Valaki tud abban segíteni hogy ha valaki pl.2013,2014, ben 4 órában volt lejelentve az oep felé és egyéb intézmények felé azon most visszamenőleg tud változtatni pl.8órára?
1./ "Az ellenőrzés során általában a munkáltatót büntetik. Azt a pénzt, amit a munkavállaló feketén megkeresett az adóhivatal a nettó jövedelemnek tekinti és ezután kell a munkáltatónak visszamenőlegesen a járulékokat, a munkavállalónak pedig személyi jövedelemadót megfizetni."
A munkáltatónak kell a járulékokat megfizetni, és börtönt senki nem kap érte. A személyi jövedelemadó része pedig úgy működik, mintha a cég nem vonta volna le adóelőlegként év közben, tehát logikus, hogy a munkavállalónak kell megfizetnie. Mert ugyanis, ha a bevallásában feltüntetné, akkor adókülönbözetként jelentkezne, mint minden más normális esetben.
Ebben semmi extra nincs, "ezer éve" így van. :)
2./ Adózóna.hu
Költségvetési csalás: Azért ezt a fogalmat rendesen járjuk körül, mert nehezen megfogható, és ne egy adózóna.hu honlapra építsünk vádakat! :)
A gyakorlat is azt bizonyítja, hogy munkajogi oldalról vizsgálják ezeket az ügyeket, és aszerint is ítélik meg, aszerint bírságolják a feleket.
A költségvetési csalást kezdjük ott, hogy állami pályázati pénzek, vagy különböző támogatások megszerzésénél hamis okiratokkal igazolnak bizonyos feltételek meglétét, ami által megkapják a nem kevés összeget.
Ennyi erővel az is költségvetési csalást követ el, aki egyedülállóságra hivatkozva magasabb összegű családi pótlékot igényel, pedig nem is egyedülálló. Láttál Te már valakit ezért ülni? A fél ország ott csücsülne... :)
A belinkelt gyakori kérdések oldalhoz pedig annyit, hogy az nem joganyag, ott sok hozzá nem értő, és természetesen sok hozzáértő is ad tájékoztatást.
A feltett kérdésnek a lényege az, hogy utólag ne változtasson senki semmit a munkaviszonyon, mert nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhet. Ha tudom, hogy csaltam, akkor ne ilyen butasággal fedjem már fel magam, ugyanis kilóg a lóláb! :)
Természetesen más a helyzet akkor, ha csak "elgépelte" a bejelentésen a heti munkaidőt, és 3 év múlva vette csak észre. Akkor van módja "javítani" mindenféle következmény nélkül, de ha nem erről van szó, akkor ne bolygassuk a munkaidőt utólag, visszamenőleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!