Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közjegyző előtti (családon...

Közjegyző előtti (családon belüli pénz adományozásnál ) vajon egyformán kell minden közjegyzőnél díjat fizetni, és vajon mennyit?

Figyelt kérdés

#közjegyző #dijjak
2016. jan. 6. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudtommal a költségátalány ugyanaz, a munkadíjban lehet eltérés. Az összegről fogalmam sincs, de a legegyszerűbb ha felhívsz egy közjegyzőt.

Ügyvéd nem elég? Az biztosan olcsóbb megoldás.

2016. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak: ebben azért nem vagyok biztos, hogy egy ügyvéd olcsóbb, mint a közjegyző... :-)


Kérdezőnek: jól mondta az első, tényleg hívj fel egy közjegyzőt és mondd el, mit szeretnél, mennyiért vállalja? Én ugyan találtam valamit, de korántsem biztos, hogy ennyi a díja:

"IV./ Díjszabás alkalmazása a hagyatéki és egyéb nemperes eljárásban és a közjegyzői irattárnál

A közjegyzőt a hagyatéki és az egyéb nemperes eljárás lefolytatásáért, ha az eljárás tárgyának értéke megállapítható, az ügyérték szerinti munkadíj fele illeti meg, ha az eljárás tárgyának értéke nem állapítható meg, a munkadíj összege 2000 Ft."

+ lehet még a papír másolatára pénzt kér, meg hitelesítés, stb...

2016. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!