Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán leütöttem egy terméket...

K2k2k2 kérdése:

Vaterán leütöttem egy terméket amit azon az áron nem akar átadni az eladó. Hogyan lehet érvényesíteni a követelésem?

Figyelt kérdés
Mivel aukciós oldal és ha a kialkudott áron nem akarja oda adni az eladó akkor nincs semmi értelme ennek a kereskedésformának. Ezért gondolom hogy ha már így akarta eladni akkor vállalta hogy esetleg kevesebbért megy el. És úgy gondolom mint ahogy a vatera szabályzatában is benne van hogy köteles nekem eladni. Milyen jogszabályok vonatkoznak ide? Úgy tudom perelni is lehet. Mi ennek a módja?
2016. febr. 13. 01:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán egy bejelentés alapján valóban nem fogják kitiltani, de ha több panasz érkezik rá, valamint a negatívok száma elér x %-ot, akkor igen.


De lassan felébredhetne a kérdező is és meglátogathatna minket - akkor nem kellene találgatni :-)

2016. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. Egy 190 ezres cuccról van szó amit 19 ezerért ütöttem le fix áron. A neten sok ilyen példa van.. 2,5 eurós ház vagy 5 milliós gyémánt 100e-ért.. gondoltam jogos a részemről a dolog csak lehet hogy nem etikus. Azt hogy "kialkudott áron" rosszul fogalmaztam meg a kérdésben.
2016. febr. 14. 11:01
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

Ezek szerint akkor az eladó lefelejtett egy 0-át? 190 ezer helyett 19 ezret írt?

Hát akkor bizony oda kell adnia...


Akkor azt tudod csinálni, hogy bemásolod neki a Vatera Felhasználási feltételéből (minden Vaterás lap alján megtalálod) az érvényes részt a Licitálás, vásárlásból, kezdve a Ptk.-tól leginkább a következő részig:


" Amennyiben az eladó, a vevő teljesítése ellenére a terméket/szolgáltatást nem adja át/nem nyújtja a vevő részére, és ezt a vevő a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult az eladó felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) a vevő sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza."


Ha ezekre az eladó azt válaszolja, hogy akkor sem adja, akkor valóban jelezd a Vatera ügyfélszolgálatának a Kapcsolatfelvétel-en keresztül. Ideális esetben a Vatera addig felfüggeszti, amíg nem adja oda a terméket.


Magam is eladó vagyok, és ebben az esetben bizony akármennyire is fáj, de ha az eladó hibázott, akkor vállalnia kell a következményeket - én is ezt tenném...


Amúgy nem tudom, a 4-es hozzászólásomat miért kellett 0-ára lehúzni, csak szerettem volna tisztán látni a tényállást, mivel a "kialkudott ár" miatt nem volt egyértelmű a helyzet.

2016. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Akkor pereld be!


A vatera nem fog neked semmit intézni...

2016. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

Ha fix áras volt a termék, semmi értelme azon merengeni, hogy licitálás. Ez nem aukció, és nem licit, ez egy sima eladás szerintem.

Én nem vacakolnék vele, nem adja, így jártam, annyiban hagynám. Nem húznék le egy másik embert 170 ezer forintra, mert eltévesztette a számot. Milyen ember az ilyen, aki ilyet tesz? Komolyan mondom, megérett az emberiség a pusztulásra. Szégyellje magát a kérdező!

2016. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#15

Senki nem merengett a licitáláson, mindössze a Vaterának Felhasználási feltételéből az ideillő részét idéztem (mivel jó hosszú, gondoltam segítek a kérdezőnek megtalálni), mely egyaránt vonatkozik a fix áras és a licitált aukciókra - ezért Licitálás, vásárlás a neve.


Eladóként azt tudom mondani, hogy az eladó köteles odaadni (és ezt is tenném, bármennyire fáj), vevőként viszont osztom a nézeted és nem nagyon volna képem kihasználni ezt.

2016. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%
#13 Lehet, hogy neked nem számít, ha elbuksz 171 ezer forintot, mert eltévesztettél egy számot, de másnak ez sokat számíthat. Van, aki egy hónapig él ennyiből, vagy még tovább.
2016. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Na jó, valaki elárulhatná már, hogy miért vagyok mindkét válaszommal 0-ára lehúzva, ugyanis abszolút nem értem.

Vaterás eladók húznak le, amiért azt mondom, hogy ha az eladó hibázott, akkor oda kell adnia? Hiszen magam is eladó vagyok és én is ezt tenném: vállalnám a felelősséget a hibámért és betartanám a szabályokat. nyilván én is megpróbálnám rábírni a vevőt, hogy ne akarja megvenni, de ha ragaszkodik hozzá, akkor oda kell adni. Ez a tanulópénz az eladónak.


Beidézem a szabályzatot és azért is le vagyok húzva? komolyan nem értem.... Még ha vevő lennék és itt verném magam, akkor jobban érteném, de így...?

Valaki magyarázza már meg, légyszi!


Közben látom, valaki írta, hogy lehet, nekem nem számít 170 ezer ft... De igen!!! Egyedül nevelem a gyerekem, se nagyszülő, se élettárs, se barát - teljesen egyedül.

De ha egyszer tévedtem, akkor vállalom a következményeket - tudom, ez a mai világban már nem divat.

2016. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Van, aki egy hónapig él ennyiből, vagy még tovább."


Tudod, ketten élünk a gyerekemmel havi 40 ezer ft-ból (kaja, tisztítószerek, stb.), szóval ez nekünk több, mint 4 havi kajapénzünk lenne. De, mint már leírtam, ha tévedek, vállalom a következményeit - akkor is, ha nagyon fáj.

Arról nem beszélve, hogy ha az ember beregisztrál a Vaterára, akkor elfogadja az ott lévő szabályokat, amit illik betartani :-)

2016. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Na, megy a hiszti!
2016. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!