Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán leütöttem egy terméket...

K2k2k2 kérdése:

Vaterán leütöttem egy terméket amit azon az áron nem akar átadni az eladó. Hogyan lehet érvényesíteni a követelésem?

Figyelt kérdés
Mivel aukciós oldal és ha a kialkudott áron nem akarja oda adni az eladó akkor nincs semmi értelme ennek a kereskedésformának. Ezért gondolom hogy ha már így akarta eladni akkor vállalta hogy esetleg kevesebbért megy el. És úgy gondolom mint ahogy a vatera szabályzatában is benne van hogy köteles nekem eladni. Milyen jogszabályok vonatkoznak ide? Úgy tudom perelni is lehet. Mi ennek a módja?
2016. febr. 13. 01:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Panaszt teszel a Vateránál, és kitiltják. Mást nem tehetsz. Ha kell az áru, alkudj meg vele, vagy vedd meg mástól, aki olcsóbban adja, jobbat nem tudok.
2016. febr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Polgári peres úton érvényesítheted a követelésedet. Azt rád kell, hogy bízzam, hogy ez megéri-e neked.
2016. febr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
én is jártam így a vaterán, hogy amennyiért megnyertem a terméket, annyiért nem adta oda az eladó. még nekem adott a bunkója negatívot, mert nem jött létre az adásvétel. én nem pereltem, hagytam a fenébe az egész üzletet, csak az értékelésbe beírtam, hogy nem volt hajlandó odaadni a hóláncot annyiért, amennyiért megnyertem.
2016. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Na várjunk csak: hogy is zajlott ez pontosan? Ugyanis ezt nem értem:

"leütöttem egy terméket

...aukciós oldal és ha a kialkudott áron nem akarja oda adni az eladó"


Tehát az eladó hirdetett x ft-ért valamit, Te alkudtál belőle és az alacsonyabb árra átállította az eladó, majd utána mégsem akarta odaadni?

Mert ha így van, akkor az aukció alatt ott kell lennie a kérdés válaszban a levelezéseteknek.

Jól értem, hogy így történt?

2016. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

3-as, ha jól értem, a Te eseted teljesen más, mert Te nyilván 1 ft-ról indított aukción nyerted, de a kérdezőnél szerintem nem ez van.

A kérdező azt írja, leütöttem - márpedig 1 ft-os aukciót csak akkor lehet leütni, ha van mellette fix ár is.

2016. febr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%
Felesleges és céltalan ilyen esetben a jogi útra terelésnek még csak a gondolatával is játszadozni. Az adásvételtől bármikor szabadon elállhat bármely fél, fokozottan igaz ez az internetes kereskedésre. A Vatera feltételei között ez a "köteles" és hasonló megjelölés félrevezető, mert olyan nincs, hogy eladási kényszer. Ezt a Vatera csak a saját jutaléka biztosítására teszi hozzá. Sajnos a Vatera eladási és díjfizetési feltételrendszere esetenként annyira hátrányos az eladók számára, hogy szinte törvényszerűen belekényszerítik az eladót a díjmentesen meghirdethető 1 Ft-os aukcióba, ami aztán rosszul sülhet el. Kérdezőnek semmiféle követelése nem lehet jelen esetben az eladóval (meghirdetővel) szemben.
2016. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó:


ne terjessz fals információkat. Elállási jog nem illeti meg sem az eladót sem a vevőt ilyen esetben. A vaterás aukció pedig a hatályos PTK alapján egy teljesen törvényes szerződésnek felel meg, tehát minden joga megvan az eladónak követelni a terméket adott áron, ha megnyerte az aukciót. Más kérdés, hogy megéri-e egy negatív értékelésnél tovább vinni a dolgot.


Az, hogy a vatera jutalékos rendszere kit mibe "kényszerít" bele az mindenkinek a magánügye. Nem kötelező használni.

2016. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

"Az adásvételtől bármikor szabadon elállhat bármely fél, fokozottan igaz ez az internetes kereskedésre"


Részigazságod van, ugyanis nem minden esetre vonatkozik az elállási jog:

- pl. nem vonatkozik magánszemély és magánszemély közötti adásvételre

- valamint nem vonatkozik licitálós aukcióra.

Ezért is lenne fontos kideríteni, hogy a kérdező milyen módon vette meg a terméket.


Az elállási jogról, hogy ne csak a "levegőbe beszéljek" :-)


[link]

2016. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Milyen terméket ütöttél le?

Fix áras volt?

Csak azért kérdem érdemes-e foglalkozni vele?

Ésetleg jachtot pár ezerért?

2016. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

1#!

Nem tiltják ki!

Csak akkor, ha nem fizet jutalékot.

2016. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!