZÉSE ALATT ÁLL, ANNAK


ÉRDEKÉVÉNYESÍTŐ INTÉZMÉNYE, ÉS SZÜKSÉGSZERŰEN NEM A TÁRSADALOM, HANEM A


PÉNZVAGYONOS SZŰK RÉTEG ÉRDEKEIT SZOLGÁLJA.


"Nem várom el kérdező, hogy megértsd, de nem tudom, milyen elnyomásról


beszélsz. Én inkább lehetőséget és a gazdaság hajtómotorját látom a


bankokban."


Ugye az olvasottak alapján ezt te sem gondolod komolyan?

2016. febr. 15. 21:34
 19/20 anonim ***** válasza:

Blablabla... Igazán bevezethetné a Gyik hogy ne lehessen kilométernyi kommentárt írni...


Az eredeti kérdéshez ennek a hülyeségnek kb semmi köze már.

2016. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves blablabla. Nem muszaj koptatnod am neked sem a billentyuzetet.
2016. febr. 16. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!