Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok brókert felfogadni?

Hol tudok brókert felfogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék pár milliót befektetni, de mivel nem értek a tözsdézéshez, ezért nem kockáztatok, inkább brókert fizetek. Nem számmit hogy magas árakkal dolgozik, csak profi legyen és ne költse el ész nélkül a pénzem.
2016. jan. 3. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kockáztatsz, de brókert akarsz. Az év viccét olvashattuk :DDDD
2016. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Ha egyedül kezdek bele ugy hogy nem értek hozzá, akkor elveszítem a penzem. Ezt nem akarom kockáztatni. De ha bróker csinálja, akkor tudom hogy hozzáértö kezében van a pénzem, és nem veszítem el minden pénzem.
2016. jan. 3. 23:39
 3/7 anonim válasza:

Nem tudom hogy most csak hülyeségből írtad ki a kérdést, vagy tényleg szeretnél befektettni. Én személy szerint arra tippelek hogy örököltél.


Először is ha élőben brókerrel szeretnél kapcsolatba kerüllni akkor keress fel egy bankot vagy brókerházat. Bár ma már nagyrészt online felületen zajlik a megbízások leadása. A bróket "felfogaddni" nem lehet a brókernek kötések után jutalékot KELL fizettni. Ez általában értékpapíronkét egy meghatározott százalék ami függ az adott piactól(a Nasdaqra több mint a Buxra általában). Viszont a bróker azért van hogy vegyen és eladdjon a nevedben, nem pedig azért hogy eldöntse helyetted hogy mit vegyél vagy mit addj el mikor, és melyik piacon.


Amenniben járatlan vagy a tőzsdei kereskedésben, (a kérdés alapján ez a tippem) inkább keress fel egy befektetési tanácsadót és valamilyen bankbetétben vagy befektetési alapban helyezd el a pénzed. Valamint ha érdekel a tőzsdei kereskedés akkor tanulj és demo számlán gyakorolj és csak akkor kezdj kereskeddni ha ott már sok ideje pluszban vagy. Rengeteg ehez kapcsolódó könyv van amit ha elolvasol, végig tanulsz lényegesen tájékozotabb leszel. Pl.: Peter Lynch- Sikerrel a tőzsdén, Cunningham-Waren Buffet jelenti stb....

2016. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyot tévedsz. Semmi nem garantálja, hogy akihez kerülsz, az tényleg ért ehhez és jól megforgatja a pénzed. A brókernek oly mindegy, hogy te vesztesz vagy nersz,a kis jutalékát megkapja, pár millióval meg őszintén, semmire nem mész. Tudod milyen kockázattal érdemes tőzsdén kereskedni? Pozíciónkén 2!! százalék, amihez olyna kiszállási értéket adsz meg, amivel max 1 %-ot buksz. Ez egy relatíve biztos és kockázatkerülő startégia. Le merem fogadni, hogy néhány millióval téged majd elkábítanak olyan szavakkal, hogy tőkeáttét, portfóliók ilyen meg olyan nagy hozamokkal, számokkal és grafikonokkal, aztán a végén rossz szájízzel szállsz ki, már ha marad pénzed.

Félre ne értsd, ha te ezt hiszed, akkor csináld bátran, de állítom, az a legbiztosabb a pénzben, ha te magad csinálod a kereskedést, nem pedig valaki másra bízod, csak mert ott van a neve alatt, hogy bróker.

2016. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én is csak azt tudom ajánlani: keress meg egy befektetési tanácsadót. Az segít neked egy igényeidre szabott befektetési portfóliót összeállítani. Ha meg szeretnéd tanulni a devizakereskedést, rengeteg olyan brókercéget találsz, amely szemináriumokon, internetes konferenciákon, multimédiás anyagokon keresztül megtanítja neked az elméleti alapokat. (Pl. [link]

Persze mielőtt kimerészkednél a Forex-re, nem árt a demo számlás gyakorlás - itt valós piaci környezetben, kockázatmentesen "kereskedhetsz" addig, amíg eléggé magabiztosnak érzed magad ahhoz, hogy élesben is kipróbáld.

2016. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmeztétek a kérdésem. Épp az érdekelt hogy hol, illetve hogy találhatok hozzáértö brókert, de én tisztában vagyok a kockázattal akár én csinálom, akár ha segít egy bróker. Viszont ha a befektetési tanácsadó jobb döntés, akkor az a kérdés hogy hol találok olyat aki tényleg érti a dolgát?
2016. jan. 4. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz a tőzsdéhez, akkor jobb a befektetési tanácsadás. Valami biztonságosabb termékkel érdemes kezdeni, hogy tapasztalatokat gyűjts a kockázatvállalásból. Nem véletlen mondják, hogy a tőzsde 90 %-ban pszichológia és csak 10 %-ban tudás, kitartás és technika. Kockázatot vállalni lelki nyomással jár, amint kilépsz a bankbetétek biztonságos világából. Ismerned kell önmagadat ahhoz, hogy jól kereskedj, jó terméket válassz.


Mindegy viszont, hogy bróker, vagy befektetési tanácsadó, a döntés a te kezedben van. Rábeszélhetnek dolgokra és érvelhetnek valamilyen termék mellett, de a végső szó (és a felelősség) a tied. Épp ezért mindkét esetben tájékozottnak kell lenned. Ha teljesen le akarsz mondani a döntés felelősségéről és csupán van egy elvárásod, hogy mennyit keress a pénzeden, akkor vagyonkezelőhöz, portfoliokezelőhöz fordulj. Ez utóbbinak viszont még nincs kialakult piaca, hagyománya kis hazánkban ilyen kis összegek esetében. Nagyobb és komolyabb bankok, szolgáltatók 30-50 millió alatt nem állnak szóba az ügyfelekkel.

2016. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!