Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Stockfotóért hogyan kell adózni?

Stockfotóért hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Ha van egy főállásom és magánszemélyként néha kapok stockfotóért pénzt, akkor hogyan kell adózni? Nincsen vállalkozásom, meg semmi ilyen.


Kell-e adózni érte? Ha igen, akkor gondolom buktam, hogy a munkáltatóm készítse az adóbevallást.


Van-e minimális összeg, amiért még nem kell adózni?


Le lehet-e vonni a bevételből költséget, pl. memóriakártya stb.


Van-e most valami adózási küszöb, amit érdemes figyelnem, hogy ne lépjem túl, mert akkor más adókulccsal adózok és rosszabbul járok? A főállásom bruttója kb. 280e


Kell emiatt adóelelőget fizetnem negyedévenként?



2016. jan. 28. 09:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"letöltött szoftver utáni bevételed a letöltés országában lenne adóköteles"


ezek a nemzetközi cégek miért nem adóznak eleve helyettünk, nem lenne egyszerűbb?

2016. jan. 29. 20:22
 12/22 anonim ***** válasza:
Köszi, elég lesz.
2016. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

azt írod még, hogy "27%-os mértékű egészségügyi hozzájárulást is kell fizetni."


Ez akkor is igaz, ha az állandó munkahelyemen már fizetek? minek a 27%-a?

2016. jan. 29. 20:25
 14/22 A kérdező kommentje:

ezzel zárod: "Adóelőleget negyedévente, a tárgynegyedévet követő 12-dik napig kell megállapítani és megfizetni."


De ez nekem bonyolultabbnak tűnik mint az éves adóbevallás. És ezer kérdést vet föl.


- Például ha még nem kaptam meg a bevételt, de már volt költségem az adott negyedévben, akkor azt levonhatom?

- Nehgyedév alapján egyáltalán honnan tudhatom, hogy rendszeres tevékenység lesz-e? Ezt nem elegendő évvégén eldöntenem, ahogy az adózási formát is?

2016. jan. 29. 20:28
 15/22 A kérdező kommentje:
ui: voltak itt olyan vélemények, hogy keressek megy egy könyvelőt, persze az megoldás lehet, bár valószínűleg minden 10. jó esetben ha tudja ezeket a dolgokat a stockfotóval, a művészeti tevékenységgel, a PayPal-al, a külföldi számlázással stb. Ugyanakkor idehaza szerintem több ezren járnak hasonló cipőben, azért ha egymásnak tudnánk segíteni, vagyha fent lenne a neten, vagy akár a NAV honlapján az sokat segítene
2016. jan. 29. 20:46
 16/22 anonim ***** válasza:
Úgy látom te egyáltalán nem azért írtad ki a kérdést hogy megtudj valamit, hanem hogy hisztizz és nyafogj.
2016. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
de én azért írtam ki, itt te vagy az aki már háromszor írtál tök fölöslegesen
2016. jan. 30. 23:50
 18/22 anonim ***** válasza:
Hm, most írok másodszor.
2016. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

mostmár harmadszor ... tök fölöslegesen


gondolom munkanélküli vagy, vagy feltűnési mániád van

2016. jan. 31. 09:38
 20/22 anonim ***** válasza:
Te valószínűleg túl buta vagy. Amikor azt írtam: másodszor, akkor másodszor írtam. Ez a hozzászólásom a harmadik. Negyedik nem lesz. Csak azért, hogy végül elmondhasd magadról, hogy nem csak picsogni jársz ide, de kiharcoltad, hogy háromszor is hozzástzóljak értelmetlenül és feleslegesen a kérdésedhez.
2016. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!