Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Stockfotóért hogyan kell adózni?

Stockfotóért hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Ha van egy főállásom és magánszemélyként néha kapok stockfotóért pénzt, akkor hogyan kell adózni? Nincsen vállalkozásom, meg semmi ilyen.


Kell-e adózni érte? Ha igen, akkor gondolom buktam, hogy a munkáltatóm készítse az adóbevallást.


Van-e minimális összeg, amiért még nem kell adózni?


Le lehet-e vonni a bevételből költséget, pl. memóriakártya stb.


Van-e most valami adózási küszöb, amit érdemes figyelnem, hogy ne lépjem túl, mert akkor más adókulccsal adózok és rosszabbul járok? A főállásom bruttója kb. 280e


Kell emiatt adóelelőget fizetnem negyedévenként?



2016. jan. 28. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A legjobban akkor jársz ha ezzel elmész egy könyvelőhöz és Őt faggatod ki róla mert egyáltalán nem biztos, hogy az itt választ adók jól tudják, de abban biztos lehetsz, hogy adózni KELL, biztosan nem vonhatsz le költséget (még katás egyéni vállalkozóként sem).
2016. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
hogyhogy nem vonhatok le? adózni csak a nyereség után kell nem? nemlétező negatív pénzért hadd ne fizessek már, mégis honnan? vágjam le egy ujjamat?
2016. jan. 28. 13:19
 3/22 anonim ***** válasza:
Én KATA-s vagyok. Ez azt jelenti, hogy havonta 50e FT adót fizetek akkor is ha egy fillér bevételem sincs az adott hónapban (leosztva még akkor is így járok jobban). Költségelszámolásra csak akkor van lehetőséged ha az adott adózási forma ezt megengedi és azt is csak akkor ha az adott intervallumon belül keletkezik és a nevedre/vállalkozásod nevére szóló számlád van róla.
2016. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De amúgy pont ezért kellne elmenned egy könyvelőhöz akinek az a munkája, hogy naprakész az ilyen kérdésekben. Amúgy amire te gondolsz az a nyereségadó, van egy csomó adónem amit bevétel után fizetsz.
2016. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
magányszemélyként önálló tevékenységem lehet tudtommal és tételes költségelszámolást is választhatok, nem? és ehhez nem kell semmi engedély, meg ilyesmi, csak be kell vallani, nem? mint amikor Mariska kimegy a piacra és elad egy kosár almát, erre ugye nem kell céget alapítani, de még őstermelői igazolást se kell kiváltani
2016. jan. 28. 15:17
 6/22 anonim ***** válasza:
Könyvelő.
2016. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Könyvelő vagyok. Írtam egy cikket PayPal adózás címen nemrég. Abban jogdíj értékesítésről (szoftverletöltés) van szó, de eléggé passzol az esetedhez.


Ha érdekel, akkor privátban elküldöm a linket.

2016. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Úgy kezded, hogy a „vállalkozói lét” sajnos megkerülhetetlen, ha rendszeres a jövedelem. Ezt nem hiszem el, tényleg így van? Ha jogdíjat kapok, akkor vállalkozó kell legyek? Erre köteleznek???
2016. jan. 29. 20:17
 9/22 anonim ***** válasza:
Hisztizz még egy kicsit kérlek!
2016. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
figyelj, én nem hiszem el, hogyha valaki jogdíjat kap, mondjuk az apja művei után, akkor vállalkozást kell alapítson, hogy a jogdíjhoz hozzájuthasson
2016. jan. 29. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!